Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By FearMe
  • 1 Post By FearMe

Ъпгрейд на стар комп.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #1

    Ъпгрейд на стар комп.

    Здравейте, бихте ли ми препоръчали видеокарта
    Имам следната конфигурация:
    i5 4440 QuadCore Intel Core i5-4440, 3100 MHz (31 x 100) дъно Dell Inspiron 3847
    чипсет Intel Lynx Point H81, Intel Haswell
    рам 8 гб. 8108 MB (DDR3-1600 DDR3 SDRAM) дъното поддържа до 16 гб.
    psu 550 wata dell.
    Четох тук там и ми е интересно дали ще има ботълнек при по-нови игри като ac origins, odisey, tomb raider с чип 1060 3 или 6 гб.или направо една 1050 ti ще свърши работа?
    Очаквам вашите предложения и съвети.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Ъпгрейд на стар комп.

    компът ти като години може да не е първа младост, но като производителност изобщо не е слаб

    аз съм с 3570К и в момента въртя AC: Odyssey на 21:9 2560*1080 с 1060 без проблеми, НО!

    но в нея има една тънкост, която се нарича addaptive performance и активираш ли я, автоматично в по-натоварените сцени резва по някой и друг ефект и общото усещане е за гладка игра
    деактивираш ли го, т.е. насилиш ли всички ефекти да са активни през цялото време, засмукваш кал

    казвам го това нещо, защото всяко хлапе казва "на мен ми върви без проблеми на 1030 на ultra" (примерно), но то и представа си няма за горната особеност

    като гледам как са нещата на 1060 се радвам, че реших да отделя малко повече над първоначалната ми идея за 1050ti
    категорично си струва, ако бюджетът ти се върти в този диапазон
    моят съвет е: недей слиза на 1050ti
    VanDan и Тодор1981 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #3

    Отговор: Ъпгрейд на стар комп.

    Ок, благодаря ти. Има ли значение марката защото нали чипът е един, а марки колкото щеш както се казва. А също и на какъв геймърски 24 инчов монитор би паснала според теб тъй като тези с джи синг са доста скъпички.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Ъпгрейд на стар комп.

    марката е без значение дотолкова, доколкото охлаждането е надеждно

    виждал съм такива недоклатени карти, че тръпки са ме побивали
    чип от висок клас, който загрява след 15 минути под товар заради смотан вентилатор, след което тротълва и производителността пада наполовина

    що се отнася до монитора, най-хубавото, разбира се, е да играеш на 144 херца, но нали се сещаш, че съвременна игра на 1060 няма как да вдигне толкова, така че си вземи максимално голям диагонал за бюджета си, а ако седнеш пред 21:9 дори за половин час, после ще забравиш всякакви 16:9, пък ако ще 4К на 144 херца да са
    preparatos одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #5

    Отговор: Ъпгрейд на стар комп.

    Bottleneck винаги ще има някакъв, зависи и от играта. С този процесор няма да имаш производителност като с I7 4/8 или от новото поколение, но реално ще ти е достатъчен да си играеш всяка игра на прилични настройки и кадри. Ако вземаш GTX 1060, гледай да е поне варианта с 6 ГБ памет, аз съм с GTX 970 и 4 ГБ на моменти се оказват малко за някои игри и трябва да се намалява качество на текстури или други настройки, въпреки че пак си играя всичко на високи настройки с 40-50+ кадъра и 1080p. Какъв ти е максималния бюджет? GTX 1060 6 GB почва от 550 лева:
    Palit GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 256bit NE51060015J9D - цена.
    Може да потърсиш и втора употреба с остатъчна гаранция, ако това ти се вижда скъпо.
    Също няма да е лошо да си вземеш още 4 или 8 GB RAM памет и SSD ако нямаш. С GTX 1050 TI ще играеш игрите на по-ниски настройки, ако искаш 40+ кадъра, примерно средни/ниски за някои неща на 1080p.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #6

    Отговор: Ъпгрейд на стар комп.

    Благодаря ви за отговорите. Мисля да изчакам черният петък в емаг който наближава и ще преценя на момента, просто както си мислех общо взето важен е графичният чип, чудя се дали някоя от новите карти на амд с rx 580 или нвидия 3 или 6 гб. ще прегледам и ще пиша като я поръчам, а за рам не съм сигурен дали си заслужава да слагам още.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #7

    Отговор: Ъпгрейд на стар комп.

    За разлика от 100 лева, аз бих си взел видеокарта с 6 GB VRAM, вече обясних защо. Да не се чудиш защо някоя по-тежка игра има микро насичания или по-големи, поради недостиг на видео памет. Също и за системната памет - има игри, които си ползват 10-12 GB RAM. Ако имаш бързо SSD, може и да не усетиш сериозни насичания при по-тежки игри, но няма да можеш и да пускаш много неща на заден фон докато играеш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #8

    Отговор: Ъпгрейд на стар комп.

    Благодаря на всички за мненията ви, засега взех това https://www.emag.bg/video-karta-msi-.../pd/D90F52BBM/ https://www.emag.bg/monitor-gaming-l.../pd/DNPJ4YBBM/ и ще събирам за нова конфигурация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ъпгрейд
    От zeebo във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-12, 21:01
  2. Ъпгрейд
    От carpangler във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 28-04-12, 19:28
  3. Отговори: 7
    Последно: 03-11-11, 21:34
  4. Въпрос за ъпгрейд
    От cipollini във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-10-10, 14:29
  5. Ъпгрейд на комп
    От dj_didaka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-09, 09:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе