Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с Denon X2100W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #1

    Проблем с Denon X2100W

    Здравейте.
    Появи ми се проблем с Denon X2100W. Като усиля звука и ресивъра изключва и диода (който свети в червено като е изключен ресивъра) сега мига.
    Не знам дали има връзка - преди 2 дни ме уведоми, че има нов update на firmware-a и аз го направих. Всичко мина без проблем. От тогава не го бях усилвал до днес. Скалата за усилване ми е от 0 до 98. Харесах си една песничка и я слушах 3 пъти по-силно на 70 и на четвъртият път започна да изключва.
    Слушал съм и по-силно друг път, но проблеми не съм имал.
    Колоните ми са Boston Acoustics А26 предни, А25 задни, субуфер и център - в смисъл биха издържали и на по-голямо натоварване.

    Не знам дали е възможно да е от новият firmware, но имам един firmware, който си пазя на компютъра. Предполагам е възможно да го кача на флашка и да го инсталирам през USB-то

    Ако някой има някаква идея моля за съвет
    Този пост е редактиран от Warlock; 11-11-18 в 22:36.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    145
    #2

    Отговор: Проблем с Denon X2100W

    Денонът има настройка за импеданса според колоните.Да не е от нея?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #3

    Отговор: Проблем с Denon X2100W

    Цитат Първоначално публикувано от i77kolev Виж публикацията
    Денонът има настройка за импеданса според колоните.Да не е от нея?
    Едва ли е от нея. Аз го ползвам вече близо 3 години с тези колони за едно и също нещо - вързан ми е за компютъра и предава на телевизора, но за първи път ми прави такъв номер.
    Интересното е, че първо изслушах песента 3 пъти и на 4-тия път започна да прави така. Все едно загря нещо. Не знам възможно ли е напрежението да е било непостоянно и за това да се е смущавало нещо ... ?
    Само гадая

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Проблем с Denon X2100W

    Да не би да прегрява и да го изключва защитете? Има ли разстояние около него и възможност за добро охлаждане? Да не си объркал полюсите при свързване на колоните?

    При модерната техника го има и момента с шашкането (било от смотан софт, било то от проблеми със захранване и свързани компоненти) та от време на време е добре да минат през изключване от захранване за 5-10 мин.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5

    Отговор: Проблем с Denon X2100W

    Я снимай къде е разположен ресийвера и от зад как е свързан.
    Провери ли дали всички кабели са ОК?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #6

    Отговор: Проблем с Denon X2100W

    Сложен е така свободно върху секцията - около него има цяла стая място.
    Мисля, че проблемът е се оказа в кабелите:
    Бях свързал и още 2 колони за Front High (да ме пита някой защо). Та миналата седмица си взех нов телевизор 65" и докато го закачах на стената, изключих тези 2 допълнителни колони, но кабелите останаха закачени за ресивъра. Съмнявам се че са се допирали плюса и минуса на единият кабел. Разкачих ги и от ресивъра.
    Но освен въпросната вечер - други поблеми съм нямал. Усилвам много, слушам музика, гледам филми много силно - всичко е наред.
    Много новобранска грешка от моя страна, но въобще изключих за тези кабели. Пуснал съм ги зад секцията и като не са ми в полезрението съм изключил за тях. Заприказвах се с един другар и той ми каза да си погледна първо кабелите, понеже той имал проблем с лоша връзка преди време и вечерта го направих и забелязах, че на единият кабел плюса и минуса бяха допряни.

    Съжалявам, че ви занимавах и много благодаря на всички за отговорите и съветите.
    Живи и здрави бъдете

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Проблем с Denon X2100W

    Познах.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с ресийвър denon avr 1611
    От iuli1971 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-04-14, 00:09
  2. Продавам CD Player DENON DCD 510-AE и усилвател DENON PMA 510-AE
    От Arson във форум Приключили продажби
    Отговори: 24
    Последно: 02-03-11, 22:23
  3. Проблем с Denon AVR-2105
    От Niakoi във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 23-09-10, 20:05
  4. Отговори: 21
    Последно: 23-01-10, 15:29
  5. DENON AVR-4306+DENON TU-1500AE - ИЗГОДНО
    От 111 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-09, 16:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе