Страница 5 от 348 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #61

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Този уред ми изглежда повреден, вероятно от неправилна употрева. Евтините модели нямат опции за промяна на обхвата, като цепеници са!


    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #62

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Те тук стойностите са "едни и същи" всеки път и нема нужда от скъпи тарирани уреди...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #63

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Трудно ми е да проумея каква е мотивацията на участниците в подобна "интелектуална" дискусия. Прилича ми на някои футболни форуми, където участниците (мнозинството са по горния измерител уред) се "забавляват" да "гаврят" виртуалния противник. Ако е така поканете (той банизиран май беше) Викинг-а и нивото неминуемо ще се вдигне. Но не го пускайте по другите теми, че пак ще стане мазало от "лагери, сцепени казани, Миеле, централата, Хайку излияния с чувствата на побойник-защитник".
    Този пост е редактиран от VanDan; 18-08-18 в 10:37.
    Aleksandars и stainway харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #64

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Еми споделят се разни неща за туй-онуй, от време на време се включват някои дракички да разплискат спокойният тон. И така.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #65

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Въпросът ми не беше насочен подигравателно към съфорумници за разлика от последвалите отговори на модератор и първа , втора и т.н. корона подвластници ... уреда си отчита доста вярно !

    staynway , зависимост между честота на която работи в даден момент компресор с определен номинал и консумирана мощност има но явно не е достатъчно сериозна темата за да получи обсъждане.
    За мен въпросът е приключен (отговора намерен) може да се продължи с плюнченето ....
    Този пост е редактиран от Mig82; 18-08-18 в 10:53.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #66

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Вандан, когато коментираш един и същ проблем с начините за неговото решение многократно в рамките на поне 3 години, смятам, че имаш право да си позволиш да се позабавляваш. Става въпрос за отдавна приключил случай, изваден за пореден път от архивите, което по същия начин би могло да бъде окачествено като спам. Ако някой има някакви съмнения, нека да си направи справка. Ако се диктуваше на другите какво да пишат, то тази тема нямаше да съществува. Точно защото е безсмислена, затова си спамим тук. Едва ли някой от нас би се почувствал засегнат, ако модераторът я затрие цялата.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #67

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Ако човек не може да се справи , да помогне , да отремонтира нещо не е задължително да го "затрива" ... нуважавайки мнението на други. Всъщност може но се получава това което се случва в този раздел ... умишлено или не вече е въпрос на манталитет.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #68

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Така е, редно е първо да се помогне, кой както може. От многото изписано стана ясно, че проблемът е свързан с прегряване на кондензатора поради управлението на eev или компресор. Не бил сензора на вътрешното, за 3 години не стана ясно колко точно са топлозагубите на помещението при външна температура под -2°С, въпреки наличните ватмери, волтмери, тъпомери и т.н. От там нататък започнахме да съчетаваме полезното с приятното. Това е форум, не сервиз за климатизатори.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #69

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не бил сензора на вътрешното, за 3 години не стана ясно колко точно са топлозагубите на помещението при външна температура под -2°С, въпреки наличните ватмери, волтмери, тъпомери и т.н. От там нататък започнахме да съчетаваме полезното с приятното.
    Ма полезно отдавна не остана...
    dodo_pv и Aleksandars харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #70

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Ако ви натоварва някоя тема не я четете. Не е нужно всеки непрочетен пост да го отметнете.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #71

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Полезно се намира "останало" доста но е все в теми от преди 8-10 години. Жалко че нивото толкова е спаднало ...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,737
    #72

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Предполагам, можете сами да си отговорите защо?

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Жалко че нивото толкова е спаднало ...


    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #73

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Аз нямам отговор.
    Съвсем сериозно моля, да напишете с няколко думи защо смятате, че нивото е спаднало.
    Благодаря.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #74

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    staynway , зависимост между честота на която работи в даден момент компресор с определен номинал и консумирана мощност има но явно не е достатъчно сериозна темата за да получи обсъждане.
    Разбира се,че има, но ти попита за универсална формула за обръщане на RPM във Watts... Не мисля,че такава съществува. Зависи от компресора-колко е мощен, колко количество хладилен агент и т.н.
    Ако в някое сервизно има тези данни-те са си за определения модел и не могат да се ползват за други. Поне аз така разсъждавам, но с уговорката, че съм далеч от физиката като наука.
    Според мен за хората, които се занимават професионално с хладилна техника е много по-важно смятането на налягане и температура, отколкото RPM на компресора -това си е работа на производителя.
    Виждал съм климатик с изтекъл хладилен агент-компресорът се върти известно време( с различни RPM), докато се задейства някоя от защитите, но тъй като не е натоварен-консумира много малко- около 100 вата примерно.
    Така, че това с RPM и ватове е много според зависи-си мисля аз-трябва да знаете въртящия момент/ момент на сила (torque)-после се смята лесно.
    mystikalrs одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #75
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    1watt=1352,2943390876 revolutions per minute
    От тук нататък си ти....
    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Виждам че подобен тип отговори се дават със задоволство , инак защо ще се пишат ... та в този ред на мисли ми изскача един цитат :

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    "Глупакът има голямо предимство пред образования човек: той винаги е доволен от себе си."
    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 348 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе