Страница 37 от 348 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #541

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Това ще е последното нещо, което бих гледал. [emoji4] Дали ще поддържа половин-един градус повече или по-малко, ми е все тая. Ако е правилно оразмерена машината, в повечето случаи ще поддържа точно. Както писах, обдухването, при вдигнати клапи, грам не го усещам и не ми пречи. За мен по-важното е да спира при дефрост. Моите, от +13 до -15 поддържат толкова, колкото съм им задал, в другия край на помещението. Понякога подминават с до 1гр. максимум. Всеки си преценява. Може да следи температурата от ДУ, а като качества да е "гола вода и кал по гърба". Като идея е ок, но чак пък основен критерий, не мисля.
    П.п. Ето къде седя обикновено (на дългата част на дивана). Все си мисля, че ако е имало някакъв полъх, да съм го усетил, особено както се бях вторачил в него миналата зима. При това машината е 60-ка, не е някоя 20-ца или 25-ца.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-09-18 в 17:07.
    necata2 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #542

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Е тука не можеш ме накара да седна.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg a.JPG‎ (88.7 KB, 451 Прегледи)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #543

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Колега milanov , те моите и 5-те са китайски ... дори 100 волтовите rosswen , не казвам само това да се гледа ... но все пак виждаш че си е една нелоша екстра.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #544

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Китайска марка, не произведено в Китай.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #545

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Зависи... И най-евтините Грее/C&H имат такава опция, но...
    1. Не мерят толкова точно и 2. Трябва да се "виждат" с вътрешното и обменят информация с IR на определен период от време.
    Моят опит с предния Веритас е: да по-удобно е, защото мери на по-ниско и е по-точно, но не до 0,1-0,2 от градуса и е трудно да намериш място на ДУ, така че хем да се "вижда" с ДУ, хем да не се "обдухва" директно . Разликата пак си беше +/- 1-2 градуса
    При U-Crown/VIP ползват радиосигнал (предполагам, заради алуминиевото тяло ) и това дава много повече възможности за избор на място, където ще се мери температурата. Отделно е учудващо точен сензор
    Спирането на турбината за мен е по-приятния вариант, но ако е за сметка на точността на температурата, тогава не знам кое е по-малкото зло.
    Както се казва-няма пълно щастие

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #546

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    И според мен идеята да спира турбината, и да не мести клапите, е добра.
    П.п. Миланов, точно там седим, когато гледаме тв. Гарантирам ти, че изобщо не духа в тази част. Клапите са настроени в позиция леко вляво и потокът не минава през дългата част на дивана.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #547

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    staynway , 1-2° къде ще ги усетиш ... при мен в къща на -10 навън има 3-5° разлика от тавана до пода(теракот) ...

    Ти като г-жа Донг взе да гониш десетите
    Този пост е редактиран от Mig82; 25-09-18 в 17:53.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #548

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    И при мен е градус на метър градиента по вертикала, около 3°С е разликата между пода и тавана при -10°С навън. Въпреки това, заданията във всички стаи, с изключение на тази с MHI, играят в рамките на 0,5°С, когато навън е над +5°С.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #549

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    А при хевито как е? Кове ги. Без хистерезис.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #550

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Тези дни се замислям върху следния въпрос. Някой има ли представа каква е връзката между натоварването и ефективността на климатиците при равни други условия? Имам предвид, например машината работи на 50% от номинала си в режим на отопление - копа е еди какъв си. При 100%/25% е по-голям или по-малък. Разбирам, че едва ли може да се прави генерализация, но сигурно има някакви общи трендове.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #551

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Копа зависи от много фактори и лично аз не вярвам да има величини, които да са еднакви при различните потребители.
    Просто факторите, от които зависи копа са адски много - външни условия, влажност, температура, вътрешна температура, особености на помещението, колко трябва да наваксва машината заради температурните загуби и т.н.

    П.С. според мен няма как условията и натоварването на един климатик да са еднакви, че да гледаме само ефективността му при определена консумация.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #552

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Тези дни се замислям върху следния въпрос. Някой има ли представа каква е връзката между натоварването и ефективността на климатиците при равни други условия? Имам предвид, например машината работи на 50% от номинала си в режим на отопление - копа е еди какъв си. При 100%/25% е по-голям или по-малък. Разбирам, че едва ли може да се прави генерализация, но сигурно има някакви общи трендове.
    При високи натоварвания ефективността(съответно и копа) спада.
    Първо, зависимостта между коп и изходяща температура е обратно-пропорционална. При по-висока изходяща температура копа намалява и обратно.
    И второ, при високи честоти загубите в компресора се увеличават.
    Ротационните компресори най-общо представляват камера с търкалящо се бутало и пластина с пружина, която разделя високото от ниското налягане. При високи обороти, заради инертността и еластичността, пластината не успява да прилепва плътно към ролера, получава се нещо като "подскачане" по буталото и част от компресираните газове преминават обратно и се връщат към ниското налягане. Съответно ефективността пада.
    Този проблем е решен с изобретяването на суинг-компресорите, каквито използват Дайкин в уруру-сарара и в другите им модели... при суинг-компресора ролера и пластината са едно цяло и загубите се минимизират. Суинг компресорите са най-енергийно ефективните и с много малки загуби.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 26-09-18 в 15:47.
    Ventsislav Negentsov и Vizi харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #553

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Мен съмненията ми тръгнаха от факта, че Финлукса (AUX) има една функция ЕКО - като пуснеш да догонва голяма разлика при охлаждане, вдига на 800-900-1000 Вт и си ги държи докато не свали до избраната температура. Натискайки ЕКО - сваля на около 450, но в общи линии разликата във времето работа е 15-20%, а не два пъти по-бързо. Предполагам, че на редичкия топлообменник ефективността му намалява значително при максималните мощности.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #554

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Някой да е забелязал, че вече в eWeLink (софтуера на SonOff) вече историята е до 3 месеца назад?
    В Electricity Record не мога да виждам по-стари данни, а преди можеше ...
    Идеи ?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #555

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Някой да е забелязал, че вече в eWeLink (софтуера на SonOff) вече историята е до 3 месеца назад?
    В Electricity Record не мога да виждам по-стари данни, а преди можеше ...
    Идеи ?
    Аз моите Sonoff-и ги флашнах с Tasmota още като ги получих и си инсталирах на домашния сървър Domoticz, който работи безупречно, че дава и дневна и нощна тарифа и куп други екстри. Въобще не ми допадна стандартният им софт още като го видях

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 348 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе