Резултати от 1 до 14 от общо 14

Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    4
    #1

    Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Здравейте, преди месец купих като втори телевизор модела LC-40FG3342E на SHARP. Телевизията е на Булсатком, приемника не е HD. Ако възпроизвеждам файлове от външен диск всичко с картината е ОК. Когато сигналът е от телевизията - или образът е с черти отгоре и отдолу или ако се зумне излиза извън екрана. Пробвах всички настройки на телевизора, но не се получава така както когато се подава сигнал от външен диск или флашка, на който записите са с висока резолюция. Някой може ли да даде идея дали нещо не съм пропуснал в настройките или просто трябва да сменя приемника на Булсат? Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #2

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Смени приемника с HD, SD приемниците са им много калпави, HD са без проблеми а и още канали ще ти се появят след смяната защото SD губи и канали.

  4. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #3

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Единственото вярно е че ще ти се появят още канали,но то не е защото СД губи канали,ами просто не може да възпроизведе ХД,Нали затова е СД!Иначе и останалите твърдения,както това са пълни глупости!
    А сега за приемниците-почти никъде няма и ще трябва да чакаш,или пък може да имаш късмет и да се намери веднага.
    А докато чакаш-може да видиш в настройките на приемника относно картина/телевизор.Направиш ли ги ,няма да имаш проблеми с пропорциите.Най -вероятно,без да променяш нищо си минал от стария на нович телевизор,така ли е?
    П.С.Не си писал с какъв кабел си свързал двете устройства,

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #4

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Ще му се появят каналите, които са на DVB-S2 транспондери (не само ХД) и картината ще е по-добра (доколкото е възможно при Булсат) понеже ще е свързан посредством цифрова (HDMI) връзка, а не аналогова . Приемници има - може да си заяви в офис или по телефона и ще му го подменят до няколко дни ... не гарантирано с нов

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #5

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Единственото вярно е че ще ти се появят още канали,но то не е защото СД губи канали,ами просто не може да възпроизведе ХД,Нали затова е СД!Иначе и останалите твърдения,както това са пълни глупости!
    А сега за приемниците-почти никъде няма и ще трябва да чакаш,или пък може да имаш късмет и да се намери веднага.
    А докато чакаш-може да видиш в настройките на приемника относно картина/телевизор.Направиш ли ги ,няма да имаш проблеми с пропорциите.Най -вероятно,без да променяш нищо си минал от стария на нович телевизор,така ли е?
    П.С.Не си писал с какъв кабел си свързал двете устройства,
    За да напиша това съм ползвал SD декодер размера на някои канали както и при автора на темата излизаше извън тв. пробвах сичките настройки на приемника не ставаше, минах на HD и размер на картина и oще SD канали си дойдоха на мястото , та както казах знам за какво на въпрос, а ти ползвал ли си SD ?
    Защото като гледам какво си написал си нямаш и на идея!
    Този пост е редактиран от sony 1; 19-08-18 в 13:34.

  7. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #6

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Мда,ползвал съм почти всички сателитни приемници на БСК-Делта 100,200,ЗХД 100,200 и 210.В момента съм с 4 броя Фюжън ,на мястото на сателитните приемници.С който и да е приемник,не имало и няма и в момента проблеми с пропорциите на картината.Телевизорите са ЛЕД Шарп (50'),ЛСД Сони (40'), ЦРТ JVC(21') и ЦРТ Вестел(21').
    Както виждаш-имам различни видове и поколения телевизори и приемници-затова твърдя че проблема е в правилната настройка и на приемника и на телевизора,Защото ако на приемника примерно е правилна,а на телевизора-не,пак ще изобразява картината неправилно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #7

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Мда,ползвал съм почти всички сателитни приемници на БСК-Делта 100,200,ЗХД 100,200 и 210.В момента съм с 4 броя Фюжън ,на мястото на сателитните приемници.С който и да е приемник,не имало и няма и в момента проблеми с пропорциите на картината.Телевизорите са ЛЕД Шарп (50'),ЛСД Сони (40'), ЦРТ JVC(21') и ЦРТ Вестел(21').
    Както виждаш-имам различни видове и поколения телевизори и приемници-затова твърдя че проблема е в правилната настройка и на приемника и на телевизора,Защото ако на приемника примерно е правилна,а на телевизора-не,пак ще изобразява картината неправилно.
    Със самите техници тогава преди години когато го имах този проблем се борихме и с тв най обикновено LED LG за 400лв с две настройки за картината и приемника не ставаше,
    Tи и за каналите твърдиш че нямало такова нещо като губене на канали, но го има.
    SD декодера явно с някои модели тв има проблеми с други не, заради аналоговата връзка, затова HD приемник с HDMI връзка и всичко си идва на мястото, да не говорим и за перфекното меню удобната програма на каналите и тн с две думи всичко е перфектно с HD приемника .
    Този пост е редактиран от sony 1; 20-08-18 в 13:22.

  10. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #8

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Менюто на ХД приемника не се различава от това на СД приемника.За липсата на канали- светльо1 ти го е обяснил-на спътниците които използват БСК има основно два вида транспондери- ДВБ-С и (по-новия) ДВБ-С2.Последният е за т.нар. ХД канали,но поради липса на капацитет,пари,умения и желание при БСК-там тъпчат и СД канали,понеже там капацитета е по-голям,заради спецификата на компресията.
    Точно поради тази причина,излъчваните канали,независимо от тяхната резолюция ,се опознават от приемниците като ХД.Заради това,няма как приемниците Делта (СД) да приемат тези канали от ДВБ-С2 транспондера.Та ако ще и да са с резолюция на телефон от преди 10 години.Делтите приемат само ДВБ-С сигнал,а захаринките (ЗХД) и С2.
    А ако ти нямаш част от каналите,и то не поради горната причина,то проблема може да е в неплатен абонаментен план или не добре настроена антена със сигнал около 7Дб.
    Аналоговата връзка,както я наричаш,също не би следвало да създава проблеми.Преди да пуснат захаринките-също съм бил и със скарт и със РСА кабел.Проблеми не е имало.
    Поздрави !

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    4
    #9

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Кабелът е два жака чинч - аудио-видео, защото приемника няма нито скарт нито HDMI

    - - - - - - - - - -

    Благодаря на всички за мненията. Вероятно проблемът е в приемника - просто е стар, ще го сменя с по-нов и ще пиша какво е положението.

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #10

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    А ако ти нямаш част от каналите,и то не поради горната причина,то проблема може да е в неплатен абонаментен план или не добре настроена антена със сигнал около 7Дб.
    Аналоговата връзка,както я наричаш,също не би следвало да създава проблеми.Преди да пуснат захаринките-също съм бил и със скарт и със РСА кабел.Проблеми не е имало.
    Поздрави ![/QUOTE.

    За втори и последен път ти го пиша.

    САМИТЕ ТЕХНИЦИ препоръчваха тогава и в самите офиси на Булсатком в София да се подменят тези SD декодери точно поради тези две причини които се получават но не ПРИ ВСИЧКИ, ГУБЯТ КАНАЛИ, И Пропорциите на картината на някои канали е неправилна.
    Менюто не се различавало от това на HD

    Поздрави.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от metiv Виж публикацията
    Кабелът е два жака чинч - аудио-видео, защото приемника няма нито скарт нито HDMI

    - - - - - - - - - -

    Благодаря на всички за мненията. Вероятно проблемът е в приемника - просто е стар, ще го сменя с по-нов и ще пиша какво е положението.
    Слагаш HD и няма да имаш проблеми.

    Успех
    Този пост е редактиран от sony 1; 21-08-18 в 13:04.

  13. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #11

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    И аз за последен път ти пиша-за да нямаш някой канали извън посочените по-горе причини има още два проблема
    -поради нескопосано проектиране на дънната платка на приемниците,част от кондензаторите изсъхваха и не се приемаше един от всичките транспондери.Това изискваше подмяната им собственоръчно или смяна на целия приемник.
    -пак поради същата некадърност,част от захранващия блок се опичаше и се понижаваше напрежението,подавано към ЛНБ (конвертор).Решението е същото.
    Но това не е функция на приемника ,а дефект,породен от употребата му и некадърността на инженера.
    П.С.Техниците и служителите на БСК са известни с некомпетентността си.В много случаи не желаят да дават подробни обяснения,защото част от хората не ги разбират,а и те не могат да обяснят.Претупват нещата на две,на три,показват от къде се пуска и спира ,правят ти някаква картина и готово.Тръгват към следващия монтаж.Защото на тях им плащат на монтаж,не на час.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #12

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    И аз за последен път ти пиша-за да нямаш някой канали извън посочените по-горе причини има още два проблема
    -поради нескопосано проектиране на дънната платка на приемниците,част от кондензаторите изсъхваха и не се приемаше един от всичките транспондери.Това изискваше подмяната им собственоръчно или смяна на целия приемник.
    -пак поради същата некадърност,част от захранващия блок се опичаше и се понижаваше напрежението,подавано към ЛНБ (конвертор).Решението е същото.
    Но това не е функция на приемника ,а дефект,породен от употребата му и некадърността на инженера.
    П.С.Техниците и служителите на БСК са известни с некомпетентността си.В много случаи не желаят да дават подробни обяснения,защото част от хората не ги разбират,а и те не могат да обяснят.Претупват нещата на две,на три,показват от къде се пуска и спира ,правят ти някаква картина и готово.Тръгват към следващия монтаж.Защото на тях им плащат на монтаж,не на час.
    1.Единственото което интересува потребителя, е дадено нещо да работи, техническите причини никой не го вълнуват.

    2.Важното в случая е да има кое да го замести и това е HD приемника.

    Най интересното е защо при положение че проблема е в техните приемници (без значение от причините) написал съм още в първия пост решението, с някой като теб трябва да изпишем по 10, 20 поста без никакъв смисъл !!!

  16. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #13

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Понеже проблемът не е в приемника като цяло,а в дефектиралия такъв (макар и без симптоми).В някои случаи проблема е в човека с дистанционното.Идеята ми беше да се проверят настройките,вместо веднага да се търчи до офиса.
    Въпросът че СД приемник на ЛЕД телевизор не ходи-няма да го коментирам.Изборът е на потребителя.А ако иска още повече канали-да си взима направо Фюжън,не ХД.Хем ще разкара антената от терасата,хем няма да окабелява ако го пусне по WiFi (тука техниците ще кажат че не работи).Пък и от миналата седмица вървят каналите на А1-Макс спорт.

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #14

    Отговор: Настройване на картината на SHARP LC-40FG3342E LED

    Подхода още в първия ти пост е неправилен спрямо съвета ми, защото съм го минал този път и знам решението, другото е надприказване.

    Относно Фюжън приемника го инсталирах още като го пуснаха края на 2015г. едвам го изтърпях 2 години с надеждата че ще му сменят менюто, не го направиха и се отказах, минах на А1 прекрасно меню като на HD 210 HBO Cinemax, за мен Булсат с този Фюжън и прекъсването на HBO програмите тръгнаха надолу, затова и се отказах от тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настройване на SONY KDL-40RE450
    От Ghost47 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-18, 14:52
  2. Настройка на картината или така наречената калибрация на телевизор SHARP LC-37AD5E-BK
    От milen8401 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-06-17, 17:04
  3. Настройване на Motion Plus при 40H6400?
    От rusnaka във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-15, 14:05
  4. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 09:50
  5. Kоя е картината?
    От Pat във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 30-07-04, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе