Страница 9 от 26 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 376
Like Tree306Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #121

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Няма арматури под прозореца. Нали е тухла.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #122

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    ...тръбния път е около 5 м, изцяло вкопан...При това доста неприятно, защото като , че ли се предава по конструкцията и „бърка в мозъка“, ако ме разбирате. При високите обороти си е направо нетърпимо и при смяна на оборотите било то увеличаване или намаляване вече шумът е съпроводен с усещане на вибрации при допир с на стената отвътре . ...да дадете съвет или предположения как да диагностицирам откъде идва точно проблема...
    Само предположение, че проблемът с вибрациите може би е от вкопаните тръби. Тръбната изолация от тънката ли е, сигурно е смачкана още при стягането, и двете тръби са плътно стегнати една към друга. Освен, че така ефективността намалява, това е предпоставка за предаване на вибрации. Според мен е най-добре тръбите колкото се може по-малко да се притискат и опират в стени, за да се елиминират вибрациите.
    boiski и marqn харесват това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #123

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Здравейте приятели,
    Имам следния проблем при мен с новозакупен Mitsubishy Heavy 20ZS-S и по-точно с чуване на работата на външното тяло вътре в помещението....
    Сигурен ли си, че стойките са монтирани изцяло върху тухлата. Тази стена е в еркер и е възможно там да има обратна греда, която е възможно да е с височина 30см, над нивото на пода. Ако е така, много е възможно най долните дюбели на стойките да са в стоманобетона. Може да се пробва да се махнат най долните винтове на двете стойки и дали тогава ще има отново вибрации по стената.
    marqn и rosswen харесват това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #124

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    При високите обороти си е направо нетърпимо и при смяна на оборотите било то увеличаване или намаляване вече шумът е съпроводен с усещане на вибрации при допир с на стената отвътре .
    Как постигате високи обороти с тази машина в 132? Вероятно я изключвате през деня?
    Aleksandars, boiski и rosswen харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #125

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Благодаря ви за многото отговори и съвети! Аз все пак първо ще уплътня дограмата за да изолирам и това като шум, ако допринася , но едва ли основния проблем е от това наистина. Е, преувеличих за 2000 лв , по-малко е , исках да натъртя ,че вложих едни пари, а не мога да го ползвам пълноцецнно Разбира се, че го спирам, аз не мога да спя при тази ситуация, разберете... Но въпреки това , в началото, аз съм си инат, не го спирах и спях в другата спалня няколо дена,за да видя дали като поработи повече време нещата ще се променят, но просто то дори и сега при това благоприятно време ,сега работи и отвън тялото е много тихо, но вътре се усеща някак повече, като отворя прозореца става по-тихо и обратно , като го затворя се чува повече. Вдигна ли градусите, веднага като се вдигнат оборотите малко и отвътре го регистрирам това. Във всеки момент вътре мога да кажа горе-долу на какви обороти е. Няма арматура на мястото на монтажа , само тухла е. Вибрациите са само при високи обороти или при смяна на оборотите или поне тогава се усещат на допир... А и точно , че е малко помещението и по принцип е топло и бързо сгрява и той климатика няма как да не работи он-оф в това положение , колкото и дни да е работил без спиране. А всяко он офф си е свързано с постоянна смяна на оборотите. Според вас дали може да е проблем дограмата или примерно тухлата да е "рехава" един вид , не е много качествено новото строителство....Въпреки, че.... бях отпуска по нова година и като се прибрах и пуснах и двата климатика и ги следях , а си беше студено и при студения старт между другото Дайсекая в началото беше по шумен, но въпреки това , като затворих прозореца при него и не се чуваше вътре....Ще се свържа с монтажника да дойде , аз му имам пълно доверие, просто исках да видя предварително дали някой е имал подобен проблем, при тези проблеми е най трудно да диагностицираш точно източника.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #126

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Въпреки, че.... бях отпуска по нова година и като се прибрах и пуснах и двата климатика и ги следях , а си беше студено и при студения старт между другото Дайсекая в началото беше по шумен, но въпреки това , като затворих прозореца при него и не се чуваше вътре....
    Това също е добра идея. И моите машини работят много по-тихо при затворен прозорец.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #127

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Това също е добра идея. И моите машини работят много по-тихо при затворен прозорец.
    Хаха друго имах предвид, че при MHI-то по-отчетливо се чува "брум-а" като е затворен прозореца, а като го отворя някак като че ли е по-разтоварено, може и да си внушавам, а дадох пример с Дайсекая в другото помещение, че дори като външното тяло е шумно при студен старт отначало и съм отворил прозореца се чува разбира се, но като затворя всичко изчезва, та дограмата е една и съща в двете стаи, т.е. опитвам се да елиминирам проблема да е кофти дограма. Както и да е, сигурно объркано и неразбираемо обяснявам, обаче се побърках и аз , един месец само ходя ту при единия, ту при другия климатик и само отварям и затварям прозореците. Ще споделя, ако има някакво развитие, благодаря отново за отзивите

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #128

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    marqn, какво стана. Откри ли се на какво се дължи брума.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #129

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    marqn, какво стана. Откри ли се на какво се дължи брума.
    Още не, нищо не съм предприемал, че сега други неща са на дневен ред, но ще информирам тук като има развитие, то няма как да оставя нещата така.
    milanov одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #130

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Няма особена промяна при мен, монтира се допълнителен тръбен път отвън във вида на спирала, което е добра идея, няма индикации за пренасяне на вибрация, но все още си продължава извибрирането в стената при качване и сваляне на оборотите, като и , че се чува през стената работата на климатика, макар той е да е доста тих. Според монтажника и според мен , проблема е може бив стената , то има и кухини в нея като че ли , като си допреш ухото отвътре на стената се чува работата на външното тяло, макар и убито. Не виждам какво може да се направи в моя случай, жестът е, че мога да върна климатика, имам време да помисля. Не знам дали положението ще е по-поносимо, ако сложа някой двойно-роторен хиперинвертор като 20ZSX или 10-ка Daisekai 8 , който ми е в дневната и имам опит с него. Ако е машина с по-ниски обороти дали няма да е по-малко забележим проблема, нямам на идея. В дневната нямам проблеми с Дайсекая, обаче знам ли с това ново строителство коя стена как е правена и запълвана , а да разбиваш външна стена не знам в какъв филм ще се вкарам. Иначе при външното тяло на Дайсекая при него не се чува как да кажа , наличие на ротационни части и въртене , а само се чувало някакво жужене като хладилник и може би с него ще е по-малко осезаем проблема, но знае ли човек? А ZSX въобще нямам на идея спрямо външното тяло на Дайсекая как е.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #131

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    ZSX е много по-тих, спрямо ZS-S. Него не можеш да го чуеш, дори и непосредствено до външното. Независимо натоварен или на минимум. Като паднат под 0-та, единствено вентилатора можеш да чуеш. Над 0-та и той не се чува, трябва да застанеш пред него, да те духне, иначе не се разбира нищо. Но не давам гаранция, че във Вашия случай, няма отново да се получи подобен ефект. Работейки около минимум (около 12 об/с), като си сложиш ръката на външното, се долавят вибрации.
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-02-19 в 12:42.
    marqn одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #132

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Пробвай външното да го изместиш малко нанякъде и ако не се оправи го размени с Дайсейкая от дневната. Дето се вика по- зле от това едва ли ще стане.
    Ползвам същия климатик. Сложих го есента на мястото на стар Дайкин, втора употреба,който имаше най- тихото външно тяло, което някога съм виждал, беше абсолютно тихо. Но при определена външна температура/ малко над 0- та/ и обороти на компресора се появяваше нискочестотен тътен в стаята, който доста ме дразнеше. И така 12 год. докато не се повреди компресора и го смених с 20 ЗС-С. Монтираха го на същите стойки, само едната я преместиха няколко см. по навътре към другата, защото тялото на новия е по- късо. И този нискочестотен шум вече спря да се предава и сега цяла зима не се чува нищо, което ме кефи безкрайно. Понякога 5-6 см. преместване дори само на едната стойка може да има чуден ефект.
    Този пост е редактиран от kantonaa1; 27-02-19 в 19:32.
    marqn одобрява това.

  16. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #133

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Споделям скромен опит, и отправям препоръки.
    marqn Първото нещо което забелязах и смятам че е неправилно е монтажната пяна на изхода на тръбния път. Защо си със такива изтрещяни стойки? Никелираните стойки са 11лв тези твойте са тотал щета.
    За проблема, вкопаването едва ли е това което ти е болката. Но КАК са вкопани...има значение.
    Съвета ми е да отворите капаците и да се убедите че не са ти усукани крановете..... ако там нещата са ОК, сваляте външното и махаш тия смотани стойки. Слагаш нови и истински, никелирани стойки. За да се подсигуриш слагаш едни тампони ама от хубавите с прекъсната шпилка а не от амортисьор на ВАЗ 2101.
    Като цяло проблема е в монтажа. Както някой спомена ако не е ползвал контра и е осрал положението .....

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Аз влезнах за да се тагна с данни от консумирана ел.енергия.
    За периода от 07.01.19г до 06.03.19г МН SRK20ZS-S е излапал 385kW
    Помещението е детска стая 15кв настроен на 23-24гр. вентилатор постоянно на 3та степен. В стаята винаги е топло понякога прекалено, вратата....който има малки деца знае как затварят врати.
    Този пост е редактиран от boiski; 06-03-19 в 09:20.
    rosswen одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #134

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Някой забелязал ли е, че ако махнете само едната батерия на дистанционното, то продължава да работи.Тоест нз дали работи, но не гасне.Сигурно е направено така, за да може да си смениш батериите, без да се налага да го настройваш наново.
    Phoenix_1, boiski и rosswen харесват това.

  18. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #135

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    @marqn, записвам се и аз да следя темата! Като направи това описание на твоя проблем и направо изпитах "дежаВю". При нас, под прозореца на едната спалня са монтирани двата панасоника от подписа, като също стената е тухлена, но за разлика от теб няма вкопан тръбен път, както и външна изолация(по скоро е сандвич със стиропор в средата). Е9QKE- не се чува изобщо, освен ако не се е набрал на макс, което се случва много много рядко. Този до него - E9PKE направо ми къса нервите. Въпреки, че е монтиран в малка спалня се развърта всеки път до 600W ударно, за да тръгне с гореща струя, без значение дали е минал в OFF преди 5 минути и цялото това набиране се чува като отделни ноти , съчетано с вибрации. Започва с мъркане, после става жужене, стига до някакво средно ниво и държи 30-на секунди, после развърта още и точно си мислиш, че е стигнал максимума на звука, той продължава да катери.. След това плавно слиза надолу и звукът изчезва. А по интересното е, че като отворя произореца, фоновият шум го заглушава и почти не се чува отвън. Звукът идва от стената. Снощи си правих ескперимент и се измъкнах от прозореца колкото можах ) и взех да натискам ламарини - никакъв ефект. Едва след като го повдигнах яко жуженето спря. Планирал съм през уикенда да го разглобя и да видя дали не опира някоя тръба в корпуса и да предава вибрациите... Дори си взех тампони за всеки случай , ако не реша проблема...Гадното е, че трябва да свалям стъклопакет, за да го достигна ..

    Ситуацията е много кофти, защото създава много гадно чувство с това монотонно бучене- все едно влизаш в трафопост... Утихва едва като се закрепи около минимума, но заради малкото помещение спокойствието е не повече за 20-30 мин..

    П.П. Обръщам внимание, че двата климатика са практически еднакви като хардуер.
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 07-03-19 в 23:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 26 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе