Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с вградена комбинирана пералня и сушилня Electolux

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    51
    #1

    Проблем с вградена комбинирана пералня и сушилня Electolux

    Здравейте, от известно време имаме проблем с уреда - Electrolux EWX 147410 W, на около 4 години. Пералнята работи нормално, но сушилнята не може да изсуши дрехите. Нагрява, което се усеща по корпуса и по дрехите, но на 30-тата минута изключва, без значение колко време е зададено. Дори и да се пуснат 2,3,4 поредни цикъла по за 30 мин, дрехите пак остават доста влажни, направо мокри. Като горовим за малко количество дрехи. Само 7-8 чифта чорапи и 5-6 гащи, а за нормално количество дрехи не ми се мисли. В сервиза единствено могат да я тестват за "поне" седмица, ако им я занеса. Но преди да тръгна да вадя вграден уред в кухненски шкаф и да стоим "поне" седмица без пералня с две деца, едното малко, ми се иска да потърся съвет. Пробвах да изчистя филтъра, пробвах с калгон, в случай, че има котлен камък и е запушил нещо, поне като я пускаме няколко пъти по 30 мин да изсуши дрехите... никакъв резултат. Има две програми за сушене - на памук и на синтетика. Преди като се пуснеше на програмата за сушене на синтетични материи работеше колкото време си и задал, сега и тя прекъсва на 30-тата минута. Може ли да се пробва нещо или направо да си връзвам въжето, че това нещо ще ми такова майката докато го извадя.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #2

    Отговор: Проблем с вградена комбинирана пералня и сушилня Electolux

    Кондензна ли е сушилката или на въздуховод?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    51
    #3

    Отговор: Проблем с вградена комбинирана пералня и сушилня Electolux

    Уреда е комбиниран. Би трябвало водата директно да се излива в канала.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: Проблем с вградена комбинирана пералня и сушилня Electolux

    На сестра ми комбито Индезит се отпуши преди години чрез пране с по-концентрирана белина на АМ-уей.
    Не съм сигурен дали се намират все още тези продукти, но ако ти се рискува - пробвай с някаква.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    51
    #5

    Отговор: Проблем с вградена комбинирана пералня и сушилня Electolux

    Намерих човек, който дойде вкъщи. Оказа се, че е скъсан ремъка на вентилатора, който вкарва топлия въздух към барабана. От там датчиците за температура явно прегряват и изключват. Сега чакам ремъка да пристигне и се надявам след смяна всичко да е наред.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Комбинирана пералня със сушилня,препоръка
    От zarkomortala във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-18, 21:28
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 11:17
  3. Проблем с нова пералня/сушилня Hotpoint Ariston...
    От Wish_Master във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 30-05-11, 15:02
  4. Проблем с пералня със сушилня Електролукс
    От lusi12 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-09, 12:19
  5. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе