Страница 41 от 47 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 692

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #601

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Първа сутрин след Cold Draft Prevention - OFF (от техниците) и не заварих машината да се е "успала".
    Че последният път при зададени 24 градуса, в стаята беше станало 20 и климатикът "спеше", НО ПЪК консумираше към 300 и нещо вата...

    - - - - - - - - - -

    Уви, но радостта ми бе кратка...
    Ето и в снимки и клипче:

    https://youtube.com/watch?v=1TXB7VPs...;feature=share

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #602

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Добро утро!
    Епизод пореден от спящата ми красавица - Дайсейкай 9 за 3 бона!
    Спинка си така: https://youtube.com/watch?v=F0VbH73ejgc&feature=share
    А харчи ток така:

    Интересното е, че температурата в помещението пада, НО датчикът в него, който мери си "стои" на 24 градуса. Явно е същият проблем като при колегата, който е "изнесъл" точно този датчик извън корпуса на машината (в темата за Дайсейкай 8).
    Ще съчетая поредното му сервизиране с някоя от последващите смени на мотори на вътрешните тела на Edge-овете ми (обикновено в рамките на 3-4 седмици)...
    Недоумявам, как ТОП клас машина може да има такива проблеми!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #603

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    [mention]joroooooo [/mention], при каква външна температура се случва, има ли някаква закономерност?

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #604

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]joroooooo [/mention], при каква външна температура се случва, има ли някаква закономерност?

    5.4 беше одеве...

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #605

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    ама тя турбината не се върти .. не са ти сложили настройките който решават проблема ,с тия настройки турбината не спира ..учуден съм ,че вътрешната температура през приложението няма десети от градуса .. дори мидеята ми има ,и се вижда много по точно как се изменя тя щото цял градус е много нещо

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #606

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Кухнята ми е 12 квадрата (таван на 2.50м). През почти цялото време едната ѝ врата е отворена към коридора, а другата към хола (където в другия му край е монтиран Edge 16).
    Ставам сутрин да си направя кафе и затварям и двете врати. След няколко минути климатикът влиза в OFF, тъй като си вдига клапите (това е нормално). Дотук всичко е добре...
    След 10-15 минути климатикът уж излиза от OFF режим като отново си отваря клапите, по начина, по който съм ги настроил...
    Обаче!
    Минава някакво време (примерно 1 час и повече), температурата в помещението започва да спада... 23 - 22 - 21 - 20, а машината НЕ показва активност на вътрешното тяло! Външното си работи и съответно си консумира едни средо 300 вата...
    Както съм писал и в предишния пост - датчикът на машината, който мери вътрешната температура, или ЛЪЖЕ, или се актуализира ТВЪРДЕ бавно!
    През това време отварям вратата на терасата за да проветря за поне 5 мин. Температурата вътре пада още, но машината НЕ започва отопление...
    *Вътрешното тяло е в самия център на стаята (а не забито в някой ъгъл).

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ама тя турбината не се върти .. не са ти сложили настройките който решават проблема ,с тия настройки турбината не спира ..учуден съм ,че вътрешната температура през приложението няма десети от градуса .. дори мидеята ми има ,и се вижда много по точно как се изменя тя щото цял градус е много нещо

    Нямам идея за това... Оня ден просто изключиха Cold Draft Prevention. Друго не знам.
    И Това ли да поискам да се направи следващия път?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #607

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    не са го изключили .. датчика е нормално да се лъже като работи компресора ,топлообменника се стопля и стопля и датчика ,при невъртяща се турбина

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #608

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не са го изключили .. датчика е нормално да се лъже като работи компресора ,топлообменника се стопля и стопля и датчика ,при невъртяща се турбина

    Е6@си! Моля те, напиши ми тук, какво да си поискам да бъде направено като настройки следващия път. Аман вече!
    Само да им изтече гаранцията и при първи проявен дефект, ще летят в кофата! Пък ще мисля с какво ще ги сменям!

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #609

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Давай пакетна цена за всичките и да те отървавам....Гаранцията не ми трябва.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #610

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    След толкова сервизиране, това са си нови климатици.. така че не давай ниска цена
    Сватбата с Мидея дава резултати, GMCC компресорчета, едно-друго.. качество и хардуер надолу, цените нагоре.. мани бегай.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #611

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ако обслужването беше направено още в началото както трябва, а не с поголовно сменяне на това и онова, досега потребителя щеше да е забравил да се жалва тук....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #612

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    След толкова сервизиране, това са си нови климатици.. така че не давай ниска цена
    Сватбата с Мидея дава резултати, GMCC компресорчета, едно-друго.. качество и хардуер надолу, цените нагоре.. мани бегай.
    че тя мидеята ми е класи над едж като хардуер и софтуер ,в собствените си модели ползват по нов и мощен компресор и т.н.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #613

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Давай пакетна цена за всичките и да те отървавам....Гаранцията не ми трябва.

    Ами може да измислим нещо, да. Хем ще дойдеш да си ги демонтираш, хем ще изберем други читави и ще ми ги монтираш

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #614

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    подови дайкини и си пиеш винцето

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #615

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ако обслужването беше направено още в началото както трябва, а не с поголовно сменяне на това и онова, досега потребителя щеше да е забравил да се жалва тук....

    Изредиха се доста нови модели моторчета (за Edge-овете). Ще видим и текущите колко ще изкарат...
    Обаче, от Тошиба НЕ признават за дефектни части и/или цели партиди климатици!
    *Преди няколко седмици и баджанака си сложи 5 Edge-a. Само седмица по-късно и едно от моторчетата на вътрешното тяло се разцъка... (вече е сменено от сервиза, де)...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    подови дайкини и си пиеш винцето

    Не във всяка стая мога да ги сложа. А винце не пия... по чаша бира (вечер) от време на време

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 47 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 20:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе