Страница 50 от 67 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #736

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Благодаря, момци, притеснява ме, че това не е "понякога", а почти перманентно... Може и да е нормално, както казахте, има язовиирче на около 150-200 метра, да факт. Как е по Дунава, там така ли са машините на градуси около нулата, заскрежени непрекъснато?! Чудно ми е просто, може пак под вола теле да се окаже, че търся...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #737

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Понякога влажността е висока, дори и времето да е ясно. Особено, ако работи натоварен и на висока степен на турбината (отнема повече топлина от фреона, който следователно излиза с по-ниска температура), според мен е съвсем нормално да хваща скреж. А и като гледам заскрежаването е равномерно, което е добър знак.
    На +5 градуса, работещ он/офф не ми се вижда да е толкова нормално. Влажността е има в цялата страна за да кажеш да е само при него. 1kW за тази машина не е натоварване още повече, след като каза, че е паднал и на 800w. Рос вземи направи снимка на твоята 60-ка на +5 как е топлообменика.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #738

    Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Благодаря, момци, притеснява ме, че това не е "понякога", а почти перманентно... Може и да е нормално, както казахте, има язовиирче на около 150-200 метра, да факт. Как е по Дунава, там така ли са машините на градуси около нулата, заскрежени непрекъснато?! Чудно ми е просто, може пак под вола теле да се окаже, че търся...
    Много е относително. До преди два часа, голямата машина беше чиста на барут. Преди малко пусна дефрост, като изтече яко вода, като лейка е с тия 5 отвора. Явно се е вдигнала влажността, а мъгла няма. Външната е около -1 гр. Други са чисти, понеже правят дефростчета за щяло и нещяло. Другият ми, в детската не е правил дефрост, но си е чист. Много е важно колко натоварена е машината. Факторите са доста.
    П.п. Извинявам се, мислех, че при Радо температурите са около 0-та.
    @splendor, ще направя, ама не виждам смисъл. Ако я видя побеляла на +5, ще се свържа незабавно със сервиз. [emoji16] Може и непрогледна мъгла да е, но не е ли от 0 надолу, не побелява. Тя 60-ката на -10 и задание 24, консумира по около 700W, на 2-ра степен на турбината. [emoji23]Ама нея няма какво да я коментираме тук.
    Айде, от мен да мине, една снимка. Влажността я дават около 90%, вали снежец.
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-01-19 в 12:55.

  5. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #739

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Благодаря, Рос, преди малко я чух майка ми, на 22 градуса си работи, консумира около 750W (пу-пу да не го урочасам ), около 2 градуса външна t°, вент на 4, относителна влажност около 85% (според метеостанция гр. Сливница, че е най-близо)... Нямам компетентността да сравня променливите и факторите, за да контаминирам някакви крайни изводи, затова се обърнах към всички, благодаря пак.
    Моята на +5С° е доста по-бяла от твоята... за сервиза ли съм?
    Сплендор, след махането на iFeel и рестарта изключва доста по-рядко, по-инверторно работи...
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 22-01-19 в 13:06.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #740

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ако я видя побеляла на +5, ще се свържа незабавно със сервиз. [emoji16] Може и непрогледна мъгла да е, но не е ли от 0 надолу, не побелява.
    Нямам повече въпроси
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #741

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Радо , камината всеки ден ли се пали ? (Оставам с такова впечатление)

  8.  
     
  9. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #742

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Миг, за да не са изкривени много измерванията, или по-скоро наблюденията, от събота не е палена по мое настояване... климатикът се справя с отоплението, разход около 20кW дневно, кухнята е с два градуса по-хладна от хола, където е машината (настройка 22 до 24 градуса, вент на 4, регулирала си я е майка ми, като й ставало много топло ), а вътрешното тяло няма пряка видимост към вратата на кухнята, нямам забележки за отоплението (ей сега Додо, ама не 2000, ще ме сдъвче, че това не е отоплителен уред... и с право! ), само консумацията очаквах да е по-малка (или поне се надявах!, при машина А+++), ама докато не опитам да сметна топлозагубите, както казваха Vizi и Cable, си остава във "въздуха" това - няма как да се иска или твърди, без измервания - съгласен съм с тях. Притеснява ме почти перманентното заскрежаване, какато казах, понеже не съм при машината, не го бях наблюдавал, но според майка ми през повечето време била "снежна" питата на външното.
    Прилагам една схема на етажа, обещавам повече да не се опитвам да "рисувам"! Разположението е така, пропорциите хич не ми се получиха. Камината в хола не се ползва, яко е "опакована", отворът е "затапен", клапи на комина - затворени и т.н.
    При удивителната долу в дясно е вътрешното тяло.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 22-01-19 в 15:27.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #743

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Мисля, че всички отиват към посока, че климатика топли и похарчва повече, отколкото вероятно трябва да харчи климатик А+++, което честно казано аз не знам колко е :D
    VeleV.Klima одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #744

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Kratos87 Виж публикацията
    Мисля, че всички отиват към посока, че климатика топли и похарчва повече, отколкото вероятно трябва да харчи климатик А+++, което честно казано аз не знам колко е :D
    Добро утро.
    SPSt, milanov и Rado Smilkov харесват това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #745

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Въпреки всичко, на мен не ми се струва съвсен нормално, машината да заскрежава на 5С, незвисимо от влажността,
    rosswen и Rado Smilkov харесват това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #746

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ето ви сравнение :
    девятка в 20+ квадрата пусната преди 3 часа.
    Варна, влажността е ясна, темп. +4С.
    Апартамента не е топлен от 4 дена - лъха си студ от стените.


    .
    Скреж няма, дефрост - няма. Бръмчи на 800W.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #747

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Колко да похарчва повече? Свидетел съм как един и същи климатик е много лаком според един собственик и много икономичен според друг - в еднакви уж апартаменти в Сф (не са Гри). Икономията не е най-важното, защото ме съмнява да е повече от няколко лева на месец, но ако оставите жените си на студено някоя зима, тогава ще ви питам как е на стълбите или на балкона в по-лошия случай. Отделно - шумът поне за мен е доста важен ако се ползва за спалня. По това, което съм виждал, чел и чувал - май моделът не е за спалнята на всеки.
    ccankov73 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #748

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    но ако оставите жените си на студено някоя зима, тогава ще ви питам как е на стълбите или на балкона в по-лошия случай.
    Цяла зима ли Vizi, то и за 1-2 дена да го направя са ме пратили навън.
    Иначе си прав - важното е да ни е топло!
    bobivg, Vizi и Rado Smilkov харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #749

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Мен ще ме изгонят и след 30 минути - за това парно, климатици, газови котли. Навсякъде всичко е двойно подсигурено, че не са ми остъклени балконите.
    ПС: Имам си конвекторчета даже като последна разделителна линия с дългите студени нощи пред балконската врата, но от външната и страна.
    bobivg, ccankov73 и Rado Smilkov харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #750

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    е, аз заложих на газова печка (4.2kW) с 2 бутилки в мазето.
    2 седмици на макс. ще изкарам, после
    ще видим - жената ли ще сменям, къщата ли, или енергото.
    Vizi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 50 от 67 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе