Страница 49 от 67 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #721

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Vizi, с това абсолютно съм съгласен и не съм твърдял обратното.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #722

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    За да видиш в чий телевизор е грешката, просто трябва да си провериш загубите. Наистина 1200 W при +2 не звучи добре ако е постоянно, но не е като да не може да има обяснение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #723

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Имам въпросче. Когато казвате харчи имате предвид, когато в стаята вече е зададените градуси или когато климатика се стреми да стигне зададените градуси? Според мен е нормално да развърта първоначално на високи W и след това е важно как ще поддържа температурата. На мен ми пристигнаха умните контакти и ще почна да въртя варианти, за да видим как ще дойде най-икономично. Лошото е, че тия дни го дават по-топло, ама какво да се прави.

    Засега мисля теста да е следния:

    1 седмица климатика е на 18 през деня и на 25-27, когато сме си в нас - с ifeel и вентилатор на auto
    1 седмица климатика е на 25 градуса нон-стоп с ifeel и вентилатор на auto
    1 седмица климатика е на 18 през деня и на 25-27, когато сме си в нас - с ifeel и вентилатор на фиксирана 1-2 степен
    1 седмица климатика е на 25 градуса нон-стоп с ifeel и вентилатор на фиксирана 1-2 степен
    Този пост е редактиран от Kratos87; 21-01-19 в 17:27.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #724

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Сега ще откриваш топлата вода ли? Забрави тия гимнастики - правени са стотици пъти през годините и резултата е ясен. Сложи си машината на 24С, фана на ауто и забрави за нея. Живей си живота по нормален начин, все едно, че нямаш климатик.
    bobovo, Aleksandars, Mega и 5 други харесват това.

  6. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #725

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Сега ще откриваш топлата вода ли? Забрави тия гимнастики - правени са стотици пъти през годините и резултата е ясен. Сложи си машината на 24С, фана на ауто и забрави за нея. Живей си живота по нормален начин, все едно, че нямаш климатик.
    И с този пост какво помогна на човека задал въпроса?!? И през КОИ години са правени гимнастиките специално с Амбъра,че нещо не се сещам... Климатик пуснат на пазара лятото на 2018...Инак си прав до някъде в последната част на поста,но тук хората са толкова "богати",че се опитват по всякакъв начин да икономишат и стотинките дори...Никой надвил си на масрафа предполагам,не би използвал климатик за отопление на нашите ширини...

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #726

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Човека сам си е отговорил на въпроса. А гимнастики са правени много - това, че ти не знаеш нищо не означава. Амбъра не е нещо невиждано за нашия пазар, по скоро е нещо отдавна познато...
    bobovo, Mega, bobbyap и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #727

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    И с този пост какво помогна на човека задал въпроса?!? И през КОИ години са правени гимнастиките специално с Амбъра,че нещо не се сещам... Климатик пуснат на пазара лятото на 2018...Инак си прав до някъде в последната част на поста,но тук хората са толкова "богати",че се опитват по всякакъв начин да икономишат и стотинките дори...Никой надвил си на масрафа предполагам,не би използвал климатик за отопление на нашите ширини...
    Колега, не, че нещо, но хвърли бегъл поглед на опитната постановка: 4 седмици тестове, през които времето трябва да е спряло и да не се променя, за да видим някакъв резултат. Това, първо. Второто си го забелязал сам, че хората тук са толкова "богати" (точно колкото и "умни"). Климатизаторите не са отоплителни уреди, силно замърсяват околната среда тези, които визирате и не са евтини, за да се предлагат на бедни хора. Неразбирането на тези факти генерира повечето проблеми.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #728

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не разбрах само защо стана цяла дискусия за това какво аз ще си правя с моя климатик :D Вероятно това как трябва да работи, за да е "икономичен" е така, но има и други неща, които ме вълнуват не само това. Времето като гледам идните дни ще е сравнително еднакво, а консумацията в нас е много различна работните дни и събота и неделя. За момента като гледам ще закове около 10-11kwh за първия ден.

  11. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #729

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Здравейте, юнаци,
    Най-сетне изпадна малко време, да си помрънкам по темата. Две уточнения и една молба: Първо, не хваля и не отричам марката, опитвам се да направя наблюдение върху машината, която е монтирана при мен - GREE GWH09YD-S6DBA1 Amber. Второ, нито съм специалист, нито съм експерт по темата, с това е свързана и молбата ми - ако можете и искате, изкажете мнения, базирани на опита и знанията ви, не търся нито конфликти, нито да се надговарям с някого...
    Огромни благодарности на Стенуей, предполагам, че чете, не харесвам това, че не публикува във форума, имаше там разни препирни, той си знае, но, човек, от теб съм получвал добри съвети, така че, ако може да помогнеш на още някого, защо не, аз съм благодарен!
    Та - в неделя отидох при майка ми и въпросния климатик. Заварих го както обикновено - он/офф, 22 градуса задание, включен iFeel, консумация от около 1100W 10 мин, оттам спира (изрично я помолих два дни само климатикът да работи, да не пали печката). По съвет извадих батериите от дистанционното, климатикът от контакта - и така рестарт. След 40 минути, за които температурата в стаята спадна с половин градус, нямах втора духалка там и време, иначе следващия път - както доста съфорумци писаха и посъветваха, благодаря още веднъж, Vizi - ще се опитам да проверя топлинните загуби на къщата. Та включих машината, задание 23 градуса, вентилатор на 3, изключен iFill, заработи да догонва на около 1000W и нагоре и го зарязах за 30 мин. - да си темперира, вратата към кухнята (другата стая) - около 30м3 - е максимално отворена, климатикът е в хол 20м2, височина 2,3м - около 45м3. След 30-ина минути, в които не изключи... о, чудо, погледнах го - около 850W и продължи да работи в диапазона 740-800W, след като му вдигнах още една степен на вента - до към 15,30 часа, когато си тръгнах. Външна температура +5 C° от 11 до 15 часа - поне това наблюдавах. Ако свалях вентилатора на 1-2 степен, пак си отиваше на около 1000W и си седи там - 20-ина минути го пробвах и пак го качих на 4. Е, далечко съм от 600W на Бисо (и от неговите 60 см стени! ), но пак е нещо, не е 1200W... Големите консумации от по над 2kW в режим он/офф (от който се опитвам да го изкарам, за да има една инверторна работа) са наблюдавани при включен iFeel и дистанционно, оставено на ниска масичка на 60 см от пода при температури -3 до -9 C°. Засечена консумация от 19.12 до 19.01.2019 г- около 550 кW(това е по електромера!, не по енергийно мониторче), средно 18kW на ден - това е само от климатика, извадил съм общата консумация на хладилник/малко фризерче/бойлер/тв/лампи/котлони/пералня и т.н. на база предишни месеци: 09 до 10.2018г. и миналогодишните фактури от зимните месеци, когато нямаше работещ климатик. Не се използват други електрически отоплителни уреди - намерих една духалка на горния етаж в една от стаите, ама не е пускана от две-три години, според майка ми. Искам изрично да обърна внимание на следното: когато стане около 7 сутринта, обикновено напалва печката (камина с фурна на твърдо гориво Priti FM) и сваля климатикa на 18 C°. Камината поддържа 24-25 С° градуса в кухнята и около 21 в хола (който е и дневна, а и има и легла, където пък спи брат ми понякога) през отворената врата. След известни преговори я убедих да държи и климатика поне на 22 C°, но при температури над -4-5С° пак работел рядко (от време на време) по нейни думи (с настройка iFeel преди). Та това са ми наблюденията, все още консумацията ми се струва висока (или поне ми се иска да е по-ниска!). Машината топли наистина, изкарва над 50 C° въздушна струя, когато я премерих с дигиталния термометър, в това отношение не мога да имам претенции към нея, и на два метра от нея струята се усеща топла и не "като подухване". Сега обаче искам да помоля за вашите мнения и наблюдения (и на тези, които имат Амбър-и, и останалите). Докато бях на Безден от 10 до 15.30 часа, при външна температура +5 С°, климатикът беше целия в скреж. Нямам представа какви са му дефрост алгоритмите, май не са по време, а по датчици, не зная и дали това е така само при минусови температури, а при плюсово да е по време - но ми направи впечетление - погледнете и снимките, моля! Майка ми твърди, че през по-голяма част от времето е покрит съе скреж!?! Това нормално ли ви се струва? Майка каза,че мислела, че е нормално да е така, и пък не съм я бил питал преди това, затова не ми казала... По някое време спирал, не работел известно време, изпъшквал два пъти, изтраквал и после нямало скреж за малко... ама след време пак се появявал: и на плюсови и на минусови градуси - цитирам дословно.
    Дали не е индикация за дефект това, или е нормално? Денят беше ясен, нямаше мъгла, макар да беше влажен, но не сме на Дунава все пак. Та това е, постарах се да бъда обективен и да предам наблюденията си, споделих опасенията си и ще се радвам на компетентните мнения на съфорумците, стига да им се пише и занимава... но това с непрекъснатото оскрежаване на външното тяло ме притеснява.
    Поздрави на всички.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 22-01-19 в 11:12.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #730

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    За мен не е нормално това заскрежаване ако съдим, че работи он/офф. От наблюденията на моята 18-ка. Заскрежен съм го виждал под -5 надолу и при висока влажност. Когато е сух студ не смее и да заскрежи. В момента е около 2 градуса до външното тяло с влажност над 90%, настроен е на 23 градуса. Работи он/офф и няма и наченка от заскрежаване.
    biso65 одобрява това.

  13. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #731

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    .........
    Този пост е редактиран от biso65; 28-01-19 в 11:23.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #732

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Благодаря, Splendor, Бисо, на мен не ми се чини нормално това със заскрежаването, ама не съм компетентен, затова питам!

  16. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #733

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    ........
    Този пост е редактиран от biso65; 28-01-19 в 11:24.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #734

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Благодаря, Splendor, Бисо, на мен не ми се чини нормално това със заскрежаването, ама не съм компетентен, затова питам!
    Беше писал, че вилата се намира до водоем. Това е предпоставка за висока влажност над нормалното, което може да се наблюдава например в София и съответно по-сериозно заскрежаване.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #735

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Понякога влажността е висока, дори и времето да е ясно. Особено, ако работи натоварен и на висока степен на турбината (отнема повече топлина от фреона, който следователно излиза с по-ниска температура), според мен е съвсем нормално да хваща скреж. А и като гледам заскрежаването е равномерно, което е добър знак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 67 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе