Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 87

ME MSZ-SF Впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #31

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    пък и е Дайкин не някви ме-та

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #32

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Не ме блазнят толкова минимумите. Практиката показва, че въпреки он/оф МЕ и МХИ си клонят по към икономични топлещи машини, с кажи речи нисък(осреднен) разход.
    Проблем ще е ако надвишава зададената температура или ако лъха хладка струя или ако он/оф-а е придружен с форсажи на турбини и шумно мятане на клапи. ОН/ОФ-ите на GE35VA въобще не ги забелязвам. Всъщност климатика се усеща само когато мина близо до него. Ако SF се доближава поне на 70% до работата на GE мисля, че ще свърши много добра работа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #33

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не ме блазнят толкова минимумите. ОН/ОФ-ите на GE35VA въобще не ги забелязвам. Всъщност климатика се усеща само когато мина близо до него. Ако SF се доближава поне на 70% до работата на GE мисля, че ще свърши много добра работа.
    МХИ-то в 13,5м2, за последните 5 денонощия има среден разход 180W/h, като поддържа температури между 22-25гр. Работи он/офф , чак под 0-та спира да изключва. Като се има в предвид, че вратата към коридора по цял ден седи отворена. Писал съм вече няколко пъти, че он/офф на SF е незабележим. И дефростът е сравнително тих.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #34

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не ме блазнят толкова минимумите. Практиката показва, че въпреки он/оф МЕ и МХИ си клонят по към икономични топлещи машини, с кажи речи нисък(осреднен) разход.
    Проблем ще е ако надвишава зададената температура или ако лъха хладка струя или ако он/оф-а е придружен с форсажи на турбини и шумно мятане на клапи. ОН/ОФ-ите на GE35VA въобще не ги забелязвам. Всъщност климатика се усеща само когато мина близо до него. Ако SF се доближава поне на 70% до работата на GE мисля, че ще свърши много добра работа.
    Щом от GE си доволен ( и аз съм по точно бабката ) защо не пробваш AP серията .
    На теория трябва да е по- тих от SF . А щом не искаш да подминава заданието тогава не ти трябва МХИ.
    Въпреки ,че харесвам начина на работа на МЕ , някакси SF серията е излагация за МЕ.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #35

    Re: ME MSZ-SF Впечатления

    Колко е минимума на дайкина и покачвали се под 0 градуса

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #36

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Ако искаш да надхвърля заданието - вземи МХИ-то. А, ако искаш да не го достига - МЕ-то. Съжалявам, ама не можах да се сдържа. [emoji23] Ама както с казали хората, добре че е майтапа, да си кажем истината. [emoji16]

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #37

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Щом от GE си доволен ( и аз съм по точно бабката ) защо не пробваш AP серията .
    На теория трябва да е по- тих от SF . А щом не искаш да подминава заданието тогава не ти трябва МХИ.
    Въпреки ,че харесвам начина на работа на МЕ , някакси SF серията е излагация за МЕ.
    Заради много ниските топлозагуби на стаята и малката кубатура 31м3 си мисля, че SF с ниските си дебити ще си крета по кротичко от AP
    На SF25 дебитите са: 210 / 246 / 402 / 492 / 610 кубика на час и 21 / 24 / 34 / 39 / 45 децибела.
    На AP25 дебитите са: 294 / 354 / 438 / 534 / 774 кубика на час и 19 / 24 / 34 / 39 / 45 децибела.

    В момента навън е (1°С) в стаята е (25°С) на 60см. от пода. Работи един радиатор от локално парно намален на минимум. Температурата на въздуха от конвекцията на радиатора е (36°С) измерена на 1см. от горната част на радиатора.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ако искаш да надхвърля заданието - вземи МХИ-то. А, ако искаш да не го достига - МЕ-то. Съжалявам, ама не можах да се сдържа. [emoji23] Ама както с казали хората, добре че е майтапа, да си кажем истината. [emoji16]
    Ross вероятно си прав. Струва ми се обаче, че 20зс-с с 5.9m3/h на "Ultra Low" за 10 мин. работа ще обърне въздуха в стаята два пъти. Дори струята да е около 30 градуса пак ще става баня.
    Този пост е редактиран от mimojef; 22-01-19 в 21:15.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #38

    Отговор: Re: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Колко е минимума на дайкина и покачвали се под 0 градуса
    Не се покачва минимума,официално на топло му е 250w.а на практика е 100-120w.Като модела има Сртимър,wi-fi и сензор,но пък цената му е малко по-висока.
    П.п. Градусите също са през 0,5 гр.
    Този пост е редактиран от necata2; 22-01-19 в 21:24.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #39

    ME MSZ-SF Впечатления

    @mimojef , шегувам се. Зная как работи машината в такова помещение. Според мен, SF25 няма да има проблеми с отоплението на помещението и ще работи тихо. За такова малка кубатура, според мен правилно си се ориентирал към машина с по-ниски дебити. Моят работи винаги на турбина Ауто, сиреч 2-ра степен (24dB). Тиха е доста, направо незабележима на тая степен. Имаш около 1.9kW мощност, при -15гр. Тази зима и при -12 ми е работил на тази степен, като при задание 24, си поддържаше 22-23гр. Моята стая е около 35м3, със студен под. Под мен е студен склад на магазин. При теб, ще пее 25-цата.

    -----------------------------------------

    Днес замерих горе-долу минимума на SF25VE, при 0гр. външна температура.
    Около 250W е, което си е приличен минимум, особено при условие, че не се покачва. Интересна машина е. Ако смъкна заданието с няколко градуса, почти мигновено влиза в офф, независимо че е работил няма и минута преди това. При тръгване не форсира почти, развърта само до около 350-360W.
    https://youtu.be/IG05BOaGR8I
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-01-19 в 20:49.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #40

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Съвсем случайно открих, че клапите на МЕ- SF ( предполагам и за други марки и модели ще се получи) при дефрост или изключване ( on-off) могат да остават в зададената позиция на отопление или охлаждане, без да се движат! Това се получава, когато задавам командите на климатика чрез вграденото дистанционно в смартфона.

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #41

    ME MSZ-SF Впечатления

    Днес ходих да пускам на баба ми SF25 на отопление. Припомних си "страховития" шум от фреона, при он/офф, който винаги присъства, в режим отопление. Бях го забравил, тъй като втора зима вече спя под друга машина, при която няма никакви звуци при он/офф, били те и от фреон. Споделял съм и преди за тези симфонии, но някак си не бяха взети под внимание, а те определено заслужават такова.
    Та реших да снимам видео, за да няма после "подведени". Машината по принцип се слави за тиха и подходяща за спални. Имайте в предвид този звук, присъства и при моята 35-ца, с тръбен път от 4.5м. Гледам, че няма много отзиви за климатика, следователно, според логиката на някои потребители - машината е без забележки. Следователно, се почувствах длъжен да пусна клипа.
    Филмът на ужасите започва някъде от 25-тата секунда.
    https://youtu.be/3CZ94Hl9okg
    Този пост е редактиран от rosswen; 08-10-19 в 19:56.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #42

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    И двете ми SF25 са абсолютно незабележими при работа ( както и при размразяване). SF35 се усещаше леко, ( но не мога да кажа дразнещо) при размразяване. Както описваш безшумната работа на твоите модели, на MHI така работят и моите ME. Но комфорта, който имат моделите на MHI при отопление е нещо много-хубаво.










    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #43

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Аз нищо не чувам на моя лаптоп.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #44

    ME MSZ-SF Впечатления

    dimjek, спомням си, че твоите бяха с доста дълъг тръбен път или се лъжа? Моят е с 4.5м, но въпреки това, звукът от клипа се чува на всеки он/офф. Само на отопление. На охлаждане няма звуци от фреон. В предното жилище се чуваше по същия начин, не е до монтаж. А и този от клипа е на баба ми 25-цата, тя е с по-къс път, но както се чува, е налице.
    Мимоджев, след 25-тата секунда съм го хванал. На телефона ми се чува отчетливо, хем че силата на звука е на средата. За дефроста съм горе-долу съгласен, не е много шумен. Ако желаете, ще снимам и 35-цата. Няма да е трудно, прави го на всеки он/офф.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #45

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Аз нищо не чувам на моя лаптоп.
    Чува се "завиращ чайник" , на моя телефон

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 09:44
  2. KNOPPIX 4.0 DVD - Впечатления?
    От IvO™ във форум Linux
    Отговори: 7
    Последно: 14-02-06, 22:48
  3. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 23:24
  4. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 20:07
  5. Впечатления от Елена!
    От Deadmaker във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 74
    Последно: 27-07-03, 22:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе