Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 50

Избор на Receiver

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #31

    Отговор: Избор на Receiver

    На базата на една камара мнения "как си охлаждате Денона" , но не в бг форуми. Няма да пускам линкове , щото не четете .....Бг форумите не са еталон за статистика , защото малко хора имат качествена техника и то нова от магазина. Снимки с вентилатори и т.н. Не ми се занимава с темата , колегата да си купи каквото иска, все пак вече се е опарил. Хубаво е да се знае , че Маранца е по-скъп Денон.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    89
    #32

    Отговор: Избор на Receiver

    Аз имах 2 Denona за греене не сътм обърнал внимание но докато работеше немах оплаквания никакви.Смених 2 Denona и преди да ги удари токов удар не са горяли и не са правили никакви проблеми само това мога да кажа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #33

    Отговор: Избор на Receiver

    Аз пък си купих една Ямаха RX-V596 през 2000 година и преди 4-5 години я продадох и още работи без грешка. Толкова дълго рядко живее Денона. Човека който я купи каза , че редовно я слуша на положение на усилването на 2 часа !!! колоните му са Мишън , 3 лентови , хубави . още не ги е сцепил !
    Нищо против марката Денон нямам , дори имам един сд плеър Денон, но ресивър не бих си купил от тая марка , НО това е мое лично неангажиращо никого мнение. Ако можех да дам 10 000 евро за ресивър , нямаше да взема Ямаха, има по-хубави неща , но парите им са много.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #34

    Отговор: Избор на Receiver

    В интерес на истината моя Denon AVR-X1500H топличък ми се струва на пипане в горната част.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #35

    Отговор: Избор на Receiver

    Имай предвид , че твоя модел е доказано доста качествен , защото разликата с 1600 е цената , а с 1700 цената +++ и май има новата калибрация / която се ползва за един път , освен ако не смениш жилището/ и еARC, за друго не се сещам.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #36

    Отговор: Избор на Receiver

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    В интерес на истината моя Denon AVR-X1500H топличък ми се струва на пипане в горната част.
    Ако са спазени съпротивленията между колоните и режима на работа на ресивъра, не бива в горната част да е по-топъл от 38-39 градуса, тоест - малко над телесната температура.
    Твоят ресивър има възможност да работи в режим на 8 ома, в режим на 6 ома и в режим на 4 ома съпротивление. Тези режими се превключват чрез специална комбинация от бутони, разположени на предния панел. Пише го в упътването как става.

    Подробно разяснение:
    Смяната на режима е в зависимост от съпротивленията на тонколоните, Само в случай, че всички колони са 8 ома, само тогава не се налага промяна, тъй-като ресивърът е настроен заводски на 8 ома. Във всички други варианти, съпротивлението на колоните определя режима на работа на ресивъра. Принципът е ресивърът да се постави в работен режим, който да е съобразен с товара. Тоест, колкото е най-ниското съпротивление на една или повече тонколони, свързани към него, толкова да е и работния му режим. При работа с 6 ома за всички колони, ресивърът трябва да се превключи в 6 ома режим. При работа с 4 ома колони, съответно 4 ома режим на ресивъра. В случаи на различен импеданс между някоя от колоните, за режим на ресивъра се взима за определящ най-ниския импеданс.
    Примерно, ако фронталните и съраунд колоните са по 8 ома всяка, а само централната е 6 ома - ресивърът трябва да се превключи в режим 6 ома.
    Ако пък са включени колони с по 8 ома, а заедно с тях и колони, работещи на 6 ома, плюс колони на 4 ома, ресивърът задължително трябва да е настроен в режим на 4 ома.

    Тези правила е особено важно да се спазват! Ако са спазени - устройството ще работи нормално и няма да загрява! Ако не са спазени - ще загрява доста, а в някои критични моменти при по-голямо усилване, може и да се включи защитата. Освен това, ако не е съобразен импеданса между колоните и ресивъра, това винаги води до възможност за повреда, както и до съкращаване на живота на устройството.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #37

    Отговор: Избор на Receiver

    На мен не ми е известно някой поне с начално техническо ниво да прави комбинации с импеданса на колоните на един и същ усилвател и още по-зле - на receiver.
    Попадал съм на mini и midi системи, чиито ОТ са фабрично 2Ohm. Ако те се включат в усилвател с изходи за 8 или дори 4 Ohm, направо задейства защитата. В случай, че такава няма, следва повреда.
    Това, че някой някъде си купува каквото се продава най-евтино в нета и го включва, без да чете, не значи, че Denon, а още по-малко Maranz продуктите са ненадеждни или зле изчислени.
    Просто трябва да се чуят усилватели от различни марки и модели от съответстващи класове с наличните ОТ или да се подберат комплектите субективно.
    Всичко останало е чесане на пръсти по клавиатурата и нищо повече.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #38

    Отговор: Избор на Receiver

    Не обръщай внимание на поста на колегата , съвременните ресивъри при първоначално връзване искат първо тонколоните да се включат и след пауер бутона сами си познават тонколоните. Е , ако навържеш каквото има на битака е друга тема , но тук говорим да имаш някакъв сет колони. Отделно може да се променя през менюто импеданса ръчно. Ако говорим за ресивъри тип антики - не съм компетентен.
    Нямам нищо против Денон- Маранц, просто са леко по-ненадеждни в ниския клас спрямо Ямаха , Не съм купувал Денон - Маранц или Ямаха над 10 000 лева , защото както споменах там други марки са фаворити. Денона се грее, това е факт няма какво да го обсъждаме .

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #39

    Отговор: Избор на Receiver

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Имай предвид , че твоя модел е доказано доста качествен , защото разликата с 1600 е цената , а с 1700 цената +++ и май има новата калибрация / която се ползва за един път , освен ако не смениш жилището/ и еARC, за друго не се сещам.
    Всъщност, няма ресивър Denon AVR-X1700
    Има един AVR-1700, но той е ужасно стар модел.

    Относно калибрацията, ако човек знае как да разчете получените при калибрацията графични данни, може да се опита да внесе редица положителни промени в акустиката на помещението си. Така при всяка акустична обработка на помещението, всяко повторно измерване и калибриране би спомогнало много за визуализиране на току-що направените промени. Тоест, калибрацията на ресивърите може да се ползва многократно като полезен инструмент за измерване и анализ на всяка нова акустична промяна, която всеки може да реши и да си направи сам. Било чрез добавяне на акустични панели, направа на бас-трапове, дифузори и т.н. - всичко това би променило акустиката в помещението, Естествено, след всяка една такава промяна, ще се наложи да се направи нова калибрация и данните от графиките да бъдат анализирани спрямо внесените чисто физически промени в помещението. Този метод, ако се приложи с внимание и усет към получаваните данни от многократното калибриране, може сериозно да подобри звученето дори в акустически лошо помещение.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    ... съвременните ресивъри при първоначално връзване искат първо тонколоните да се включат и след пауер бутона сами си познават тонколоните.
    Познават си, ама друг път! Нищо не си познават. Особено пък импеданс, който е променлива величина. И точно заради това, че не могат да се настройват и да познават импеданса автоматично, в ресивърите има опция:
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Отделно може да се променя през менюто импеданса ръчно.
    Колега, излагаш се!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #40

    Отговор: Избор на Receiver

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Ако са спазени съпротивленията между колоните и режима на работа на ресивъра, не бива в горната част да е по-топъл от 38-39 градуса, тоест - малко над телесната температура.
    Твоят ресивър има възможност да работи в режим на 8 ома, в режим на 6 ома и в режим на 4 ома съпротивление. Тези режими се превключват чрез специална комбинация от бутони, разположени на предния панел. Пише го в упътването как става.

    Подробно разяснение:
    Смяната на режима е в зависимост от съпротивленията на тонколоните, Само в случай, че всички колони са 8 ома, само тогава не се налага промяна, тъй-като ресивърът е настроен заводски на 8 ома. Във всички други варианти, съпротивлението на колоните определя режима на работа на ресивъра. Принципът е ресивърът да се постави в работен режим, който да е съобразен с товара. Тоест, колкото е най-ниското съпротивление на една или повече тонколони, свързани към него, толкова да е и работния му режим. При работа с 6 ома за всички колони, ресивърът трябва да се превключи в 6 ома режим. При работа с 4 ома колони, съответно 4 ома режим на ресивъра. В случаи на различен импеданс между някоя от колоните, за режим на ресивъра се взима за определящ най-ниския импеданс.
    Примерно, ако фронталните и съраунд колоните са по 8 ома всяка, а само централната е 6 ома - ресивърът трябва да се превключи в режим 6 ома.
    Ако пък са включени колони с по 8 ома, а заедно с тях и колони, работещи на 6 ома, плюс колони на 4 ома, ресивърът задължително трябва да е настроен в режим на 4 ома.

    Тези правила е особено важно да се спазват! Ако са спазени - устройството ще работи нормално и няма да загрява! Ако не са спазени - ще загрява доста, а в някои критични моменти при по-голямо усилване, може и да се включи защитата. Освен това, ако не е съобразен импеданса между колоните и ресивъра, това винаги води до възможност за повреда, както и до съкращаване на живота на устройството.
    Моите колони са 2-ка Dali Zensor 3 и са 6ом. Обичам дори предварително преди покупка на някаква техника да се запозная подробно с нейните характеристики, ръководства за работа и т.н. и си свалям наличните като файлове такива. Така че имам и съм изчел цялото ръководство (то не е никак кратко) на ресийвъра ми Denon AVR-X1500H. Разбира се, че съм изпълнил настройката с комбинация от бутони за използване на 6ом колони. Не съм казал, че "пари", а че е "топличък" след по-дълга работа. Нямам термометър за повърхности, за да определя точна температура. Работи си нормално и без проблем с часове с гледане на филми. Изключително рядко е усилван до стойност 50-60. Най-често е в диапазона 27-47. На филми е на 35 усилване.
    Този пост е редактиран от VanDan; 23-06-21 в 08:53.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #41

    Отговор: Избор на Receiver

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Всъщност, няма ресивър Denon AVR-X1700
    Има един AVR-1700, но той е ужасно стар модел.



    Познават си, ама друг път! Нищо не си познават. Особено пък импеданс, който е променлива величина. И точно заради това, че не могат да се настройват и да познават импеданса автоматично, в ресивърите има опция:


    Колега, излагаш се!
    https://manual.yamaha.com/av/18/rxv6...311221003.html не пиши неверни неща, заблуждаваш хората. Не съм сигурен кой от нас се излага , май не съм аз.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #42

    Отговор: Избор на Receiver

    Това имаше в предвид и колегата Toncy, че се настройва ръчно, а не се разпознава от ресивера, както твърдиш ти.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #43

    Отговор: Избор на Receiver

    На български пиша , какво не разбирате - ресивъра тръгва по подразбиране на 8 ома и после можеш да го промениш.Ръчно.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #44

    Отговор: Избор на Receiver

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Не обръщай внимание на поста на колегата , съвременните ресивъри при първоначално връзване искат първо тонколоните да се включат и след пауер бутона сами си познават тонколоните. .
    БЕЗ КОМЕНТАР.
    Не разбирам амбицията на някои колеги да са компетентни по всички теми. Да не би да има бонус за брой мнения?

  18. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #45

    Отговор: Избор на Receiver

    Интересно видео, което показва какво става, ако се променят тези настройки. https://www.youtube.com/watch?v=Xx74hQ0MjRw
    В същия канал може да нанерите още няколко интересни видеа по тази тема. Особено за бюджетни ресивери.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бюджетен receiver/усилвател
    От Shmi във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 06-05-16, 18:01
  2. Купувам: IR USB receiver
    От todo1 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-12, 15:53
  3. Избор на AV receiver
    От APBT във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 27-08-11, 22:42
  4. Купувам AV Receiver
    От tinvall във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 02-05-11, 23:17
  5. съвет за receiver
    От audibs във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 02-07-08, 02:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе