Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 131

Препоръка за захранване desctop PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #16

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    emil vasilev, благодаря за съветите!
    Аз още вчера открих този калкулатор. Консумацията ми е малко над 300W, така, че блок до 500W би трябвало да е ОК.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 15-07-18 в 08:59.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #17

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Ако малко над 300 W и е старичък компютъра 500 W захранване е OK. За абсолютно нов компютър аз лично бих сложил 400 W. Все пак през времето дънната платка,видеокартата ,твърдия диск деградират и увеличават консумацията. Така че , вземай 500 W.


    Ето ги стойностите за 80plus
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 15-07-18 в 16:02.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #18

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Благодаря още веднъж!
    Не е старчък, ами направо е пенсионер. Като взема захранвнето ще разбера дали не трябва всичко да се сменя.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #19

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Моята сага приключи.
    Вчера най-после дойде Deep Cool MWE5002. Инсталирах го, работи всичко нормално.
    Но, едно голямо но. Новият захранващ блок е около 2 пъти по-лек от стария! Явно вече ги правят от станиол.
    Последният е комплект с кутията на Foxconn (136лв. в момента на покупката) и отделно би трябвало да струва приблизително, колкото новия.
    И е произведен в Taiwan, а не в континентален Китай.
    За всеки случай смених в сервиз кондензаторите (6 броя) на Fortron-ския блок и той заработи без проблеми.
    Така, че сега се ядосвам, че дадох почти 80лв. за ново захранване. Но поне ще си имам резерва.

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #20

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Ако не е тайна, колко взимат при вас за смяна на кондензатори? Щото и аз имах подобен случай. Уж се пише за приятел, а ме удруса 40 лв,но при мене бяха по - голяма бройка...

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #21

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    100uF 400V са 2лв, 470uF на 400V са 6лв

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #22

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Е значи бива.....

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #23

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    В захранванията не е хубаво да има така нареченото презапасяване. Съвременните компютри консумират много малко. Най-добре захранванията работят при 50 % товар.Не е много препоръчително да се работи продължително под 20% или над 80%..За това например при процесорите и видеокартите,като най-големи консуматори съществува параметъра TDP. Той е измислен освен за преценка на охладителя ,но и за смятане на нужното захранване.Даже си мисля,че ако нямаш външна видеокарта и 300 W ти стигат. Ето ти PSU калкулатор и търси захранване с най-ниските достатъчни стойности.
    Защо? Би ли пояснил? Особено в частта, където не трябва да се работи продължително под 20% товар. Примерно аз имам захранване 750W Gold, отчита ми и консумацията и максималната консумация, която ми е отчитало, е малко под 300 вата. В повечето случаи, когато компютъра не е натоварен, консумацията е 45-55 вата, може и по-малко. Та според твоите изчисления, ще ми трябва захранване около 350 вата, което ако не правя нищо на компютъра, пак ще е в повечето време под 20% товар. Хайде или си оправи мнението, или обясни идеята на това, което си писал по-горе?!? Нещо не мога да схвана смисъла. А това е при сигурно над 90% от конфигурациите по света и досега никой не е имал проблеми от това, че ползва продължително време под 20% от товара на захранването си. Включително и аз, като съм сменил няколко конфигурации и ги ползвам така от много години и също не съм имал проблеми със захранването или нещо друго поради това, че ползвам 20%- от капацитета на захранващия блок.

    И още нещо - този калкулатор на захранване
    http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/
    ми дава, че консумацията ми е 180 вата над моята при максимум товар и клокнато видео, така че аз не бих разчитал особено на подобни сайтове.
    Този пост е редактиран от avenge; 21-07-18 в 12:43.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #24

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Не съм професионалист,но няма да си променя мнението . На моето мнение е създателя на почти всички стандарти за захранвания Intel.
    Power Supply - Design Guide for Desktop Platform Form Factors.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #25

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Аз също, но сравнявам фактите и си правя изводи. Като гледам, не съм сгрешил. В твоя документ никъде не пише препоръчителен минимален товар на захранването!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #26

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    На стр.24. Тези стойности 20%-50%-100% не са избрани случайно.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #27

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Active PFC работи ефективно при товар над 20%.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #28

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    На стр.24. Тези стойности 20%-50%-100% не са избрани случайно.
    Това, за което ти ми говориш, няма нищо общо с това, което пише! Поне като четеш нещо, превеждай си правилно и текста, не само да гледаш цифри и картинки! Това е ефективност, която трябва да покрива захранването спрямо някакви стандарти, съответно при пълен товар (100%), типичен товар (50%) и лек товар (20%). Никъде не пише, че трябва да се ползва определено време под или над тези стойности, за да няма проблеми, както ти си мислиш. Поне като не знаеш нещо питай, а не да пишеш глупости и да си нагаждаш нещата, както на теб ти харесват! Има и гугъл преводач, който може да не е много точен, но се подразбира смисъла.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #29

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    20%-50%-100% не са просто някакви стандарти. Full load, Typical load и Light load са термини в електрониката. Light load специално означава ,че под тази стойност устройството не извършва полезна работа.Пренесено за компютър означава ,че той е в Idle.Самото словосъчетание Light load(20%) аз приемам за аксиома,че под 20% не може да съществува товар.От Intel едва ли са чували за твоя свят ,в който 90% от конфигурациите са с презапасени захранвания.За заспиване на компютъра захранването си изпада в специално състояние. Коментирал съм ги тези проценти в контекста ,какво е моето виждане при избиране на захранване.Съчувствам ти ,че си се прекарал с захранване от 750W, а ти трябва 300W.Твоето Gold захранване може да се каже,че е със сертификат тенекия.Intel обръщат особено внимание на намаляване на загубите на захранването(отделяне на топлина) с оглед по-точно определяне на подаваното напрежение и ток към отделните компоненти на компютъра. И подобни калкулатори са много полезни за обикновените потребители. На работа моя компютър е с Core I3-4150 и има захранване от 220 W.



    - - - - - - - - - -



    В последната версия на ръководството на Intel, която е от миналия месец --->Desktop Platform Form Factors Power Supply - Revision 002 се вижда,че Intel значително е повишил своите препоръки за 12V2 специално за 8-мо поколение Core. Проверих всички захранвания под 600W в сайтовете на Seasonic, FSP и be quiet! и нито едно не отговаря на препоръките примерно за процесор с TDP 65 W. Изглежда производителите ще трябва да проектират и произведат нови модели захранвания.
    Предпоследната версия от септември може да се приеме,че е за Intel Core от предишните поколения.------>Desktop Platform Form Factors Power Supply - Revision 001 .
    През времето април 2013г., септември 2017г., юни 2018г. за процесори с TDP 65W се вижда как Continuous Current става съответно 11A, 14A, 21A.
    А Peak Current става съответно 14A, 18A, 28A
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 27-07-18 в 11:12.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #30

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    И аз яко се прекарах с един Corsair AX750 (вътре Seasonic) навремето. Даже досега май не успях да го накарам да си завърти вентилатора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръка за ОТ
    От bmwhamann във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-14, 18:02
  2. Препоръка за LG
    От andro69 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-12, 14:30
  3. Препоръка за TV
    От rusigenev във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-11, 15:50
  4. Препоръка за НЕТ+ТВ
    От neillmakoli във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-09, 15:41
  5. Въпрос за Remote Desctop-a
    От razziel във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-06, 18:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе