Страница 4 от 26 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 376

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #46

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Това се прави за незрящи хора, или за спящи на тъмно. За да имат ориентир къде си с градусите.

  2.  
     
  3. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #47

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Благодаря за точните и конкретни отговори без спам.
    Снощи го оставих на 24° FAN-3 и клапите L/R и U/D да се мандахерцат....
    Сутринта като влязах в стаята беше 24° при външна 0.6° и Бургаската влажност.
    Смятам че дефроуз се прави само при нужда затова не съм го задичал нито веднъж. Външното го поглеждам когато проветрявам стаята.... винахи е сухо .
    Вутршното е толкова тихо, че единствения начин да знам дали в момента работи е да погледна клапите дали сочат надолу.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #48

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    За последните 287 часа- 74 кВ. Настроен на 21 гр., в стаята- 23 гр. / 15 кв. м./. Вентилатор на втора степен. Тиха работа. Засега си оправдава парите - 1480 с монтажа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #49

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Помещението, в което монтирахме 25ZS-S на майчето, се оказа доста студено. По-студено в действителност, отколкото си представях. Подведох се, че е приземен етаж и се надявах земятя да "топли" повече. Едно е да си седиш лятото с тефтерчето и да смяташ топлозагуби, друго е бели мечки и хъските да се разхождат в съседните помещения. Стайчето от 17,5м2 (40м3) не се топли от никъде. Има 3см. фибран на външната стена, всичко останало е без изолация, вкл. и тавана, който се явява 2-ри етаж, неотопляем. От около седмица, по нашия край времето си е меко казано отвратително, за отопление с климатици. Денонощни мъгли и максимални температури около -2 -3. Минимални около -7. Пасти да ядат финландците, с техните тестове. Да ми ги тестват в гъста мъгла, а не на сух студ. [emoji16] Въпреки всички тези неблагоприятни условия, 25ZS-S се справя геройски. Зададени 24гр., поддържа го точно, турбина Ауто. Работи основно на 2-ра степен и е пълна тишинка. Прави редки дефтости, въпреки че е натоварен и влагата убийствена. Вади топла струя, дори и на яко заскрежасала и побеляла пита. Външното, от 2-3 дни го наблюдавам, все едно е монтирано на палубата на някой рибарски кораб, в Берингово море. Дренажните отвори са отдавна запушени, но въпреки това топлообменникът се чисти идеално и не пречи на топлообмена. Всичко изтича отзад вече дни наред, но нищо не се задържа по топлообменника или да опира петката в леда. Външното е тихо, на няколко метра отстояние, не се чува. Прикачвам снимки и клип на Нордик 25ZS-S. После нека не е "топлещ и дуракоустойчив климатик", хвърлящ яко топлина, дори и в подобни условия.




    https://youtu.be/Nkj3P3XUIaQ

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #50

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Браво на машинката.
    Рос на лято сложи малко фибран че на тавана .Така няма да бяга толкова топлото.
    ДВземи му помогни малко на хайванчето с топъл душ .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #51

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Браво на машинката.
    Рос на лято сложи малко фибран че на тавана .Така няма да бяга толкова топлото.
    ДВземи му помогни малко на хайванчето с топъл душ .
    Незанулен е контактът и бие ток от външното, иначе да съм го разтопил. Тези дни го дават затопляне до +9гр., така че ще се разтопи. Ще ходя тия дни да зануля контакта. И фибран съм се наканил да слагам на тавана, като мине зимата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #52

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Щом се справя машината защо мислиш, че си се подвел с изчисленията?
    Сега ако трябва да избираш машина ще вземеш ли по-голяма?

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #53

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Рос, и другия път като снимаш видео с телефона, не забравяй да го завъртиш в хоризонтално положение, преди да снимаш.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #54

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    rosswen, а Дядо Коледа що да не ти донесе едно нагревателче в тавата(след зануляването)?

  12. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #55

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Гледам си оставил задната решетка,аз мойте ги махнах още при монтажа.Иначе евала за машинката,мойте не мога да ги натоваря във Варна така,при мен едвам леко побеляват.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #56

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Пасти да ядат финландците, с техните тестове. Да ми ги тестват в гъста мъгла, а не на сух студ. [emoji16] Въпреки всички тези неблагоприятни условия, 25ZS-S се справя геройски. Външното е тихо, на няколко метра отстояние, не се чува. Прикачвам снимки и клип на Нордик 25ZS-S. После нека не е "топлещ и дуракоустойчив климатик", хвърлящ яко топлина, дори и в подобни условия.
    Браво на машината! Само едно уточнение-финландците не тестват и не ползват МХИ (през зимата). Само МЕ (Mitsubishi) и само нордик моделите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #57

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Браво на машината! Само едно уточнение-финландците не тестват и не ползват МХИ (през зимата). Само МЕ (Mitsubishi) и само нордик моделите.
    Доколкото разбрах Рос, сравняваше климата с финландците а не МЕ-тата. Едно е да бичи на сух студ, друго е на мокър.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #58

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Не знам защо мислите, че във Финландия е сух студ и слънчево?
    https://www.sinoptik.bg/helsinki-finland-100658225
    Но още веднъж-браво на машината, пастите си остават за финландците

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #59

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    От около седмица, по нашия край времето си е меко казано отвратително, за отопление с климатици. Денонощни мъгли и максимални температури около -2 -3. Минимални около -7. Пасти да ядат финландците, с техните тестове. Да ми ги тестват в гъста мъгла, а не на сух студ. [emoji16]
    Климатиците не са предвидени за работа на отопление при такива тежки условия, няма смисъл да ги мъчите. В такива условия ефективността им е близо до 1. Ще се убедите, че напудрените копове и мощности при -10°,-15°,-20°, написани от производителите в сервизните са само пожелателни - моментни данни изкарани в лабораторни условия при студен и много сух въздух. Нямат нищо общо с действителността.
    Паднат ли температурите под нулата, в комбинация с висока влажност и мъгли, дори най-скъпия климатик запуши ли ламелите на топлообменника със скреж - капацитета му се срива рязко и увисва като прани гащи.

    При мен тази сутрин беше около -3°, над 90% влажност + мъгла, външното цялото беше покрито със скреж, питата тотален блокаж, външният вентилатор въртеше като хеликоптер, консумацията около 940 вата, изходящият въздух на първа степен към 33 градуса, а копа сигурно е бил около 1. След дефроста направо го спрях да не се мъчи. Добре, че времето се стопли изведнъж сега е към 4 градуса, сух въздух...

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #60

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Не знам защо мислите, че във Финландия е сух студ и слънчево?
    https://www.sinoptik.bg/helsinki-finland-100658225
    Но още веднъж-браво на машината, пастите си остават за финландците
    Ние не мислим а е световно известно, че по-на север е по-сухо. Колко дни при финландците са със 100% влажност силен северен вятър и температура -8. Да са им сладки пастите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 26 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 14:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе