Резултати от 1 до 13 от общо 13

Ъпдейт на рам за лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #1

    Ъпдейт на рам за лаптоп

    Здравейте. искам да допълня още 8 гигабайта рам към моите 4. Бихте ли ми препоръчали подходяща такава. Лаптопът ми е Lenovo z50-75. Model name 80ec ddr3l 1600.
    Въпросът ми е следният: Понеже рових за да видя подходяща рам попаднах на оригинална такава Hynix (Hyundai) HMT451S6BFR8A-PB , и се чудя дали да сложа оригиналната (имам в предвид като марката която е инсталирана на лаптопа) или другата която е Kingston и дали ще има съвместимост и по добра производителност според вас при Кингстъна. Ето и линковете, ако имате по добро предложение също бих го разгледал.

    https://www.emag.bg/pamet-ram-8-gb-sodimm-ddr3l-1600-mhz-hynix-original-laptop-nelbo-ram-ddr3l-hynix-8gb-sodimm/pd/DD9WFFBBM/

    https://www.emag.bg/pamet-ram-8-gb-s.../pd/D1RV4FBBM/

    https://www.emag.bg/pamet-kingston-8...eviews-section

    https://www.emag.bg/pamet-kingston-h.../pd/DXDPY2BBM/
    Този пост е редактиран от Тодор1981; 08-09-18 в 22:20.

  2.  
     
  3. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #2

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    Няма значение от Марката на Рамта взимай която поискаш съвместими са.
    Единственото важно е да е като другата ти памет тоест DDR3l на 1600Mhz.

    Аз моя Лаптоп оригинално беше с 2x4GB DDR4 на 2400Mhz. Изхвърлих едната плочка Ram и я замених с друга такава 16GB на 2400MHz. и двете са различни марки.
    И сега имам 16+4= 20GB DDR4 2400Mhz.
    Ето ми го Лаптопчето (Asus Vivobook Pro N580VD): CPU i5 7300HQ ^ RAM 20GB DDR4 2400Mhz ^ Nvidia GTX1050 4GB ^ SSD Crucial MX300 1TB + 250GB SSD Samsung 970Evo

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #3

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    Благодаря за отговора. Да си жив и здрав.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    :Може ли да ми кажете за какво му е на единия 20 GB RAM, а на другия 12 GB на лаптоп?

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    Нали? При положение, че могат да я опънат до 32GB

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #6

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    Ако са програмисти може и да не им стигнат. Мой приятел си взе за целта работна станция и я набута със 128 GB RAM. Сега може да си програмира и да тества написаното в същото време на 7-8 виртуални машини. Може би правят същото в по-малък мащаб, но пък са мобилни

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    А бре първо се четат отзиви за марката РАМ.

    Може да са несъвместими .Отделно две плочки еднакъв размер е по добре от две с различен.


    Момчета има полза от повече рам Лаптопа работи по леко и разтоварено.Аз понякога отварям 8 та дори 15-на страници на браузъра.

  10. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #8

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    Ето тук съм направил едно клипче как се ъпгрейдва Лаптоп тоест моя. RAM, SSD и NVMe SSD. На по-старите лаптопи е по същия начин но вместо M.2 NVMe SSD се слага mSata SSD. Това го правих на стария ми лаптоп който си го пазя.
    https://youtu.be/2CgR5M4vjtg

    Този пост е редактиран от brave; 25-09-18 в 14:42.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #9

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    И на мен ми е интересно за какво ще се ползва на този слаб лаптоп повече от 8 GB RAM, като и за игри не става? Да не говорим с този слаб процесор да се пускат повече от 1 виртуална машина, която да заема кой знае колко памет. По-добре е да се вземат още 4 GB, не виждам смисъл от повече от 8 GB RAM общо. На моя десктоп съм с 16 GB RAM, пускам Android studio, емулатори, понякога отварям по 2-3 проекта едновременно, Waterfox (Firefox еквивалент) с много табове и други неща. Също така пускам и някой път тежки игри. Все още ми стига RAM паметта, че дори и почти никога не я запълвам.

  12. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #10

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    Според мен нее слаб, но щом ти казваш. Ше се направя че ти вярвам.
    Ползва се за Филми и Интернет, Рядко някоя игра, и няколко леки програми. Това е.
    А за Рамта всеки да си слага колкото иска, както казват повечето колкото повече толкова по-добре. Понякога само 1 игра заемa 6GB или 8GB Ram

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #11

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    :Може ли да ми кажете за какво му е на единия 20 GB RAM, а на другия 12 GB на лаптоп?
    Както се развива софтуера - все повече и повече некадърно написан - за... текстов редактор и табове в браузера.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #12

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    Според мен нее слаб, но щом ти казваш. Ше се направя че ти вярвам.
    Ползва се за Филми и Интернет, Рядко някоя игра, и няколко леки програми. Това е.
    А за Рамта всеки да си слага колкото иска, както казват повечето колкото повече толкова по-добре. Понякога само 1 игра заемa 6GB или 8GB Ram
    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Както се развива софтуера - все повече и повече некадърно написан - за... текстов редактор и табове в браузера.
    Не те знам какъв софтуер ползваш, но аз текстов редактор или браузър, които да заемат 8 GB RAM все още не съм виждал. В момента съм отворил 13 таб-а на waterfox, половината са с клипове от youtube, facebook и разни други неща, заеманата памет е ~ 2.8 GB.

    За игрите да, но лаптопа на автора на темата не е особено подходящ за игри или поне не за тежки:
    https://www.cnet.com/products/lenovo...-tb-hdd/specs/
    Това ми излиза като спецификации, този AMD процесор е по-скоро подходящ за телефон/таблет, не за сериозна работа, ето го сравнен със второ поколение двуядрен интел I3 от преди 7+ години:
    UserBenchmark: AMD A10-7300 APU (2014 M.Ka) vs Intel Core i3-2100
    Видеокартата също е много зле:
    https://www.notebookcheck.net/AMD-Ra....117382.0.html
    Горе-долу на ниво intel HD 620. На този лаптоп по-скоро смислен ъпгрейд би бил SSD диск, въпреки че е най-добре да се вземе някоя по-читава машина втора употреба. Автора по-добре да каже какво толкова ползва, че не му стига паметта - може да види в task manager при ползване на софтуера какъв ресурс не му достига.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #13

    Отговор: Ъпдейт на рам за лаптоп

    Благодаря за отговорите на всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за ъпдейт
    От vanka във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 30-03-13, 15:16
  2. Ъпдейт на НОД 32
    От lav4eto във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 04-09-08, 00:46
  3. Проблеми с ъпдейт на Нод 32.
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-08-07, 11:23
  4. Проблем с ъпдейт
    От Niakoi във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 02-11-06, 19:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе