Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By bagerista9
  • 1 Post By bagerista9

Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #1

    Question Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

    Здравейте!

    В процес на изграждане на нова кухня съм и трябва да избера и съответните уреди, които ще бъдат вградени. Гледам средния ценови клас - около 500 - 600 лв. за фурна и пак толкова за индукционен плот, и около 200 лв. за аспиратор.

    Какво може да се закупи за въпросния бюджет?


    Този месец в Зора има промоция на уреди Hotpoint-Ariston с 5 г. гаранция и намалени цени. Гледах този плот https://zora.bg/product/kia-630-s-cst и тази фурна https://zora.bg/product/fa5-841-jh-ixhast.
    Добър избор ли са? Видях че са произведени в Полша и се водят Indesit Company.

    За аспиратор съм се спрял на следния модел: FLEXA LUX X A60 - . Кухнята е около 37 куб. м., като ще има постоянно отворена врата към друго помещение (дано това да не е проблем).


    Моля за предложения и съвети!

  2.  
     
  3. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2

    Отговор: Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

    Ако можеш вдигни малко бюджета за MAXIMA ECO EV8 WH A60 - за твое "шумно спокойствие"

  4. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #3

    Отговор: Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    Ако можеш вдигни малко бюджета за MAXIMA ECO EV8 WH A60 - за твое "шумно спокойствие"
    Ще помисля по този въпрос!


    Никой не каза нищо за марката Hotpoint-Ariston - читави ли са? Или е по-добре да се насоча примерно към Electrolux, но с 2 г. гаранция.

    Мнения за следните фурна и плот:
    https://www.emag.bg/furna-za-vgrazhd.../pd/ERTSTBBBM/
    Whirlpool България - Добре дошли - Индукционен стъклокерамичен плот Whirlpool - ACM 800/NE
    На много атрактивни цени са в момента.

    Поздрави!

  5. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #4

    Отговор: Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

    Класа над Аристон
    TyRsEn одобрява това.

  6. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #5

    Отговор: Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

    Поръчах горните уреди и чакам да ми ги доставят утре. Дано да не съм сгрешил с избора.

    За аспиратор се спрях на препоръчания от теб модел Maxima Eco, само че в изпълнение инокс. Имам следния въпрос: какви тръби да избера за въздуховода?
    В шоурума на Евролукс ми казаха, че този аспиратор трябва задължително да се монтира с пластмасови тръби Ф150, иначе щял да бъде много шумен и да има вибрации. В магазина не ми харесаха цените на въпросните тръби (излизат почти колкото аспиратора). Прегледах коментарите от общата тема за аспираторите и видях, че в Интернет продават същите тръби на по-добри цени. Има и правоъгълни тръби, които са с размери 60х204. Те ли отговарят на Ф150 кръгла тръба? Ако поставя такива тръби, ще мога да ги монтирам над шкафовете и предполагам, че няма да се виждат. Другото, което ми казаха в шоурума е, че е препоръчително да взема от тях ъгловите колена, защото само те имали такива с някаква система за плавно преминаване на въздуха.

    В моята кухня аспираторът ще бъде включен към комин, като тръбният път ще бъде около 1,50 метра с една чупка на 90 градуса. Има ли минимална дължина на тръбата, която ще излиза от аспиратора или може там директно да се монтира чупката на 90 градуса?
    Към комина обикновен конектор ли трябва да взема или такъв с клапа? И ще ми трябват ли някакви скоби за захващане.

    Поздрави!

  7. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #6

    Отговор: Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

    https://moby-bg.com/category/29/pvc-...di.html?page=1

    - - - - - - - - - -

    конектор с клапа,колкото е по къс пътя,толкова по добре.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

    Ako комина обслужва само него, има ли смисъл от клапа?

  10. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #8

    Отговор: Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

    няма сми

  11. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #9
    Поръчах ги тръбите вече с клапата. Въпросът ми е клапата на стената ли се монтира или на шкафчето и тръбите трябва ли да се лепят с лепило?

    Поздрави!

  12. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #10

    Отговор: Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

    на аспиратора,а тръбите както прецениш

  13. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #11
    Поръчах конектор за стена с клапа: https://moby-bg.com/product/1046/kon...zduhovodi.html

    Да го монтирам ли? Или да махна клапата? Коминът няма да се ползва за друго за сега.
    Този пост е редактиран от TyRsEn; 15-08-18 в 22:25.

  14.  
     
  15. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #12

    Отговор: Помощ при избор на уреди за вграждане - фурна, индукционен плот и аспиратор

    Монтирай
    TyRsEn одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 03:17
  2. Помощ за избор на плот за вграждане с 2 котлона
    От rosenkarlov във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 01-05-14, 19:41
  3. Плот, Аспиратор и Фурна Съвети
    От Anikolov във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 29-04-09, 18:57
  4. избор на фурна, плот и аспиратор за вграждане
    От ivodor69 във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 01-03-09, 20:39
  5. Индукционен плот за вграждане SONASHI
    От Kaar във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 26-10-08, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе