Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree10Одобрявам

Media Player - Zidoo X10

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #16

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    И да допълня нали имаш представа кой попълва базата на Вики и колко меродавно е позоваването на нея.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #17

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    npb Ще кажеш ли какви са ти основните настройки на плеърът. Интересува ме за аудио изходите и звукът като цяло, резолюцията на екрана и т.н., нещо се оказва че съм по-тъп от колкото си мислех . Как е при тебе езика на менюто, Български и Английски смесено . Като цяло доста неща не са ми ясни ама ще видим до къде мога да я докарам сам, ще питам де ако ти се занимава може да бутнеш едно рамо.

  4. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #18

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Аз имам ресивър и настройките са

    Бързи настройки
    Аудио
    HDMI audio - RAM
    Downmix HD Audio - изключено
    Audio sampling control - вкл.
    USB Audio - изк.
    SACD audio - вкл.

    Display
    HDMI Mode - Auto
    Advanced settings и трите вкл.

    Playback
    Automatic frame rate и двете изк.
    Bookmarks - вкл.
    Default language – trak English, subtitle – external
    Stream player - Nuplayer картината е по детайлна при него

    Настройките на Андроида
    Аудио
    HDMI Rx Audio format – RAW Задължително за ресивър.
    HDMI AUDIO SWITCH – вкл.

    Бързите настройки и много други неща са на английски и само някои са на български. Но това не е проблем. Резолюцията ресивъра чрез телевизора е определя сам и е максималната за телевизора и не се променя ат филмите които гледаш.
    - - - - - - - - - -

    Проблема с времето го оправих с нова апликация за времето от тяхния форум. Вече работи.
    Този пост е редактиран от npb; 17-01-19 в 08:59.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #19

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    ...
    Playback
    Automatic frame rate и двете изк.
    ...
    Това защо си го изключил?

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #20

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    При пускане на филм един или два пъти картината премигва в началото. Това много ме дразни и за това съм ги изключил.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #21

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    При пускане на филм един или два пъти картината премигва в началото. Това много ме дразни и за това съм ги изключил.
    Бих те посъветвал да включиш АФР нали подръжката му е основно предимство на Риалтек и Зиду в частност.Премигването е резултат от наглася ето на кадрите според филма, най често 24, но има други варианти.С АФР си най близко до кино и виждаш филма както е искал режисьора .Но ако не те кефи гледай си така.
    Хубав ден.

    Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk
    pulsedriverbg одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #22

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Automatic frame rate наистина трябва да е включена, въпреки премигването на екрана при мен е така и възпроизвежда файловете в оригиналната резолюция и кадрова честота.

    Иначе когато е изключено при мен всичко е в 4К без значение какво му пускаш.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #23

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Поздрави на @npb за споделеното!

    Аз също подкрепям @nassko1 за всичко казано. И също според мен АФР трябва да е включен. Иначе обезсмисляш до някъде медиа плеъра.

    Нямаше ли го X10 в английски сайт за 350лв. с доставката до БГ? Тук гледам 500лв. му искат....

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #24

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Сега открих че в бързите настройки в менюто под Automatic frame rate има същото такова само че за време. От него можеш да си избереш 1 или 3 секунди забавяне и това с досадното премигване на екрана изчезва. Принципно опциите са от 1 до 15 сек.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    4
    #25

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Здравейте! Поздравления на автора за темата и разясненията относно плеара. Имам един въпрос относно друг подобен плеар, а именно Zidoo X9s. Мисля да го вържа посредством кабел в рутера. Така би трябвало да виждам цялата домашна мрежа, та въпроса е дали ще имам проблем с плейването на филми и клипове с резолюция 1920х1080. В момента имам Movie station 1000 на MSI. През него гледам всичко в домашната мрежа, но всичко от 1920х1080 на горе започва да го накъсва. По този повод мисля да го подменям.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    79
    #26

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Плеарът може ли да се управлява от мобилно устройство (телефон/таблет) без да е включен телевизор? Има ли някакво приложение за андроид/иос, каквито има за dune и popcornhour? Идеята е да се ползва и като музикален плеър.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #27

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Цитат Първоначално публикувано от ddushi Виж публикацията
    Здравейте! Поздравления на автора за темата и разясненията относно плеара. Имам един въпрос относно друг подобен плеар, а именно Zidoo X9s. Мисля да го вържа посредством кабел в рутера. Така би трябвало да виждам цялата домашна мрежа, та въпроса е дали ще имам проблем с плейването на филми и клипове с резолюция 1920х1080. В момента имам Movie station 1000 на MSI. През него гледам всичко в домашната мрежа, но всичко от 1920х1080 на горе започва да го накъсва. По този повод мисля да го подменям.
    Не би трябвало да прави проблем. Зависи и с какво достъпваш естествено.


    Цитат Първоначално публикувано от Murrey Виж публикацията
    Плеарът може ли да се управлява от мобилно устройство (телефон/таблет) без да е включен телевизор? Има ли някакво приложение за андроид/иос, каквито има за dune и popcornhour? Идеята е да се ползва и като музикален плеър.
    Ако използваш Спотифай може да го управляваш от телефон-а. Но първо трябва да е стартиран апп-а на плеъра.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    4
    #28

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    [QUOTE=pulsedriverbg;924312]Не би трябвало да прави проблем. Зависи и с какво достъпваш естествено.

    Предполагам в андроида на устройството има някакъв видео плеар. Или по добре да ползвам някое по-добро приложение?

  17. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #29

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    MurreyМоже но Управлението през телефон/таблет не е удобно. Преди имаха тяхно приложение което работеше добре, но вече не се подържа. Аз исталирах SPMC и KORE на телефона но след всяка песен избрана от КОРЕ спира музиката и трябва посо(иш коя да свири. Ако имаш съвременен ресивър ползвай BubbleUPnP. Само с него слушам музика от ПС, НАС, телефон. Не пускаш телевизор, само си включва ресивъра на нужния вход и можеш докато слушаш да си търси друга песен. Усилваш намаляваш звука прескачаш напред назад по песните, много е удобно.
    Murrey одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Media Player LG DP1BPBC
    От Chaser във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 39
    Последно: 10-12-14, 22:08
  2. WD HD Media Player
    От katalino във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 09-08-10, 18:07
  3. Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
    От MrMyr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-07, 17:34
  4. MEDIA PLAYER-SUB
    От Ivoo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-03, 23:28
  5. media player 9
    От medunski във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 04-01-03, 02:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе