Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By stanley56
  • 1 Post By stanley56
  • 1 Post By sony 1

Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    13
    #1

    Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

    Здравейте,

    След многократни опити и ровене из нета, установих че има проблем със Sony Android TV (в случая XE8577), когато искам да стриймвам съдържание от лаптопа към телевизора, чрез Connect функцията на Windows 10. За разлика от Samsung TV, където всичко става за секунди, при опитите за свързване със Sony, тази функция не работи, като при 95% от опитите, телевизора дори не беше откриван от лаптопа. Опитах да пусна филми през KODI, но за съжаление не успях да накарам субтитрите да се появят, а при Plex се оказа, че не всички филми се появяват на сървъра. И тъй като на предишния си телевизор Samsung стриймвах безпроблемно и acestream съдържание, реших да се поразровя из нета за решение на проблема и от нещата, които открих, най-много ми допадна приложението Soda Player. Оказа се, че с него съвсем лесно се стриймва съдържание от компютър с Windows 10, чиято видеокарта поддържа Miracast, към Sony Android TV. Soda Player позволява стриймване на видеофайлове със субтитри, на торент-видео и acestream-линкове.Освен това се оказа, че и Мозила и Хром поддържат съответните добавки, за да стават нещата още по-лесно и бързо.

    Страница Soda Player: https://www.sodaplayer.com/
    sapiora одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #2

    Отговор: Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

    А пробва ли serviio?

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

    Не, но ще го пробвам и него. Благодаря!
    masajoro одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #4

    Отговор: Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

    Един приятел ми сподели че, е най-добрият медия сървър, неговия телевизор даже не е смарт и по няк'ва незнайна причина има лан порт, та каза че, със serviio му вървят всички филми със субтитри, даже програмата имала и bg език. Колко е вярно, от личен опит незнам.

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #5

    Отговор: Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

    Имаш андроид тв а търсиш да стримваш Коди от компа ?

    Инсталирай си Коди на тв. и си гледай!
    eleena одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    13
    #6

    Отговор: Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

    sony1, явно не си ме разбрал - опитах чрез KODI, на ТВ, да възпроизведа филми от лаптопа, но не успях да ги подкарам със субтитри. Отделно от това, имам и проблем с пускането на acestream-линкове през KODI - инсталирах необходимия плъгин Plexus, но нещо не се получават нещата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #7

    Отговор: Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

    Пускам филми от компа директно на тв но и аз немога да ги подкарам бг. суб. излизат ми само англ, суб.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    13
    #8

    Отговор: Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

    Именно и заради това препоръчах Soda Player

  11. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #9

    Отговор: Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

    Ползвах Servio но се отказах няма смисъл за мен, имам Коди, Терариум Тв.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1
    #10

    Отговор: Възпроизвеждане (стриймване) на медийно съдържание от компютър към Sony телевизор.

    Може да ползваш Videostream, поддържа и бг субтитри.

    https://chrome.google.com/webstore/d...pnocolokfelagl

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 23-02-20, 14:27
  2. Отговори: 0
    Последно: 21-11-17, 14:16
  3. Отговори: 3
    Последно: 05-08-16, 11:37
  4. Продавам касетен дек Sony, ресийвър Sony и компютър
    От Braikoff във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 25-05-14, 12:09
  5. Възпроизвеждане през USB на SONY KDL-40V5500
    От tcpf във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 14-11-10, 15:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе