Страница 8 от 26 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 376

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #106

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Така като ти работи без спиране не сваля ли до първа скорост?При мен обикновено след няколко часа,зависи колко има да гони и сваля до минималната му и остава така,освен ако не усети по голяма разлика в температурата.Иначе 160вата ме съмнява да видиш или по скоро ще ги видиш на охлаждане

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #107

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    При ZSX винаги, като падне под 250W (горе-долу), сваля на най-ниската степен и не го разбираш, дали работи - 23dB. ZMX-а не мога да го хвана, понякога сваля на 1-ва, когато е около мининум, понякога работи на 2-ра. И двата са на Ауто.

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #108

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    При ZS-S не е така,може да работи на 190вата както на всичките си степени.Просто преценява колко има да гони,например бързо сваля на минимум на остава на 3та скорост да кажем час,като си покачи температурата сваля 2 и след известно време пада и на 1ва само за да подържа.Доста добра работа има в това отношение.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #109

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Аз, над фиксирана 2-ра степен, никога не съм го ползвал. Дори и 20-цата. Тя работи само на Ауто. Фиксирана 2-ра ползвам само при 60-ката, понеже нагоре работите стават сериозни.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #110

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    При мен по някое време вдига консумацията и пуска 3та ... вратата е отворена. 1ва съм я пробвал ръчно , но тя е ептен тиха. Това ми харесва че "шари" с лекота консумацията и вента , управленоето не е дървено.

    ЛМЦто например за да вдигне обратно от 200w. нагоре почти винаги минава през офф. Тръгне ли да сваля е като по пързалка трябва да стигне до края и тогава пак да се пусне , а Zs-s е като влакче на ужасите в голямата стая с отворена врата

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  7. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #111

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Определено го мисли добре,при мен като слезне до 1ва степен,но ако загубите се увеличат първо се опитва да компенсира с малко повече мощност,да кажем вдига от 190 на 230-240 и гледа да запази комфорта на ниската скорост.Като види,че и така не успява например ако отвориш вратата,тогава почва да вдига и фана.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #112

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    @JOKVN , на този клип не е ли на отопление ?

    https://m.youtube.com/watch?v=3W_tKaGXwPg

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  10. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #113

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Верно е на отопление бях го забравил, но това се постига при по топло време навън. Нормално при мен под 180 зимата много рядко го виждам.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #114

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Преди малко ходих да проверя 25ZS-S, колко консумира, колко е изконсумирал и на какъв минимум ще слезе, тъй като условията бяха подходящи. Като отидох, работеше с консумация около 270W. Задание 23гр., фан Ауто, работеше на втора степен, външна +5гр. Смъкнах градусите на 21, за да му видя минимума. Плавно си смъкна и започна да работи на 180-190W. Малко след това, свали на най-ниската степен на турбината. Нулирах ватметъра на 5-ти януари, преди големия студ, с външни до -13гр. Климатикът през повечето време е работил на 24гр., фан Ауто. Средната консумация, до днес, е 415W. Вече съм писал, че помещението е 17,5м2 (40м3), стая в къща, без изолация на под, таван и стени. Единствено на едната външна има 3см. фибран. Съседните помещения са неотопляеми и много студени. Машината винаги е успявала да си поддържа заданието, при това съвсем тихо, основно си работи на 2-ра степен - low. За сведение, 60-ката в момента, на същото задание, консумира 270-320W, в над 105м3. Прикачвам клип, с консумацията на климатика. Нека потребители, като @tuparlak ,обърнат внимание колко тиха е реално машината (изобщо не се чува).
    https://youtu.be/71a9pgrr-qE
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-01-19 в 23:58.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #115

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Да се похваля и аз с 20zs-s.
    Колебах се 2 дни, дали да Ви послушам и да взема михи-то, или да си търся нещо за по-скромния си бюджет.Е радвам се, че Ви послушах.
    Надмина очакванията ми.
    В 12кв.м. без никаква излоация, на последен етаж и без подпокривно пространство, но пък с три вътрешни стени.Зададени 23, в стаята 23, 3 степен от дистанционното, но ги редува 1-ва и 2-ра(аз така ги усещам) машината си крета лекичко, като варира между 200w и 270w.Няма он-офф, но с покачването на минимума със сифурност ще почне.
    Вътрешното тяло все едно го няма, сравнено с ЛМЦА-то с хола.Вчера още не беше темперирана стаята и работеше он-офф, и въобще нищо не се чуваше.Ставам да ида до кухнята, и гледам вдигнал клапите.Ровя си в нета, поглеждам го той вече си рабори.Кога е спрял и кога пак е почнал...никой не разбра, а е на 140см. от мен :D .
    Външното тяло също е много тихо, с изключение между ~270w и 350w.Тогава го има това прррр, като на клиповете от предните страници, но не е толкова силно, колкото на клиповете.Да не остана по на зад и аз направих клипче.На него звука сякакш е много силен, но реално не е толкова.Над и под посочените ватове е супер тихо, чува се само вятъра от прерката.От 24 го свалих на 23, и едно 10 мин, работеше на 180W.Супер доволен съм от машината, чак ми се прииска пак да стане -10-15 градуса, да видя как ще се представи тогава.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #116

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    От 6-ти януари до 6-ти февруари - 143 кВ. 23 гр. в стаята, вкл. сайлънт. Работи вече 2612 часа нонстоп- разход 537 кВ. Стаята е 15 кв. м. и при - 16 си работи он- оф. Устройва ме, защото струята винаги е много топла, а работата много тиха. Въпреки, че е 7- ца този климатик ще работи коректно / без он- оф/ в помещения 20- 25 кв. м.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #117

    Unhappy Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Здравейте приятели,
    Имам следния проблем при мен с новозакупен Mitsubishy Heavy 20ZS-S и по-точно с чуване на работата на външното тяло вътре в помещението, което е спалня 13 м2 , 5-и етаж, София , ново строителство, югоизток, топъл апартамент,малко му трябва да се стопли. Ще приложа снимки, за да се види ситуацията, но тръбния път е около 5 м, изцяло вкопан, и външното тяло е монтирано на външната стена под прозоречната рамка. Външната стена е тухла 25 см и предполагам 8 или 10 см външна изолация. Дограмата е ПВЦ двоен стъклопакет(някаква турска е май, не е от най-добрите според мен)
    Всичко мина добре с монтажа , доволен съм, хубаво стана всичко, но като се успокоиха нещата веднага забелязах, че се чува вътре шум идващ от външното тяло. При това доста неприятно, защото като , че ли се предава по конструкцията и „бърка в мозъка“, ако ме разбирате. При високите обороти си е направо нетърпимо и при смяна на оборотите било то увеличаване или намаляване вече шумът е съпроводен с усещане на вибрации при допир с на стената отвътре . Първоначално мислех, да не е проблема от неуплътнена добре дограма в зоната точно, където е климатика, но не е като звука да се „просмуква“ отнякъде ,а според мен се предава по конструкцията, въпреки че при допир регистрирам вибрация както казах само при смяната на оборотите, което не значи , че няма вибрации и през останалото време. В допълнение, което е най-показателно, дори в друго помещение- дневната ми , която няма обща стена със спалнята, та седейки там при пуснат телевизор, хладилник и т.н. ,без да мисля за климатика в спалнята ,чувам или усещам , когато тръгва климатика , след като е бил off-нат или когато се сменят оборотите нагоре или надолу, както споменах. Даже си казвам , не може да е от него и да се усеща чак тук, но веднага отивам и виждам, че вече е почнал да се набира или да намаля оборотите
    Не мога да направя съпоставка с климатика ми от дневната, защото там имам Toshiba 10-ka Daisekai 8, чието външно тяло е абсолютно безшумно и няма как да се чува вътре по принцип.
    Общо взето съм доста разочарован, защото го мислех една година какво да си взема и по мое желание си избрах вкопаване изцяло на тръбния път и ваничка с подгряване, всичко както си трябва и с радост си свалих конвектора в мазето и още същата вечер на монтажа слязох да си го взема обратноДори опитах да оставя климатика да работи през нощта и да спя с тапи за уши, но понеже звука се предава по конструкцията и не е чисто „аудио“ отвън и дори с тапите се усеща целия цикъл на климатика.
    Та, приятели, може ли да дадете съвет или предположения как да диагностицирам откъде идва точно проблема, да сте имали подобен проблем? Аз ще доуплътня дограмата, но се съмнявам от нея да е основния проблем, тъй като както казах дори от съседното помещение се чува тръгването на климатика и смяната на оборотите. Климатика е без тампони, но някак си и това не ми се вярва да е проблема. И какъв специалист да потърся да помогне за диагностициране на проблема, защото 2000 лв дадох и трябва да си реша проблема и не ми се иска климатика да стои там като паметник Аз ще извикам монтажника да погледне, разбира се , но ми се щеше да е в по-студено време , за да е по-отчетлив проблема, не че сега го няма, но когато е по-студено ще е по-изразено и е по-вероятно да се установи проблема си мисля.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #118

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Викаш 2 хилки за тоя що клати гората. Щом си пак с конвектора.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #119

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Изолацията ако е лепена "на топка" и монтаж без тампони ... тръбите дето влизат във външното ми се струват доста "изпънати". Можеше да му направят един "охлюв" ...

    Стойките да не са сгъваеми ?

    ПП:
    Това 2000лв. си е кожодерство при цена 1100-1150лв. за самата машина !
    Този пост е редактиран от Mig82; 08-02-19 в 18:55.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #120

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Според мен трябва да се монтира наново с тръбен път отвън и тръбите да не са "напрегнати" защото по тях се предават много вибрации, особено ако са стягани без контра при крановете. Ако и това не помогне може да се преместят стойките вляво или дясно, защото може някой дюбел да опира в арматурата на стената и да предава вибрации. Все пак си мисля, че проблемът е от вкопания тръбен път в комбинация с "напрегнатите" тръби. Дано проблемът ти се реши бързо и евтино. Имам същия климатик и нямам такъв проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 26 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 14:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе