Страница 23 от 26 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 376

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #331

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    В моите 14м2 ще офф-ват, заради покачването на минимума и ще правят ненужни дефрости на он/офф цикли..
    Не е задължително да прави контролни дефрости на 10 on-off-а.Алгоритъма за дефростите на моя и ZS-S/W е 99% еднакъв и е доста сложен.При 10 on-off-а може да стартира дефрост, само, ако и тръбния датчик във външното тяло показва - 5 градуса (нормалната му температура след дефрост е +13 градуса), тоест се предполага, че и питата ще е доволно заскрежена и външната температура е под +3 градуса.Температури от +3 до -3 водят до обилно заскрежаване, ако и има и висока влажност.Сега, след като спря дъжда, аз дефрости не съм видял, а и питата е суха, но и влажността явно е ниска.А и толкова години на моите контролен дефрост не съм забелязал нито веднъж, а са on-off постоянно до -3, -5 градуса.Стартира дефрост, след обилно заскрежена пита и я чисти идеално.
    Този пост е редактиран от Palev; 17-01-21 в 19:27.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #332

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    [mention]milanov [/mention] , какъв 30 минутен офф? Никога не съм виждал такъв нито при Ме, нито при Хеви. Само ако смъкна с няколко градуса. МЕ-то често работи 5/5. Бачка 5 минути, 3 минути седи на 300+W след офф, 2 минути сваля клапата и духа топло и айде пак офф. Да ти кажа, на база на това и виждам някаква логика в минималното време на он и офф цикъл при Хеви. Не може то да ми спира и тръгва за по 1-2 минути... Докато загрее ТО и изключи. Тия 3 минути на 350W отиват буквално на вятъра, защото тогава не е свалил клапите.
    [mention]Palev [/mention] точно така е. Но при мен това условие се е изпълнявало и при 2-те машини и е точно, както е описано в сервизното. Падне ли външната под +3 и темп. на външния ТО да е -5, на 10 он/офф цикъла и правят дефрост. Както сам каза, особено в мъгливо време, ТО лесно се заскрежава и много бързо може да стигне темперарура на ТО -5гр.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #333

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]milanov [/mention]
    [mention]Palev [/mention] точно така е. Но при мен това условие се е изпълнявало и при 2-те машини и е точно, както е описано в сервизното. Падне ли външната под +3 и темп. на външния ТО да е -5, на 10 он/офф цикъла и правят дефрост. Както сам каза, особено в мъгливо време, ТО лесно се заскрежава и много бързо може да стигне темперарура на ТО -5гр.
    Значи, разбихме мита, че MHI правят контролни (ненужни) дефрости при 10 on-off-а.Правят дефрост след 10 on-off-а, само ако има нужда, тоест на побелял топлообменник!

    Роска, при твоите условия зимата (мъгла+ниски температури) какъвто и климатик да вземеш, все ще ще заскрежава, взимай един 20ZS-W, че поне си му знаем потенциалните слаби места - втулката, може и сам да си я смениш/ремонтираш, не е като да сменяш лагери на мотора, а и е едни 100-тина лева по евтин от Едж-а.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #334

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Прави и на чиста пита. Ако навън е -1 -2 гр. и бачка он/офф, се изпълняват всичките условия и прави контролен дефрост. Аз го лекувам с леко вдигане на заданието. Машината ще е в спалнята, а жената не обича такива жеги. При 60-ката не ми се налага да правя каквото и да било, пипам и дистанционното само за спиране, за почистване на филтрите.
    Искам да пробвам с нещо друго. Нали знаеш, докато не пробваш, няма как да разбереш. Ако не бях на този принцип, още щях да си карам с МЕ-тата и да си мисля, че всички така работят. Иначе ZS си ми допада доста. Лоша дума не мога да кажа.
    П.п. Това с мотора на еджа, е като с "втулките" на ZS. При едни се среща проблема, пру много други - не.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-01-21 в 20:37.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #335

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    не си вземай Едж ще съжаляваш .. модела е добре да се наблюдава още време ,доста слабости лъснаха до момента

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #336

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Ross, на моите клими сензорите за околна на вътрешното тяло са в изолация, фибранче.
    На дайсейкая го бях пуснал на кабел 5м и си го местех докат му намеря местенце как на мене ми уйдисва.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #337

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не си вземай Едж ще съжаляваш .. модела е добре да се наблюдава още време ,доста слабости лъснаха до момента
    Когато си взех ZSX, във форума още никой нямаше. Тъкмо беше излезнал на пазара, пък за 60-ка да не говорим. Има потенциал модела. Покрай тия моторчета някак си всички забравиха за плюсовете на машината, които в доста други клими липсват. Добро управление на турбината, много междинни срепени, тиха работа (ако не вие лагер), добри дефрости, добър минимум, който като чета не се и покачва. При други марки, липсва все по нещо от тези неща, които с ремонт не могат да се отстранят. Виждал съм много клими, хвалени и прехвалени, с виещи лагери и шум от компресора. Ще видим, каквото сабя покаже. Аз съм като теб в това отношение, ако не ми изнася-няма да ме копаят с него.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #338

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    При мен си правят дефрости без грам заскрежаване.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #339

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Хa сега де, алгоритъма е един, при един правят, при друг не правят дефрости
    При каква външна температура го правят и колко време продължават?
    Този пост е редактиран от Palev; 17-01-21 в 22:11.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #340

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Според мен си прави дефрост на определен брой он/офф цикли без грам заскрежаване.При мен заскрежен климатик не съм виждал.И дефроста си е доста шумен.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #341

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    ами то е описано в сервизното дори .. не се сещам там да имаше условие навън да е -5 ,изобщо тая температура -5 рядко фигурира в сервизни

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #342

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ами то е описано в сервизното дори .. не се сещам там да имаше условие навън да е -5 ,изобщо тая температура -5 рядко фигурира в сервизни
    -5 трябва да е на ТО, а външната да е под +3. Ето го, 5-тото условие от алгоритъма е:


    Умишлено направих скрийншот от на ZMX, защото е написано по-подробно.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #343

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Ако външната е примерно +2° и излезе в off, този off ако е малко повече от 3..5мин само с външният вентилатор ще се разтече ако нещо има замръзнало.
    А и работа on/off предполага, че климатика работи разтоварен. Разтоварен климатик не би трябвало да трупа скреж.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #344

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ако външната е примерно +2° и излезе в off, този off ако е малко повече от 3..5мин само с външният вентилатор ще се разтече ако нещо има замръзнало.
    А и работа on/off предполага, че климатика работи разтоварен. Разтоварен климатик не би трябвало да трупа скреж.
    При +2 няма как да натрупа скреж разтоварена машина. Това условие, обикновено се удовлетворява под 0-та. Пример давам. Монтиран 20/25ZS в 10-14м2 изолирани, с минимални загуби. На -2 минимумът става 400W, а помещението има нужда от около 200W. Зацикля он/офф и ето ти дефрост на он/офф цикли.
    П.п. Когато е около 0-та и има мъгла (при нас почти винаги е така), се трупа скреж, дори и на 300-400W да работи.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-01-21 в 09:25.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #345
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    .... , в противен случай има по-подходящи машини.
    ОФФтопик
    Няма по-подходящи. Искам да кажа, че всичките са неподходящи за твоята цел.
    Нощната енергия е на цена 13ст. За 9 часа работа един конвктор Теси нагласен на 21 при външна (-6) в 13м2 ми изгори 3 киловата. И температурата в стаята беше по-висока от 21 кофти му е регулатора на тестовото Теси.
    5-те лева разлика на месец са смешни за екстрата която получаваш.
    За спане в малки изолирани стаи само Адакс. Няма аналог.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 26 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 14:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе