Страница 73 от 348 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1081

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Най-прогресиращата тема...
    И колко ми храчи климатика....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1082

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Не бъдете песимисти. Януари ще прогресират и доста теми от картотеката на именитите цепеници по-горе

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    И колко ми храчи климатика....
    Забрави "Избор на цепеница 2018".

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1083

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    "Изкривяването" е със сигурност. Важното е, че му е комфортно -другото са глупости

    П.П. Подозирам, че приятелят ти не му е гледал минимума и т.н.
    Начетен си пък....
    За 150кв.м. се гледа номинал/маскимал.
    За 15кв.м. се гледа минимум.


    - - - - - - - - - -

    Screenshot_20181112-065443.jpg

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1084

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Миланов здрасти, имам едно въпросче към теб. Какъв термистор използваше, когато мереше температурата на Дайсекая?

    -------------

    Тоя има като твоя анемометър.


  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1085

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    На VISHAY

    ЦЪК - NTCLE100E3472JB0


    ЦЪК - NTCLE100E3103HB0

    Имат екселска таблица и много точно се знае температурата при какво съпротивление е. ЦЪК

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1086

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Мерси много.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1087

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    божо, дай един клип какво толкова ти се струва шумно външното тяло на твоят климатик.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1088

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Колега Миланов във връзка с това че преди време имаше дискусия за работата on/off ... че била по-икономична от продължителната работа на ниски честоти , японеца го е написал. :

    一般的なエアコンは、室温を維持するため、設定温度に近づくと、圧縮機の運転を停止(サーモオフ)します。 しかし、圧縮機を停止すると室温変化が発生するだけでなく、圧縮機を再起動させる際、電力ロスが発生してい ました。
    本製品では でサーモオフの発生頻度を抑えて、室温変化と電力ロスを低減※3します。

    A general air conditioner stops the operation of the compressor (thermo-off) when it approaches the set temperature to maintain the room temperature. However, stopping the compressor not only causes a room temperature change but also causes power loss when restarting the compressor.
    With this product, suppress frequency of occurrence of thermo-off, reducing room temperature change and power loss.

    Мисля че на Spst , ще му се хареса тази извадка.
    Този пост е редактиран от Mig82; 13-11-18 в 09:43.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1089

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    На dodo му дай линк в оригинал да ги прочете, че според него все тая било.
    10мин да работи компресора и да харчи 250w, а турбината да не се върти. И после се завърта турбината само за 10мин и следва почивка 10мин. Този икономичен режим само супер климатиците го могат.

    - - - - - - - - - -

    Хевито 25zm-s, 4мин off. Какво толкова може да се промени за 4мин. в една стая. Нищо. (при положителни външни температури)
    Gyokov и Genadi80 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1090

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Това са твои интерпретации. В рамките на минута вътрешното подминава 30°С и турбината тръгва. Бъркаш нещо с успиването при определени условия, заради мястото на сензора за стайна температура.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1091

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Не са интерпретации, така работеше първата зима.
    Излиза, че ми е набутан дефектен климатик ли? Еееее, на тези тошиби не им ли правят качествен контрол.

    - - - - - - - - - -

    Ъъъъ, така работеше първата зима без ватметри, термометри. Само с часовник.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1092

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    A general air conditioner stops the operation of the compressor (thermo-off) when it approaches the set temperature to maintain the room temperature. However, stopping the compressor not only causes a room temperature change but also causes power loss when restarting the compressor.
    With this product, suppress frequency of occurrence of thermo-off, reducing room temperature change and power loss.

    Мисля че на Spst , ще му се хареса тази извадка.
    Разбира, че ще ми хареса, но това не е някаква новост за мен. Отоплявам се на климатици от 13 години, като първите ми бяха конвенционални. След това ги смених с японски инвертори. Мерил съм и едните и другите. Имаше период в който можех да сравнявам топлината от едните и от другите. Въпреки, че усещането за топлина е строго субективно, при преминаването от стаята с конвенционалка в стаята с инвертор се усещаше ясна разлика. При конвенционалният топлината е някак по-рязка и неравномерна, докато при инвертора е сравнително равномерна и някакси по-мека, което създава едно приятно усещане. Затова след първият инвертор вече си търся машини със сравнително ниски минимуми /спрямо определения бюджет/ и да спират когато аз искам, а не когато на тях и скимне.
    PS: Моля нека след този ми пост да не започва пак спор: нисък минимум-висок минимум, топла струя-студена струя, духа ми студено на врата-ще ми изгори врата. Доста е досадно вече.
    Gyokov, ruuni9, milanov и 2 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1093

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Към божо.
    Дрънченето (ако има при тебе), има една ламарина от страната на компресора трябва да се запъне или изкриви, но се свалят капаците/ламарините и е малко свързано с разглабяне.
    Дрънчи и от опирането на топлообменника в подгъва на долната тава - напъхал съм една лентичка балатул, 5см х 2см.
    Това пррррр, ако се натисне нагоре мужду двете лапки/крачета от страната на компресора утихва.
    Mig82 май беше показвал снимки на неговият фуджак.
    Та така.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1094

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    А компресора се заглушава с вата ... много ... колкото може да поеме тенекето после вече може да се каже че имаш климатик на стената а не мотофреза Нали ви показах компресора на японския дайкин - 5 слоя.
    Поздрави на Kasap

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1095

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Да покоментираме малко терморегулирането при инверторните климатици. При конвенционалните и работещите on/off е горе долу ясно. Примерно ако е зададена 24°, горе при сензора за стайна температура се поддържат примерно 2 градуса от горе с хистерезис 1 градус. ( това съвсем условно, при различните модели сигурно е различно). Т.е. като отчете сензора 25,5° се включва кампресора и като отчете 26,5° се спира. (някои модели имат минимално време на работа на компресора и минимално време на offцикъла) Но не това е важно.
    Какво се случва когато инверторният климатик работи вез да изключва. Щом не изключва значи сензора отчита температура по-ниска от 26,5°.
    (съгласно условно приетите стойности) Е как решава с какви обороти да се върти компресора, т.е. според топлинните загуби ватметъра маже да показва и 200W и 600W. И става въпрос че климатика не минава в off.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе