Резултати от 1 до 11 от общо 11

Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    82
    #1

    Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    Здравейте,
    попринцип съм много закостенял самсунг юзър. Особено като става дума за тв и телефони.
    Преди 10 дни обаче си купих самсунг от 2018 год и останах "приятно изненадан", че модел от 2018 не чете повечето FHD филми (няма DTS codec) и пренос на звук чрез блутуут. Иначе останалите неща са супер.

    И не можейки да гледам половината нови филми от нашите торент тракери, съм разочарован и ще махам самсунга (ако някой се интересува: 65nu7172 купен преди 10 дни, търся му 2000лв). Или ще се върна на модел от 2017, които си имат аудио кодека или ще си взема Филипс, защото Амбилайта ми харесва много.
    Та.... въпросите са ми:
    1. Заслужава ли си да избера тази марка само заради това "чудо на техниката".
    2. Има ли проблем с амбилайта, ако е закачен тв-то на стената максимално плътно.
    3. Писва ли след месец два или пък да затормозява и уморява окото и дали издържа този амбилайт поне периода на гаранция на телевизора или диодчетата горят като коледните светлинки на елхата, хаха?
    Някой пробвал ли е да си направи сам амбилайт на друга фирма телевизори, ето линк: https://www.makeuseof.com/tag/amazon...tech-products/

    Благодаря ви предварително за отговорите и ако искате да ме посъветвате нещо като плюс или минус като цяло на телевизорите на Филипс, ще се радвам да го прочета.
    Поздрави, Мартин

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    По-добре си купи външен мултимедиен плеър с торент клиент и задръж Самсунга.

    Иначе:

    1. Да (аз бих избрал OLED)
    2. Не, но в такъв случай е добре да е 4-странен
    3. При гледане в тъмна стая е супер.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    82
    #3

    Отговор: Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    По-добре си купи външен мултимедиен плеър с торент клиент и задръж Самсунга.

    Иначе:

    1. Да (аз бих избрал OLED)
    2. Не, но в такъв случай е добре да е 4-странен
    3. При гледане в тъмна стая е супер.
    Благодаря за отговора. Ще ми препоръчаш ли някой добър ВМП, защото не съм наясно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    Зависи колко си готов да платиш.

    Марки като DUNE, MINIX, MEDE8ER са добри, но и скъпи. Сред някои китайски Андроид боксове също има добри попадения.

    Аз лично бих взел XIAOMI MI TV BOX 3 (AndroidTV)

    Може да прегледаш и темите за ММП

    https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1...A%D1%80%D0%B8/

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #5

    Отговор: Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    Цитат Първоначално публикувано от malttihristov Виж публикацията
    Благодаря за отговора. Ще ми препоръчаш ли някой добър ВМП, защото не съм наясно.
    Модели на Зидо,Беелинк.Може и някой по евтин.Има много приложения за гледане на филми за Андроид-Терариум,Мовиан,Морфеус и др.На Ксиоми паметта е малко-8гб и няма лан.205лв са много за него.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #6

    Отговор: Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    АндроидТВ (Xiaomi, Nvidia Shield) възпроизвежда UltraHD съдържание на Netflix и Prime Video, за разлика от обикновенните Андроид боксове. А с KODI (CEMC) посредством добавката Elementum (Quasar) можеш да гледаш/сваляш всичко що се намира по родни и чужди тракери (включително UltraHD). Не е беда, че Шаомито няма LAN, както и малка вътрешна памет - външен hard/flash drive върши работа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #7

    Отговор: Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    Цитат Първоначално публикувано от malttihristov Виж публикацията
    2. Има ли проблем с амбилайта, ако е закачен тв-то на стената максимално плътно.
    3. Писва ли след месец два или пък да затормозява и уморява окото и дали издържа този амбилайт поне периода на гаранция на телевизора или диодчетата горят като коледните светлинки на елхата, хаха?
    Някой пробвал ли е да си направи сам амбилайт на друга фирма телевизори, ето линк: https://www.makeuseof.com/tag/amazon...tech-products/
    2. Плътно - ефекта леко спада, но и ти няма как да го закачиш плътно. Стойката го държи на поне 4 сантиметра...
    3. Не писва - има настройки. Не горят.

    https://forum.setcombg.com/%D0%B0%D0...%BC%D0%B8.html

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #8

    Отговор: Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    Цитат Първоначално публикувано от malttihristov Виж публикацията
    1. Заслужава ли си да избера тази марка само заради това "чудо на техниката". 2. Има ли проблем с амбилайта, ако е закачен тв-то на стената максимално плътно. 3. Писва ли след месец два или пък да затормозява и уморява окото и дали издържа този амбилайт поне периода на гаранция на телевизора или диодчетата горят като коледните светлинки на елхата, хаха?
    Maкар и късно, ще взема отношение по въпросите ти, понеже съм "горд" собственик на въпросната марка с амбилайта и говоря от личен опит. 1. Заслужава си да избереш марката с "това чудо на техниката" само ако харесваш да гледаш телевизия на тъмно вечер! 2. Няма абсолютно никакъв проблем. 3. Няма да ти писне, ако отговаряш на точка 1. Може единствено да ти затормози окото, ако гледаш филм с малки субтитри отдалече... Амбилайтът при мен издържа периода на гаранцията, още повече, че говорим за мострен телевизор. Не съм видял засега изгорели светодиоди. Надявам се и занапред да е така...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    15
    #9

    Отговор: Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    Моя амбилайт спря да свети изведнъж на 2г телевизор pus7600...
    Каква би могла да е причината и има ли смисъл от ремонт?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #10

    Отговор: Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    Провери ли настройките в менюто? Да не си го изключил случайно?

    Възможно е проблем със захрранването или контролният блок.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    15
    #11

    Отговор: Заслужава ли си ТВ само заради Амбилайта и някой правил ли си е сам Амбилайт.

    Не е изключен, дори върнах фабрични настройки, но нищо..

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Амбилайт - как да си направим сами
    От hristoslav2 във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 77
    Последно: 18-03-22, 21:37
  2. амбилайт philips
    От Ivan Tashev във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-03-15, 22:27
  3. Osaka - някой правил ли е това?
    От criss във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 12-12-06, 11:09
  4. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 03:02
  5. Отговори: 10
    Последно: 26-02-03, 11:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе