Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    18
    #1

    SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Здравейте! Отскоро съм собственик на посочения телевизор, но съм много разочарован от картината при бързо, а и не чак толкова бързо движещи се обекти. Най-ясно се забелязва при тенис, особено когато топката се движи по диагоналите на корта - движението е насечено и ако не се лъжа, проблема се нарича judder. Режим "Спорт" или функцията "Футбол на живо" въобще не помагат. От rtings.com препоръчват за Sony телевизори "Motionflow" да се зададе на "Реално кино" и "Режим филм" на "силно" - не помага. Пробвах всякакви настройки за движение и други допълнителни настройки, отново без осезаем ефект. От някакъв форум видях следните настройки: Motionflow-Потребителски / Гладкост - Макс / Чистота - 1 / Режим филм - Слабо. С тях сякаш има минимално подобрение, но качеството все още е далеч от задоволително.
    Имам друг телевизор LG 47LM660, модел 2012 година, който няма никакви проблеми с бързо движещи се обекти.
    Моля да споделите при какви настройки гледате спорт и как се справят вашите сонита. Тенис дават почти постоянно по Спорт+ и Ф+ на Булсатком и по Макс спорт 1 и 2 на Мтел, ако ги нямате, в ютуб има безброй тенис мачове в ХД. Обърнете внимание особено на движението на топката по диагонал на корта.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Насича или замазва?
    Аз забелязвам, че като че ли на американските турнири има някакво насичане. Предполагам идва от конвертиране на сигнала от NTSC към PAL.
    Провери на друг спорт как се държи.
    Иначе "Motionflow-Потребителски / Гладкост - Макс / Чистота - 1 / Режим филм - Слабо" са правилните настройки за спорт.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    18
    #3

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Ами аз бих го определил като насичане. Пуснах футбол по Диема спорт ХД, български мач. При "Motionflow-Потребителски / Гладкост - Макс / Чистота - 1 / Режим филм - Слабо" се вижда, че когато камерата се движи наляво или надясно, съответно централната линия или линиите на наказателното поле се движат наляво или надясно по екрана, тогава точно това преместване на линиите се случва насечено. Като превключа на "Футбол на живо", това насичане изчезва. Обаче като си пусна пак тенис по Спорт+ или Макс спорт и пак насича и в двата режима.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #4

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Опитай с изкл.на всички подобрители.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    18
    #5

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Кои подобрители имаш предвид?

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #6

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Влез в допълнителни настр, на картината в Яркост като допълнително усилване на контраста го изкл.

    След това в Цветност Живи цветове > изкл.

    Чистота > Реално усещане > изкл. Случайно шумоподтискане > изкл. Цифрово шумоподтискане > изкл.

    Движение > Моtionflow > изкл. Режим филм > изкл.
    Този пост е редактиран от sony 1; 16-08-18 в 00:22.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Благодаря ти, но не е по-добре.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #8

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Доста хора от форума си накупиха XE85 аз съм с по ниската серия XE80 и нямаме подобни проблеми.

    Да не би да е дефектен самия телевизор

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #9

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Каква е телевизията?
    При баща ми е Булсат с хд приемник от тия големите, ами сече си, да не кажа на всички програми, на хд се вижда повече. Вкъщи същия телевизор, но се ползва вградения тунер на телевизора и си вървят гладко каналите.

  12. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #10

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    бихте ли ми казали как да си настроя компа към сони 55 HF9005,от начало всичко тръгна перфекто после всичко се скапа.пробвах какво ли не.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    18
    #11

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Каква е телевизията?
    При баща ми е Булсат с хд приемник от тия големите, ами сече си, да не кажа на всички програми, на хд се вижда повече. Вкъщи същия телевизор, но се ползва вградения тунер на телевизора и си вървят гладко каналите.
    Ползвам два източника за телевизия - Нет1 по коаксиален кабел и интерактивна телевизия през сеттоп бокс MAG250, който е вързан от една страна към интернет и от друга към телевизора с хдми кабел.
    Сега направих сравнение на картината през двата източника на една и съща програма - Супертеннис, като и за двете избирам режим Спорт, и за да е още по-точно сравнението, от допълнителните настройки избирам нулиране на настройките. Ами, разлика не виждам - детайлността на картината е добра, но проблемът е с движещите се обекти - движението на топката е някак насечено, назъбено.
    Както споменах, със стария ми телевизор LG 47LM660, модел 2012 година, такъв проблем няма.
    Може би наистина ще трябва да се обърна към гаранционно обслужване, но се притеснявам да не си губя времето с някой, който ще твърди, че картината е разкошна и или ще се прави или наистина няма да забелязва проблема.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #12

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Щом и с двата източника е проблема, значи окото ти е 'проблема' Или сменяй телевизора или свиквай. Старото лг е и с по-малък диагонал, по-трудно се забелязват тези дефекти. Гаранционно не вярвам да постигнеш нещо, освен ако не си в период, в който можеш да го върнеш.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #13

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Старото ти ЛГ е с 50хц панел и си е зле в тая област - аз навремето не можах да го изтрая дълго - замазване, "комети" (като добавим и сериозното количество DSE) - пробвай да направиш резолюцията на бокса 1080р/720р - Сони си се справят много добре - по-късно ще погледна при мен как са настройките , но такива проблеми нямам

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    18
    #14

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт


    Здравей, svetlio1! Помня твоите мнения от времето когато купувах ЛГ-то От него като цяло съм доволен, дано с твоя помощ успея да настроя правилно и сонито. Сменях различни резолюции на бокса - без ефект, Според сайта на оператора, резолюцията трябва да бъде на 1080p-50 или 1080i-50. https://www.tivi.bg/setup/
    Както споменах обаче, проблемът е както през бокса, така и през кабелната телевизия. Дал съм снимки на настройките в режим Спорт, това са фабричните. Моля те, сподели при теб какви са разликите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #15

    Отговор: SONY KD-55XE8505 Проблем с настройките за гледане на спорт

    Има какво да се прави по тези настройки,като начало,абсолютно задължително,изключи"допълнителното усилване на контраста".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SONY KD-55XE8505 Проблем с HDMI ARC
    От Pstyle89 във форум Sony телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 03-04-18, 15:18
  2. Проблем с настройките на GARMIN и KENWOOD
    От frizera във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 0
    Последно: 30-12-14, 20:17
  3. Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни
    От Johny22 във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 12-03-10, 13:11
  4. Проблем със страницата на 7 дни спорт
    От pashefff във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-02-09, 00:16
  5. Проблем с настройките на SONY 32v4500
    От gesh75 във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 20-08-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе