Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree4Одобрявам

ue50mu6172 няколко въпроса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    21
    #1

    ue50mu6172 няколко въпроса

    Здравейте,
    отскоро имам Samsung UE50MU6172 и вече ме дразни.
    Няма VGA вход за PC, само HDMI, но това не е болка за умиране.
    Не мога да намеря къде да включа CI+ module, гледах там където са USB и HDMI, няма нищо. Възможно ли е изобщо да няма Common Interface?
    Другото което ме дразни е че не мога да намеря как да си export-на каналите и после да ги редактирам на комп, че ако трябва ръчно да ги местя ще полудея....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #2

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Прочитането на упътването е добра идея като за начало .
    На гърба на тв има лепенка показваща, че зад нея се намира слота , в който се включва СА адаптера от комплекта на тв.
    Излъчване-експертни настройки-прехвърляне списък с канали.
    KraaaS одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    21
    #3

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Благодаря, намерих го за каналите. Гърбът имаш предвид наистина гърба, а не отстрани, където са ми буксите?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #4

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Да, малко зад аналоговите букси
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    KraaaS одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    21
    #5

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Отново благодаря. В упътването нищо не пишеше, никога нямаше да се сетя къде е, а уж гледах. Сложих го и заспа
    Субтитрите на HBO намерих, hdmi cec работи на струна с китайчето ми (beeling gt-1), вече не ме дразни телевизора
    tanatos одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #6

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Колега, от къде купи телевизора?
    Можеш ли да пуснеш бяла картина и да видиш лявата и дясната страна на панела дали не са, като в сянка.Като това на снимката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #7

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    Колега, от къде купи телевизора?
    Можеш ли да пуснеш бяла картина и да видиш лявата и дясната страна на панела дали не са, като в сянка.Като това на снимката.
    Това е съвсем нормално за LED-телевизор.
    Ако искаш почти 100% равномерност - решението е OLED.
    bobkatagaz одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    21
    #8

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    от Мтел (А1)
    ето малко снимки на моя:
    https://www.flickr.com/gp/126800551@N05/pp2D0y
    https://www.flickr.com/gp/126800551@N05/yBxjzL
    https://www.flickr.com/gp/126800551@N05/J7u2Rm
    https://www.flickr.com/gp/126800551@N05/4FNX93

    - - - - - - - - - -

    Имам и последен за сега въпрос, sleep timer има ли? търсих навсякъде, нищо не можах да намеря...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #9

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Има, ама е забутан из менютата и не го помня къде е.

    Аз ползвам гласова команда - "Sleep Timer X" (X = forty, fifty-three, sixty-six... абе схващаш идеята, не знам дали има ограничение над 99). Кусура му е, че не работи в Нетфликс апп-а и трябва да превключва на нещо друго да му го издиктувам, а аз гледам само Нетфликс. [emoji14]

    Edit: Значи гласовата команда е до 99 минути. От менюто има и опции 120/180 - Settings/General/System Manager/Time/Sleep Timer.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    21
    #10

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Верно са го забутали.... аз съм още old school и всичко си тегля, особено детски филми с бг аудио ги имам всичките. За сега китайското тв бокс се представя най-добре, пробвах и dlna, нещо не шерва постерите и се разпада връзката докато браузвам директориите, ама съм пробвал само на коди сервиза за dlna. 4k си върви през мрежата на кабел, въпреки че компа ми е стара бангия и няма usb 3, където съм вързал големия диск

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    14
    #11

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Здравейте, аз също имам въпрос относно подсветката..Горе и долу положението е много зле.Постоянно го виждам и адски ме дразни.Особено горе постоянно се забелязва на по светъл фон.Това нормално ли е и гаранцията покрива ли го?Купуван е от Технополис преди около месец.Виждам, че го има и при колегата @raptor1987
    IMG_20180515_162407.jpg
    Този пост е редактиран от probaproba123; 20-06-18 в 11:00.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #12

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Моя също беше купен от технополис.
    Това за мен не е нормално.
    Знам, че няма как да е нпълно равномерна подсвткта, ама това е дефект!!!
    Още повече, че като отидох да го върна дори не си и помислиха да ме баламосват.Момчетата много добре знаеха за какво става съпрос.Като им казах, че искам да се смени и те казаха, че този модел всички били така.Дори те се съгласиха, че не е нормално.Другите модели(не олед)си бяха със съвсем нормална подсветка.
    @Probaproba123 Аз моя го върнах, и не е имало никкви разправии, всичко мина както е писано в ЗЗП.Предявих си рекламация, тъй като е дефект, който не подлежи на ремонт ми направиха отстъпка за друг модел тв.За съжаление не бях готов да се разделя с още х пари, че бая се охарчих последните месеци, и ми въстановиха сумата.
    Иначе има супер картина, 4к-то е трепач.30 минути гледах няккво произволно безмислено кипче от тубата.
    Другия месец ще се оглеждам за някакъв тв, че стойка на стената има, а тв няма.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    14
    #13

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    Моя също беше купен от технополис.
    Това за мен не е нормално.
    Знам, че няма как да е нпълно равномерна подсвткта, ама това е дефект!!!
    Още повече, че като отидох да го върна дори не си и помислиха да ме баламосват.Момчетата много добре знаеха за какво става съпрос.Като им казах, че искам да се смени и те казаха, че този модел всички били така.Дори те се съгласиха, че не е нормално.Другите модели(не олед)си бяха със съвсем нормална подсветка.
    @Probaproba123 Аз моя го върнах, и не е имало никкви разправии, всичко мина както е писано в ЗЗП.Предявих си рекламация, тъй като е дефект, който не подлежи на ремонт ми направиха отстъпка за друг модел тв.За съжаление не бях готов да се разделя с още х пари, че бая се охарчих последните месеци, и ми въстановиха сумата.
    Иначе има супер картина, 4к-то е трепач.30 минути гледах няккво произволно безмислено кипче от тубата.
    Другия месец ще се оглеждам за някакъв тв, че стойка на стената има, а тв няма.
    Колега, а след колко време го върна? Мен ме притеснява, че няма да мога да го върна и ще ме баламосват 1 месец по сервизи за нищо..Иначе като цяло доста съм разочарован от телевизора.Мръдна ли се с 10 сантиметра и цветовете се променят, трябва задължително да се гледа фронтално.Като загася лампите черното става тъмно синьо.Разбира се, че не очаквам черно като OLED, но все пак..Следващият телевизор май ще е с IPS панел.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #14

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Цитат Първоначално публикувано от probaproba123 Виж публикацията
    Като загася лампите черното става тъмно синьо. Следващият телевизор май ще е с IPS панел.
    Черно и IPS (еле пък на тъмно) са несъвместими понятия ... По-скоро търси нещо от същия вид ама с локално ... или ОЛЕД

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    14
    #15

    Отговор: ue50mu6172 няколко въпроса

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Черно и IPS (еле пък на тъмно) са несъвместими понятия ... По-скоро търси нещо от същия вид ама с локално ... или ОЛЕД
    Не виждам голяма разлика от 4+ годишното ми LG при черното..Ама при него поне не ми се променят цветовете при всеки сантиметър и нямам проблеми с подсветката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Няколко въпроса за S40 SUB
    От vencifcl във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-13, 18:03
  2. Няколко въпроса за LG 42 LW5590
    От Pronto във форум LG телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 11-10-12, 17:17
  3. няколко въпроса за С++ ?
    От brankod във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-07, 15:46
  4. Няколко въпроса за LVM
    От fori във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-03, 18:12
  5. Няколко въпроса...
    От Stealth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 44
    Последно: 03-06-02, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе