Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 244

Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #211

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    И в рекламата са акцентирали на понижени нива на шум от вътрешното, и външното тяло. Изглежда са работили върху повишаване на комфорта. Дали дебитите са реални-не знам. Ако са поне близо ще е доста добре.
    Най-вероятно ще чакате отзиви от мен. Определено тази машина е номер едно в списъка ми за есента. Поне за сега.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #212

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    на хартия изглежда добре .. но КОП 5 без дебити няма ,нали знаете .. така че надали е сбъркано сервизното ..

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #213

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Клапата ме радва - голяма и с чупка, изглежда по-добра и от клапата на моята III серия.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #214

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    на хартия изглежда добре .. но КОП 5 без дебити няма ,нали знаете .. така че надали е сбъркано сервизното ..
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    И в рекламата са акцентирали на понижени нива на шум от вътрешното, и външното тяло. Изглежда са работили върху повишаване на комфорта. Дали дебитите са реални-не знам. Ако са поне близо ще е доста добре.
    Най-вероятно ще чакате отзиви от мен. Определено тази машина е номер едно в списъка ми за есента. Поне за сега.
    Съгласен съм и с двама ви, но до някъде.
    Алекси, по-добрият начин за постибане на висок КОП не е ли по-сериозен хардуер за сметка на духането? А и КОП-а не е кой знае колко висок. Под 5 е.
    Росс, изглежда са работили върху комфорта, но ако това сервизно не е сбъркано значи нищо не са изработили. 500м3 !!!! Това си е доста голям поток. На мен не ми се нрави идеята най-ниското ръчно ограничение на машината да е 500м3. При това за 7-цата и 10-ката.
    Не искам да оплювам неизпитана още машина. Просто ми се струва, че това сервизно е сгрешено и силно се надявм да е така.
    Между другото на LOW са си пак 22-23дб. Вероятно и старите стигат 19дб на най-ниската от автоматичните.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #215

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Ще го видим, като го сложа на стената, живот и здраве. На сервизни определено няма как да се доверя на сто процента. Просто като някакъв ориентир го ползвам.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #216

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    нали не мислите че Тошиба ще изкара нов модел който е по лош от старите ? това до момента не се е случвало .. 500 кубика е на медиум не на лоу ,от там имаш още 3 или 4 степени надолу - ако сте загледали внимателно сервизното .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #217

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Ами аз в сервизното виждам това:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #218

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Здравейте, имаме удома 13ка shorai от този модел и снощи климатика изведнаж спря да работи и почна да мига много бързо, бях го снимал но тука незнам дали могат да се качват видео клипове, и така спря да отоплява, изключих го и го включих пак, но не духа изобщо, излязох и видях че перката на външното тяло тръгва,но след около 15 сек спира и после пак така,пробвах да видя каква грешка ми дава и ми изкарва само F7 някакъв температурен датчик,дали наистина е от него може ли някой да помогне

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #219

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Къде прочетохте за тази грешка, какво означава? Аз при тошиба подобна грешка не съм срещал... По скоро е 7F. Компресора тръгва ли поне за малко?


  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #220

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Да 7F е грешката, ами чува се някакъв шум от външното тяло, но дали е от него или от перката немога да разбера

    - - - - - - - - - -

    https://ihome-bg.techexpertolux.com/kondicionirovanie/kody-oshibok-kondicionerov-toshiba-toshiba-rasshifrovka-i-instrukcii/

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #221

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    7F не е код за грешка. Този код изчиства грешки в паметта, ако има такива. Направете диагностика отново и вижте на кой код, ще индикира проблем.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #222

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Преди малко пробвах всички кодове подред, но на нито едно не пиука само забелязах,че след код 09 като почна да натискам копчето ОN вместо цифри ми изкарва OA, OB, OC, OD, OE, OF до код 10 е така

    - - - - - - - - - -

    Клиповете, които гледах в тубата при смяна на кодовете, където има грешка почва да свири и светят двете лампички едновременно, а при нас това липсва

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #223

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Щом липсва, значи няма регистрирана грешка. Спирате машината от захранването за 30 минути. След това стартирате машината в режим отопление и чакате, докато индикацията на вътрешното тяло, започне да мига и отчете проблем. Това ще се получи след няколко опита машината да стартира. След това, правите теста, като изпълнявате стриктно кое как се прави, а не да натискате пожелание други бутони. Има сервизно на модела в което е описано кае как става. Тубата я забравете... Тази машина не е ли в гаранция?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #224

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Благодаря, ще направя точно както казвате, значи климатика е закупен през 2019 ноември от вимакс с 5 години уж пълна гаранция

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #225

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Климатизатора Ви е все още в гаранция. Редно е фирмата която Ви е продала и монтирала машината, ако има проблем за де заеме с него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba ras-406gdr в 40кв.м. Отзиви?
    От dddilian във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 17
    Последно: 05-12-22, 11:30
  2. Toshiba Shorai 18 btu
    От cec85 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 45
    Последно: 12-12-18, 17:47
  3. TOSHIBA SHORAI RAS-10PKVSG-E / RAS-10PAVSG-E
    От boris1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-17, 23:25
  4. Toshiba RAS-18N3KV2-E/RAS-18N3AV2-E или Toshiba RAS-18PKVSG-E/RAS-18PAVSG-E SHORAI
    От renola във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-17, 19:22
  5. CANON S90. Мнения и отзиви
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 23-12-09, 17:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе