Страница 24 от 26 ПърваПърва ... 142223242526 ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 376
Like Tree306Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #346

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ОФФтопик
    Няма по-подходящи. Искам да кажа, че всичките са неподходящи за твоята цел.
    Нощната енергия е на цена 13ст. За 9 часа работа един конвктор Теси нагласен на 21 при външна (-6) в 13м2 ми изгори 3 киловата. И температурата в стаята беше по-висока от 21 кофти му е регулатора на тестовото Теси.
    5-те лева разлика на месец са смешни за екстрата която получаваш.
    За спане в малки изолирани стаи само Адакс. Няма аналог.
    Хващам логиката ти и донякъде е така. Обаче оставаме без охлаждаме. Впрочем, твоят Дайкин, според мен е подходящ за такива ситуации. Само ако можеше да е по-бюджетен, сам спомена за инвестицията и дали си заслужава тя за минимална разлика в сметките. Ако имаше същия модел, без стриймър, като предходните - FTXS, за 1400-1500лв-супер. Големи мощности и прекалено солидни хардуери, са излишни за такива помещения.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #347
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Хващам логиката ти и донякъде е така. Обаче оставаме без охлаждаме. Впрочем, твоят Дайкин, според мен е подходящ за такива ситуации. Само ако можеше да е по-бюджетен, сам спомена за инвестицията и дали си заслужава тя за минимална разлика в сметките. Ако имаше същия модел, без стриймър, като предходните - FTXS, за 1400-1500лв-супер. Големи мощности и прекалено солидни хардуери, са излишни за такива помещения.
    Логиката ми е да си ползваш сегашната инвестицуя за охлаждане и за топлене през деня а като спиш дА ползваш качестве конвектор.
    Така както съм го написа изглежда, че ти давам съвет, но не е така.
    Просто аз ако сега трябва да мисля за отопление на малка спалня ще постъпя така.
    Жалко, че нямам малко помещение което не е спалня за да изместя Дайкинчето а в спалнята да си сложа едно Гри или Мидеа + конвектор.
    Gyokov одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #348

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Mimojef с какви параметри е стаята,че да изгори толкова малко конвектори.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #349

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    mimojef е с вътрешна изолация е, доколкото си спомням, затова е този малък разход...

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #350

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    13м2 външна 10см + вътрешна 5см

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #351

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ОФФтопик
    Няма по-подходящи. Искам да кажа, че всичките са неподходящи за твоята цел.
    Нощната енергия е на цена 13ст. За 9 часа работа един конвктор Теси нагласен на 21 при външна (-6) в 13м2 ми изгори 3 киловата. И температурата в стаята беше по-висока от 21 кофти му е регулатора на тестовото Теси.
    5-те лева разлика на месец са смешни за екстрата която получаваш.
    За спане в малки изолирани стаи само Адакс. Няма аналог.
    Стайче 8..8,5кв.м. на 24° конвекторчето последният път го видях да изпапка 15kWh/24ч, това преди студовете. Сега ме е страх да му погледна ватметъра.
    ААТ, rosswen, Mig82 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #352

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    На 21 ще изгори по малко.
    Аз спя на 21-22 понякога на 20.... зависи кво съм пил и колко.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #353

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Отдавна си търся нов и по тих климатик с който да сменя стария си климатик в спалнята. Вчера прочетох как mimojef e ползвал конвектор само за през нощта на нощна тарифа и снощи измерих колко ток ще изгори електрическия ми конвектор Atlantic който е с електронен термостат.Стаята ми е 14 м2- 36 м3 със североизточно разположение, с вътрешна изолация от гипскартон и вата и е най-студената стая в къщата ми.Снощи в 22.00ч.изключих климатика в спалнята и включих конвектора настроен на 21 градуса при външна температура +3 градуса. Сутринта в 07.00ч. външната температура беше 0 градуса и засякох че конвектора за 9 часа работа е изгорил 4.9 киловата. Довечера ще измеря от 22.00ч до 07.00ч. сутринта колко ток ще изгори климатика ми и ще разбера разликата между климатика и конвектора.За да не ме разбере някой погрешно, ще повторя че конвектора го включих да работи на вече отоплена стая от климатика и така да мога да спя без да ми се налага да чувам шума от климатика при неговата работа. Преди съм пробвал да се отоплявам само с конвектор в спалнята но тогава изгорените киловати бяха много повече.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #354

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Колега разликата в изгорените киловати ще е повече от наполовина. Моя цепеняк снощи от 12 до 10 сутринта е изгорил 2.5кв в 35кв/м. Живея в Хасково,тъй че външната темп е същата като при вас. Но в крайна сметка за 50-60ст на вечер по ваажното е да спите спокойно

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #355

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    на нощна не са 60 ст ами около 30 ,което прави грубо 10 лв на месец - ако това е цената на спокойствието си заслужава
    mimojef одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #356

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Колега Alexi май не си се събудил още. Конвектора му е изгорил 4.9кв по 12.6 ст прави почти 62ст.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #357

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Alexi май има предвид разликата.Както и да е, Кат се почнат едни тънки сметки със стотинките, особенно за спалня дето ти минава 1/3 от живота....
    HiDefinition одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #358

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Идеята ми е вместо да дам 1500 лева за нов по тихо работещ климатик за спалнята, да си оставя стария по шумен климатик и вечер когато си лягам да го спирам и да включвам вместо него конвектора на отоплената вече от климатика стая докато спя. Затова правя тези измервания за да разбера колко повече ток ми харчи конвектора от климатика, за да сметна за колко години ще похарча в пълна тишина в спалнята(както снощи) тези 1500 лева които ще спестя от покупката на новия по тихо работещ климатик при който пак ще има шумове докато работи.Благодаря на mimojef за идеята за включване на конвектора в спалня само когато се спи там а през останалото време да се използва климатика.Според мен този начин на комбинация на по-евтин климатик и добър конвектор в спалня е удачен в малки спални с добра топлоизолация за тези които искат да спят на пълна тишина.Разбира се срещу 10-15 лева месечно повече отколкото ако спят само на климатик.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 13-03-21 в 13:29.
    mimojef одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #359

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Амии, при тея ниски загуби за повече от 20г. - при зима 5м, средна външна +3, 0гр.
    Така или иначе шумния ще умре за това време.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #360

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Идеята ми е вместо да дам 1500 лева за нов по тихо работещ климатик за спалнята, да си оставя стария по шумен климатик и вечер когато си лягам да го спирам и да включвам вместо него конвектора на отоплената вече от климатика стая докато спя.
    +1 глас за идеята ти!
    Ако лятно време за през нощта не ти е нужен климатик, това е най-удачния вариант за сега.Сутринта, като ти видях поста, малко посмятах
    5 kw / 9 часа = 0,55 kw на час средни загуби на помещението ти, което е около 15 вата на кубик при 2-3 градуса външна темп. (0,55 кв/36 м3), което е нищожно малко, тъй като си с вътрешна изолация, макар и в къща.Имаш опит с климатиците, знаеш какви безплатни екстри вървят с тях- пукане, тракане от свиване и разширение на пластмасата, кипене на фреона при дефрост, втулки, лагери....... и т.,н.Минималното топлоотдаване на EU климатиците е около 800 -1000 вата, при нужда на помещението ти около 550 - 600 вата,Ще е постоянно он-оф, евентуално при -10 и надолу ще заработи като инвертор,При тези постоянни он-офи средната консумация неминуемо ще се вдигне и разликата от консумацията между климатика и конвектора ще се стопи до "приемливи" нива, в сравнение с комфорта от конвектора! Когато се развали този и ремонта му е твърде скъп, може да се помисли за смяна с по тих, който ще позволява и да се спи на него!
    Дотогава, мисля, че изполването на конвектор само нощно време е най-оптималния вариант за сега!
    Този пост е редактиран от Palev; 13-03-21 в 15:38.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе