Страница 340 от 348 ПърваПърва ... 290330338339340341342 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,086 до 5,100 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #5086

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Привет на всички! Нямам идея дали този въпрос е именно за тук,вие ще прецените.
    Преди като съм имал проблеми/въпроси с климатиците на вилата съм писал и съм получавал адекватни отговори.
    Идната седмица ще пътувам към вилата,а сега времето е такова,че има комбинация между ниски температури и сняг. На вилата имаме парно,обаче никак не ми се иска да се разправям с тази хамалогия,а единствен различен вариант от този остават климатиците. (Panasonic Cs-te12dke u Fujitsu lmce 12)
    Температурата в помещенията е около нулата.
    Съседите ни имат ключ и могат да пуснат климатиците преди да отидем,за да не погинем от студ. Това упражнение изключително много ще натовари машините…
    Какво бихте ме посъветвали да направим така,че като отидем температурата да е прилична,какви настройки да използваме?
    Предварителни благодарности!


    Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #5087

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ще помолите съседа Ви да пусне машините в режим отопление на 16°С и така да ги остави докато Вие пристигнете.
    ponyasd, Mig82 и AntonSh харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #5088

    Re: Свободна тема за цепеници...

    И да постоят в тока включени само ако са изключени случайно, защото и двете марки имат подгрев на компресора
    AntonSh одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #5089

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от AntonSh Виж публикацията
    ...
    Fujitsu lmce 12
    Температурата в помещенията е около нулата.
    Съседите ни имат ключ и могат да пуснат климатиците преди да отидем,за да не погинем от студ. Това упражнение изключително много ще натовари машините…
    Какво бихте ме посъветвали да направим така,че като отидем температурата да е прилична,какви настройки да използваме?
    Предварителни благодарности!
    За Фуджака бих включил:

    The OUTDOOR UNIT LOW NOISE Operation functions by pressing OUTDOOR UNIT LOW NOISE button
    on the remote controller.
    This operation stops the PFC control, and changes the Current release operation/release value.
    OUTDOOR UNIT LOW NOISE Operation mode can be used during cooling, heating and automatic operation.


    Control / Release
    3.5A / 3.0A
    Така ще работи под номинал, на 700-800W, вента да е на макс естествено, температурата колкото искаш.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5090

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Вземаш си два умни контакта, ВИ ФИ пускаш и си ги комсндориш и от оня свят.
    AntonSh одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #5091

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    А как бихте ме постветвали да настроя Панасоник-а?


    Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #5092

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ще помолите съседа Ви да пусне машините в режим отопление на 16°С и така да ги остави докато Вие пристигнете.

    Здравей, и аз това щях да питам. При стая в къща с климатик - става сега зимата 3-4 гр. Не се живее и ние го пускам през приложението. До сега го оставях на 24гр
    и за 4-5 часа вдига до към 19-20гр. ,но самите легла и гардероби са студени. Значи вече да го оставям на 16 , за да не се мъчи толкова.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #5093

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Привет отново! На вилата съм. Панасоника е пуснат от сутринта и температурата е около 10 градуса. В другите стаи температурата е около -3/-4… Зъзна… Моля Ви за съвет.


    Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,687
    #5094

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от AntonSh Виж публикацията
    Привет отново! На вилата съм. Панасоника е пуснат от сутринта и температурата е около 10 градуса. В другите стаи температурата е около -3/-4… Зъзна… Моля Ви за съвет.

    Ще ви разочаровам, но това, което сте намислили, няма как да стане. Особено, ако няма, или има външна изолация, а тухлата е ледена. Трябва първо да качите температурата до 15-20 градуса с печка на дърва, нафта, ток... и чак след това да поеме климатика. При такива температури в къщата, машината няма как да се справи, дори да е от висок клас. Като инфо, термопомпите на Toshiba при пуск под 15 градуса на водата, първо качват до 15 градуса на ток и чак след това тръгва компресора.
    ponyasd, rosswen, AntonSh и 2 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #5095

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Климатиците са на 24 градуса. Пуснах духалки и в двете стаи. В дневната с духалката и климатика стана 20 градуса и я спрях. В спалнята е към 16 градуса (по-късно пуснах духалката там) и ще изчакам да стане към 20. Дали ще се справят с температурите?


    Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,687
    #5096

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от AntonSh Виж публикацията
    Климатиците са на 24 градуса. Пуснах духалки и в двете стаи. В дневната с духалката и климатика стана 20 градуса и я спрях. В спалнята е към 16 градуса (по-късно пуснах духалката там) и ще изчакам да стане към 20. Дали ще се справят с температурите?

    На вилата имам две помещения, едното е дървена конструкция с вата и гипскартон, другото е масив, тухла, без изолация. При тези температури с печка на дърва първото се стопля комфортно за час. Второто пак с печка на дърва не може да отлепи по 3-4 часа, а по стените тече вода от конденза, което е нормално. За да се затоплят добре стените са нужни над 8 часа. Като цяло не го използвам в студа, освен, ако не седя там няколко дни, което почти не се случва. Само вие си знаете каква е къщата, но ако е масив иска време за затопляне и кратко перебиваване в студа е сложно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #5097

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от AntonSh Виж публикацията
    Климатиците са на 24 градуса. Пуснах духалки и в двете стаи. В дневната с духалката и климатика стана 20 градуса и я спрях. В спалнята е към 16 градуса (по-късно пуснах духалката там) и ще изчакам да стане към 20. Дали ще се справят с температурите?
    Съвсем скоро имаше подобна дискусия и надежди.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...ml#post1029742
    Над мен е обяснено добре- при лека конструкция, би могло. Масивна сграда иска капацитет и време.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5098

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Стиропор по стените и тавана, 3 санта и ще станат работите.
    Сега ако е нещо битово/автентично няма как да се нас*ра с изолация.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #5099

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Тази моя тирада и приключение ме хвърли в джаза,е и в размисли. Днес напалих котела преди да изляза и къщата се стопли (междувременно климатиците работят). Преди да изляза беше приятно - мебелите и стените се затоплиха,дюшемето също.
    Слизайки от колата (прибирайки се 10 часа по-късно) чувах как външното на панасоника ръмжи зверски (на пълна мощност),което си беше сериозна индикация,че пак се догонва температура. В дневната беше 20 градуса (при зададени 24 и площ на помещението около 20 кв.),а в спалнята беше 16 - пак при задание 24 (фуфжитсу 12 при площ на помещението 11 кв.). Забравих да спомена,че вратите на помещенията са отворени за да се отоплява и коридор,който е около 10 кв.
    В крайна сметка реших да спя в дневната… студа е непоносим. Панасоника дори и на затворена врата не успява да гони температура,за темпериране да не говорим.
    Панасоника+духалка=огромно количество ток,но пък поне не зъзна. Какво бихте ме постветвали? Диагнозата тук е големи топлозагуби+че не се живее постоянно в тази къща…


    Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
    ponyasd одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #5100

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ако ходиш често на вилата, просто не спирай климатиците, а ги сложи на минимум.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе