Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Имам питане относно свързване на тв, компютър и усилвател. В момента ползвам схема 1 (по-долу на фигурата). Недостатък на тази схема, е че задължително трябва да се пусне усилвателят, за да има картина на ТВ. Та се замислих дали да не реализирам схема 2.
    Мисля да го сторя през почивните дни, та ако някой има наблюдения върху свързването по схема 2, ще се радвам да ги сподели.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #2

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Ресийвъра няма ли настройка да пропуска сигнал и в съенбай режим.И с оптика може във 2 вариант.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #3

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Ресийвъра няма ли настройка да пропуска сигнал и в съенбай режим.И с оптика може във 2 вариант.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk
    Няма, нисък клас, Yamaha 377. Тези дни ще пробвам да видя какво ще стане

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    На сайта на производителя имат друго мнение по въпроса.

    4K Ultra HD Pass-through - YES
    HDMI 3D passthrough - YES

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    На сайта на производителя имат друго мнение по въпроса.

    4K Ultra HD Pass-through - YES
    HDMI 3D passthrough - YES
    Не те разбирам! При изключен усилвател картина до ТВ не достига (визирам схема 1). Нямах време да тествам схема 2, вероятно няма да има драми.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #6

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    nassko1 те попита дали ресийвера има Pass-through. Ти му отговаряш "Няма, нисък клас, Yamaha 377.". Аз се усъмнявам и правя едно бързо търсене, като в сайта на производителя виждам, че за модела RX-V377 има HDMI Pass-through. Т.е. и по схема 1 ако отвориш книжката и настроиш коректно ресийвера би трябвало и при изключен уред ТВ да получава картина.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    nassko1 те попита дали ресийвера има Pass-through. Ти му отговаряш "Няма, нисък клас, Yamaha 377.". Аз се усъмнявам и правя едно бързо търсене, като в сайта на производителя виждам, че за модела RX-V377 има HDMI Pass-through. Т.е. и по схема 1 ако отвориш книжката и настроиш коректно ресийвера би трябвало и при изключен уред ТВ да получава картина.
    Това, което гледаш е друго. На него му трябва HDMI standby pass through, което неговия модел няма като функция.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #8

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    А значи съм се подвел. Моля да бъда извинен.

    Да връзва схема 2 тогава.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    А значи съм се подвел. Моля да бъда извинен.

    Да връзва схема 2 тогава.
    ...само ако можех да си намеря другият HDMI кабел

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    На магазина се "намират" Гледай да не е най евтиния и не прекалявай с дължината.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #11

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    След 4 месеца от пускането на темата, най-накрая намерих време (...ако трябва да съм честен си намерих и кабелите ) да направя експеримента. Схема 2 реши проблема с необходимостта от пускането на усилвателя, за да работи ТВ. Това от своя страна реши и другия проблем със стартирането на компютъра, който отказва да зареди OS ако няма товар на видеото (сокет 1151, "благодаря" Интел). Обаче, за зла участ няма звук, т.е. звук има от ТВ канали, но не и когато се пускат филми от компютъра (тествано с AC3 и DTS). Тествах с трите плеъра които ползвам (Pot Player, MPCHC, VLC). Единствено VLC пусна звук, но рисийвъра не разчита формата (изписва PCM) и свири разширено стерео през всички колони. Драйвера за звука през HDMI на Интел показва само 2 канала (т.е. стерео), което ме навежда на мисълта, че ТВ не прехвърля звука от компютъра така както го получава, а се опитва нещо да конвертира и в резултат няма никой. Този модел ТВ има само един HDMI ARC, вероятно това също може да е причина, със сигурност не е кабел.
    Та така, отчетох се след половин година, както се казва по-добре късно от колкото никога

    Честита Коледа и весело посрещане на новата 2019 година!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #12

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Работата остава недовършена - щом искаш да имаш многоканален звук AC3 и DTS до ресийвъра - имам свързването по втората схема, но моят ТВ няма HDMI ARC и оптичен изход, затова използвам коаксиален кабел м/у цифровия аудио изход на ТВ и ресийвъра и 5.1 AC3 и DTS си преминават - от компютъра ги пускам с Pot Player и KODI.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #13

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    ...
    Ако съм те разбрал правилно, връзката между ТВ и рисийвъра е само и единствено посредством оптичен/коаксиален цифров кабел. Това значи ли, че минава по този начин и звука от ТВ каналите?
    За мен е странно, че ARC не прехвърля сигнала така както идват от компютъра, все си мисля, че ТВ нещо се мъчи да декодира, знам ли...
    Ще пробвам твоята схема, имам някъде една оптика, ако ТВ има оптичен изход ще го мъча, пък да видим какво ще стане

    -----

    Пробвах и с оптика, отново същото. Според мен проблема е в ТВ, четох упътването, уж има някакви разширени настройки на звука, но при мен такива липсват. Пробвах и менюто на английски, същата работа и се отказах, ще си работи по схема 1 и така.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 28-12-18 в 09:49.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #14

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Здравей, колега,


    Преди време бях в същата дилема и за съжаление в инструкцията на телевизора ми (един Самсунг ES6100) изрично е написано: "По ARC-канала може да изведете звук от телевизора към усилвател/рисийвър само от телевизионните канали (от тунера). Ако имате друг източник на звук (Блу-рей, PlayStation, и т. н.), то първо включете него към рисийвъра и след това от рисийвъра към телевизора само картината, за да може ТВ да предава само картината, а звукът да се декодира и излъчва от рисийвъра"

    Едва ли го написах точно със същите думи, но смисълът е този. Т.е. препоръчителната схема на свързване е твоята СХЕМА 1. Пак за съжаление, 3-та серия на Ямаха не поддържа "HDMI passtrough in stand-by mode" и заради това ми се наложи доста да ровичкам по инструкции на различни рисийвъри, за да съм сигурен точно кои модели поддържат. Нямам вяра на консултатнтите в магазините, защото според тях всеки рисийвър е топ и поддържа всичко. Така си взех Sony DH 520 втора ръка за 300 лв, а новата Ямаха 4-та серия (най-ниската серия, която поддържа преминаване на картина в стенд-бай) беше към 700 лв.

    Компютърът ми е включен в рисийвъра, а рисийвърът - в телевизора. Единственият недостатък (вероятно е заради Сони-то) е в това, че ако включа само компютър и телевизор, без рисийвър, компютърът "вижда" отсреща устройство само с две колони и изключва съраунд-режима. За да се активира - трябва преди зареждане на ОС, рисийвърът да е включен и то на съответния вход, на който е компютърът, за да може той да си го види като устройство с 5.1 колони. Също така - самото Сони понякога прави "боза", така да се каже - започва едновременно да декодира звука от компютъра и заедно с това - препраща стерео звук към телевизора. Това пак се променя от една от настройките, но като стане - трябва да го оправям ръчно. По принцип съм свикнал и си знам, че първо трябва да включа ТВ, после Сонито, накрая компа и всичко е наред.

    С това мнение исках да кажа, че не си само ти с този "проблем". Мисля, че ако пробваш да продадеш този рисийвър на някой, който няма нужда от тази функция и дори няма да знае, че я има, а след това да си вземеш модел от по-висок клас - ще е добре, стига и бюджетът да позволява.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #15

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Честита нова година!
    Здраве и късмет на всички!

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    ...
    Благодаря ти за мнението, явно няма да стане, но както и да е. Смяна на рисивъра не е опция, доволен съм си пък и пари излишни няма. Щом не става, не става, здраве да е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 08-05-12, 10:57
  2. схема на свързване на луминисцентни лампи
    От sss във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 05-12-09, 20:15
  3. Схема за свързване на алармена система DSC
    От zdravkich във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-09, 10:09
  4. Receiver Technicks SA-DX 750 - Интегрална Схема
    От bonano във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 19-08-08, 20:23
  5. Схема на свързване
    От zizu във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-07, 16:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе