Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 53
Like Tree18Одобрявам

Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #31

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Не виждам никакъв сми да се наливат пари в нещо, което по условие ще се ползва рядко. Имах подобна нужда преди година или две, която успешно задоволих с един Bizhub 20p втора ръка за 60 лева, дуплекс и мрежа, печата директно и от телефон, едната щерка изпраска над 2 топа хартия за матурата и все още е с оригиналния си тонер. За 50 кинта при нужда ще ми налеят тонер за 8000л, ако се развали нещо просто ще го изхвърля.
    Абе тия к2у си е монета с две страни. Не ми се дават пари за нещо старо. "Парите" в случая са по-малко от 100лв и предпочитам да ги дам, с мисълта, че във времето ще е безпроблемен. Защото на тоя принтер от олх при мен, ще има и доставка 10-15лв = 90лв. За 90лв мога само от някой познат да го купя….

    Смисъла в случая, според мен е, че за малко повече пари, няма смисъл да пестя от нещо, на което искам да разчитам за в бъдеще....

    Благодаря за включването, много го ценя.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #32

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Този ,който е изхвърлил този принтер не е толкова прост... Най-вероятно е наближило време да се сменя барабана,затова този ,който го е изхвърлил е сметнал за по-изгодно да си купи нов принтер..Няма direct wi-fi, за да използваш телефона,трябва да използваш и рутер
    А кво...Умен ли е? Що, у вас рутерите изключвате ли ги? Безсмислено дрънкане...


    Текущата картинка на остатъчен живот при конкретно моя :
    Remaining Life
    *Drum Unit 23800 pages
    (% of Life Remaining) (95.20%)
    Fuser Unit 14845 pages
    (% of Life Remaining) (14.84%)
    Laser Unit 14845 pages
    (% of Life Remaining) (14.84%)
    Paper Feeding Kit MP 49944 pages
    (% of Life Remaining) (99.88%)
    Paper Feeding Kit 1 15305 pages
    (% of Life Remaining) (15.30%)

    я, барабан да искаш....
    Нямам комплекси от техника втора употреба и това, че не аз съм и свалил целуфанчето....Мога да издам книга за това колко пъти новото от магазина се е оказало по-куцо и по-проблемно от доказали се стари добре поддържани коне....поискваш им да ти препратят текущата maintenance information и си правиш избора...ЕКО си и показваш пред себе си, че не си тъп праволинеен зомбиран консуматор...
    SPSt одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #33

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Напротив, много е прост даже. Купува барабан(за 25 000 листа) за 100$ и веднага продава целия принтер за 30-40лв., защото ние не предполагаме,че добрите момчета са нулирали брояча на барабана. Между другото фюзера и лазера,които са за по 100 000 листа. струват над 150$ ,а там няма заместители и съвместими.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #34

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Replace count-а показва три смени на барабан, което съответства на отпечатаните 78 хил листа, а там не можеш да пипаш. Когато една фирма внесе 50+ такива еднакви употребявани принтера, за мен това значи, че са машини off lease, където дребни тарикатщини като резет на броячи са недопустими и не са практика....нямам намерение да убеждавам никого още повече за принтер с цената на тонеркасета....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #35

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Тези принтери нямат чипове на барабаните, с които да се идентифицират пред принтера като нови. Ако сложиш нов барабан,съобщението "replace drum" остава.Затова следва една процедура. Примерно отваряне на предния капак и натискане на бутон.По този начин принтера научава ,че има нов барабан и нулира брояча,сигурно тогава увеличава брояча за смяна на барабан с едно. Но може да изпълниш тази процедура и без да сложиш нов барабан. Естествено аз не се съмнявам в коректността на този реномиран вносител на боклуци. По-скоро съм възмутен от действията на тъпия германец. Купува барабан за 100$,сменя го и веднага изхвърля принтера. Сигурно човека е изпаднал в някаква депресия.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #36

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    По-скоро не си наясно с бизнес практиките. Практика е банки, застрахователни компании, държавни институции, големи, средни и малки предприятия след закупуване на печатаща техниката да сключват договор за пълно сервизно обслужване наричан още "фазма". НАП работят така....При този тип договорни отношения, например със Ксерокс, какъвто бях подписал преди доста години за едно DC12 - плащаш броя разпечатки А3 независимо от запълването, като не се грижиш за тонери, барабани, фюзери или каквото и да е било друго свързано с функционирането на принтера....при авария идва техник и сменя каквото е нужно и толкова. Когато след няколко години ти се прииска да ъпгрейтнеш на по нова или сериозна машина, ти се предлага да ти изкупят старата, която те отдават под наем на някого или ако нямат възможност за съхранение поради много налична техника по стари модели- продават на едро, което едро се купува от малки фирми с цел продажба на дребно. Затова няма нищо странно, ако даден принтер е с барабан и фюзер на 1000-2000 копия...свален е от лизинг след скорошната им подмяна.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Естествено аз не се съмнявам в коректността на този реномиран вносител на боклуци.
    Ти сериозно ли? И кого ще излъже? Нали дава гаранция 12 месеца....не чувстваш ли, че започваш да се излагаш? За 60лв принтер никой няма да си направи труда да "превърта километража"...при единична продажба от някой молодец от североизточна България - може и да е очаквано, но....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 18-08-18 в 22:32.
    SPSt одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #37

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Много добре знам какво е печатни услуги. Но този принтер едва ли се е използвал в такъв сценарий,защото е със скъпи консумативи. За печатни услуги се използват принтери с евтини консумативи , а Konica Minolta си има достатъчно такива модели.
    Но както и да е ползвай си принтера със здраве.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #38

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    А какво ще кажете за това, че при HP и Canon в касетите с тонера има и барабан? Т.е. не се купува отделно за смяна.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #39

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    А какво ще кажете за това, че при HP и Canon в касетите с тонера има и барабан? Т.е. не се купува отделно за смяна.
    Този барабан се сменя. Давал съм за пълнене касета за НР и срещу допълнителна сума смениха и барабана с нов. Забравих сумата, но не беше нещо фрапиращо. Ето го старият:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от SPSt; 19-08-18 в 15:47.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #40

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Само при по-евтините модели на HP и Canon барабана е в тонер касетата. Извеждането му извън е с цел намаляване себестойността на консуматива. Това с така нареченото "ремонтиране на тонер касета" няма какво да се коментира. То си личи и от самите разпечатки.Блед печат.Следи от надран барабан и разсипан тонер и т.н. На мен лично ми прави лошо впечатление.Сигурно други хора не му обръщат внимание.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #41

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Извинявай, аз не съм голям специалист, но ми прави впечатление как авторитетно пишеш глупости от известно време насам.Това с бледият печат и следите от надран /"ремонтиран, чисто нов/ барабан ми дойде малко в повече. Разсипаният тонер-също. В момента печатам на едно служебно евтино МФУ Cаnon /500 лв./, на което барабанът е в касетата. Знаеш ли колко струва един такъв барабан и как ще се отразят 10лв. барабан на цена от 200лв. примерно за оригинална касета. Не зная с какви машини си се сблъсквал, но от моят опит мога да кажа, че освен НР и Canon, всичко друго е компромис. Сигурно опитът ти е с разни други подобия на принтери и затова са тези твои "авторитетни" писания. Със здраве!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #42

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Барабана в тонер касетата от 200 лв. струва много повече от 10лв. И пак ще повторя,че HP не произвежда принтери,което се потвърждава от HP Suppliers.
    А оня принтер ,с който се хвалиTommorow ,на службата има абсолютно същия ,но под марката Brother, сто на сто произведен от Konica Minolta. Бавен и муден. Има закупени 2 тонер касети,след това отива безусловно на боклука.Щом си доволен от втората употреба бъди жив и здрав и го ползвай много дълго време. Аз лично съм си направил безкрайно много изводи за принтерите.Няма смисъл да се караме за глупости.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #43

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Извинявай, не съм имал намерение да те засягам или да се караме, но за пръв път виждам човек да предпочете мастиленоструйно устройство пред лазерно. Това е някакъв абсурд. Да много съм доволен от втората употреба, защото това е висок клас машина произведена за Западна Европа и качеството е несравнимо с ширпотребата по нашите техномармалади. Не го натрапвам, но всеки си има глава на раменете и особено ако се занимава с някакъв вид техника знае как стоят нещата. Строго погледнато НР не произвежда нищо. Доколкото знам фирмата се състои от 28 човека, но произвежданите за тази марка принтери и МФУ са най-доброто на пазара. Интересно ми е след като препоръчваш мастиленоструйни устройства, дали си отварял /разглобявал/ такова за ремонт или почистване. Можеш да ми отговориш само с да и не. Аз съм отварял няколко и те уверявам-няма такава гняс и мръсотия. Ако трябва да платя на някого да го направи по-скоро ще го изхвърля.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #44

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    А оня принтер ,с който се хвалиTommorow
    Хайде престани да си упражняваш плиткоумието върху мен....става ли?
    Не съм се хвалил с нищо, реших си скромната нужда от малко на брой разпечатки предимно за да обслужвам институциите с надежден доказал се принтер от bizhub серията за никакви пари без да се налага да се вживявам безсмислено, с ясната мисъл, че е втора употреба и колкото изкара толкова. Можеш да си избереш още десетки други марки и модели свестни и доказали се бизнес клас принтери втора ръка. Нито планирам да му сменям барабани, тромпети или валтхорни, нито за няколко десетки лева цена имам право да му се сърдя, че нямал wifi или blu и че не ми казва "добър ден митко, как мина деня ти" Вярвам, че всеки тук не намира парите си на улицата и със сигурност ще намери десетки по-смислени неща, за които да похарчи разликата. Счетох, че е добре да се знае като вариант за задоволяване на нечия нужда. При мен тонера дори само да си изхаби, благодаря съм....себестойност 1ст на страница...

    Муден и бавен...и какво ако е муден и бавен, когато ще печаташ няколко десетки страници на месец?
    И ако е муден и бавен с 30стр/мин, то какво са ония от поста ти по-долу - единия 20стр/мин. другия 30стр.мин....съветваш хората да си купуват нови мудни и бавни принтери?
    Не смятам, че ще покажа висша форма на интелигентност като налея пари в устройство, което 99.99% от времето ще е изключено или в стендбай....за комплексите вече казах.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 19-08-18 в 21:37.
    SPSt одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #45

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Ако човек си търси само принтер, може би нещата стоят така. Но ако ще да се ползва и скенер, което е съвсем логично, следва да се зададе въпрос какво точно и колко много ще се сканира. От него и употребата му зависи, дали може да се мине с втора употреба МФУ или не.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на мултифункционално устройство
    От ivanski13 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-18, 20:42
  2. Избор на мултифункционално устройство
    От squash във форум Общ - хардуер
    Отговори: 36
    Последно: 17-08-12, 17:26
  3. Избор на мултифункционално устройство 3в1
    От Rezashki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-11, 21:24
  4. 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 24-08-06, 22:01
  5. Мултифункционално устройство
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 17-02-06, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе