Страница 35 от 47 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 692

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #511

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Що пък да не пробва човека?
    Теглят го явно Тошибите. Лошо няма.
    Давай смело Жоре, че Росен събира инфо за всякакви марки и модели. Ама роднините му вече се дърпат.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #512

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Добре че половината сте зевзеци, че ме карате да се смея

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #513

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Модела си е много качествена машина.... Не е нужно всеки да се изказва неподготвен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #514

    TOSHIBA Daiseikai 9

    [mention]joroooooo [/mention] , според мен няма да сбъркаш с машината. На мен лично ми е сред фаворитите от високия клас. Имам приятел с два Дайсейкая 8-ма серия, която е доста плюта тук във форума. Работят страхотно и без проблеми, единият вече 5-та или 6-та година.
    П.п. Слагай да видим, че и без това останах без роднини за климатизиране. А и те не биха дали толкова пари за климатик.
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-02-21 в 13:09.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #515

    Smile Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Жоро, ако дайсейкай 9 е поне наполовина толкова добър, колкото дайсейкай 8, направо го взимай, без да се чудиш. Приятелите на Рос, 'дето се дърпат, да пращат поздрави на старата ми шапка!

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #516

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #517

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Супер е.
    На 24° задание дали ще слезе на 117W, при 10°...15° външна.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #518

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Верен ли е ватметъра, вакуумиран ли е?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #519

    TOSHIBA Daiseikai 9

    [mention]joroooooo [/mention] ,браво на машинката. Пиши повече впечатления. Ония двамцата от средния клас до каква консумация слизат? Може да ми отговориш в подходящата тема.
    П.п. Ако този Дайсейкай не си вдига минимума под 0-та, нищо чудно и с един такъв да се обзаведа. До сега това ме спираше от серията за спалните ми помещения.
    Пробвай да му свалиш заданието още, за да влезе в офф и кажи как е шума от клапите, ако е удобно. При предната серия се оплакваха, че са шумни.
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-04-21 в 16:53.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #520

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]joroooooo [/mention] ,браво на машинката. Пиши повече впечатления. Ония двамцата от средния клас до каква консумация слизат? Може да ми отговориш в подходящата тема.
    П.п. Ако този Дайсейкай не си вдига минимума под 0-та, нищо чудно и с един такъв да се обзаведа. До сега това ме спираше от серията за спалните ми помещения.
    Пробвай да му свалиш заданието още, за да влезе в офф и кажи как е шума от клапите, ако е удобно. При предната серия се оплакваха, че са шумни.
    Значи разликата в класовете спрямо Shorai Edge е осезаема. Вътрешно и външно тяло са масивни. Готини на допир пластмаси. WiFi контролера от Еджа си сработи и на Дайсейкая. Днес видях минимум консумация от 108 вата... при Еджа съм виждал минимуми от 190 вата и един-два пъти 170.
    След като Дайсейкая си достигне заданието, е пак така почти безшумен като Еджа.
    В 12 квадрата кухня така и не мина в офф днес... което също ме радва и води към мисълта, че не е преоразмерен.
    Към момента не мога да правя тестове, защото не съм там - оставих го на майка ми да й служи.
    Боднах го в контакта през ватметъра, записах началното показание и след N-дни ще мога да видя какво е консумирал.
    Ако и тоя модел ме ядоса с някакви дефекти, минавам на MHI най-вероятно.
    Този пост е редактиран от joroooooo; 06-04-21 в 22:35.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #521

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Ако и тоя модел ме ядоса с някакви дефекти, минивам на MHI най-вероятно.
    Накрая ще разбереш, че всичките са боклуци, и не е трябвало да ринеш толкова мангизи на вятъра. Има много по-евтини решения които биха ти причинили същия дискомфорт.
    Просто тези духалки са създадени да охлаждат. Всичко останало е компромис.
    Като си представя, че някои се мъчим да се топлим с климатици.......
    А има откаченяци които дори спят на климатик. (Имена няма да посочвам. Те са тук сред нас)
    Не знам мания ли е или мазохизъм, но спането на такъв шум си е експеримент със здравето.
    Машини като тази от темата "Създадени за комфорт" (както ги наричат някои) просто ни лишават от комфортен и здравословен сън.
    Същият ефект се постига и с четирикратно по-евтини климатици.

    П.С. Жоро, честито за машината. Дано да си доволен и да не се налага да сменяш пак.
    Този пост е редактиран от mimojef; 07-04-21 в 09:54.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #522

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Нещо ми е чудно малко, стая 12кв.м., 22° , на вън +15°, работи на минимум КОП поне 7...8. Да не е бил открехнат прозореца та с тези 700W отдавана да не може да стигне заданието и да изключи.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #523

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Нещо ми е чудно малко, стая 12кв.м., 22° , на вън +15°, работи на минимум КОП поне 7...8. Да не е бил открехнат прозореца та с тези 700W отдавана да не може да стигне заданието и да изключи.
    Външната беше около 14, да. Клипчето е снимано малко след като си тръгнаха техниците. Вътре беше към 17 градуса. Не съм засичал за колко време си е постигнал заданието. Писал съм и в темата за Еджа, че съм със стара дървена дограма, която не е идеална, но пък отворени прозорци нямаше.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #524

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Вътрешна 17 и задание 22, би трябвало да бичи на поне 500W. Минимумът трябва да падне под 170W, ако е десятка и е темперирал.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #525

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Пичове, сутринта и през нощта температурите са други, стените запасяват.
    Моментно е 14 гр., ама стените са запасили като за 7-8 гр. средно.
    Случвало се е на Тошибата ми да бичи без да спира при външна 22, вътре 20гр., но е на база натрупан студ преди това.
    Това са тонове стени, дето трябва да им се промени твмпературата.
    Този пост е редактиран от zxc0; 07-04-21 в 00:42.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 47 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 20:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе