Резултати от 1 до 13 от общо 13

Избор на лаптоп Делл

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #1

    Избор на лаптоп Делл

    Здравейте !
    Обмислям покупка на лаптоп Делл , бюджет около 2000лв. Търся нещо универсално което за съчетае работа , интернет , филми , клипове с висока резолюция и от време на време някоя игра .

    Спрял съм се на Dell Vostro 7580 .
    Възпира ме това че няма много информация за него в нета , ревюта и т.н .

    Моля изкажете мнение по темата за конкретния модел. И евентуално нещо по добро от моето предложение на същата марка . И нека да говорим конкретно по темата без излишни други неща .

    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #2

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Защо тази марка и коя конфигурация на Vostro 15 7580?

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Dell-3г гаранция ; добри бизнес клас машини (направени с ум , по качествени материали)

    https://ardes.bg/product/dell-vostro...-120ssd-117498

    https://www.pic.bg/laptop-dell-vostro-7580-86523

    Мисля че с Intel core i5 е по добре за да не се товари и грее чак толкова в комбинация с видеото , но пак конфирурацията с i7 има по добра видео карта .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Разликата в греенето не е толкова голяма . Процесорите имат еднакво TDP, докато GeForce GTX 1050 Ti (Notebook) има 64W TDP, но се рейтва на 2293 (2488) GFLOPS, докато GeForce GTX 1050 (Notebook) има 53W TDP и се рейтва на 1733 (1911) GFLOPS. Тя работата си е работа и е една и съща. Примерно по-бързият ще отделя повече топлина, но за по-кратко време ,докато я върши тази работа и после ще почива.Ако е за геймърство I7 + GTX 1050 Ti е по-добрия вариант.

    - - - - - - - - - -

    Освен от Dell , Vostro се произвеждат и от Compal, Quanta и Wistron--->Dell’s Final Assembly and/or Original Design Manufacturers

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Не съм геймър , предполагам че GeForce GTX 1050 е достатъчна за да съчетае полезното с приятното , обяснил съм по горе за както ще служи машинката.
    Какво мислите за този модел и евентуално други предложения .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #6

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    За съжаление Dell не предлага процесори на AMD с вградена RX Vega. Това е най-оптималната комбинация между процесор и видеоконтролер.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Цитат Първоначално публикувано от fthipov Виж публикацията
    Dell-3г гаранция ; добри бизнес клас машини
    Серия Latitude са бизнес машинки. Е5590

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Какво не ти хареса във Vostro 7580 ? За Latitude 5590 ще дадеш горе долу същите пари ,но с това вградено видео доста трудно ще можеш да разпуснеш с някоя игра , иначе като цяло е добре.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #9

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Ако се сравняват ценово, може да се вземе 17" натоварен от друга марка...При обсъжданата, ставаше въпрос за т.нар. бизнес клас. Вострото ми е ентъртеймънт в сравнение с Латитуд. Клавиатура, корпус, панти, портове, охлаждане...

    П.С. Въпросът е на теб да ти хареса и служи, не на мен.
    Този пост е редактиран от pilot; 30-11-18 в 22:31.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Съгласен съм с всичко казано за Latitude . Поисках мнение за Vostro 7580 защото се водят за бизнес / работа , което ме кара да си мисля че е по надежден от лаптопите за игри в този ценови клас и общо взето другите марки . Все пак Делл си е Делл а този модел има и външно видео , което е океу за филми , клипове и игри .. Мен ми трябва нещо универсално .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Совите не са това, което бяха...
    Гледам, че имаш мерак в избирането на машинка

    Всички имат лотария с матриците - трудно ще го разбереш с каква е конкретната бройка. Наличие на ШИМ в целият диапазон на яркост, неравномерно осветяване, ъгли на виждане и глоу ефект, цветове, покритие-мат, гланц, полу и т.н. Това не се поема гаранционно. Батерията е с 6 месеца гаранция, навремето беше 3г.

    П.С. Принципно, при настояване ще ти сменят матрицата, ама с каквато додИ
    Повечето бизнес и скъпи модели са по заявка.
    Набележи си 2-3 модела, избери си фирма с опция замяна и решаваш. Друг вариант е онлайн.
    Този пост е редактиран от pilot; 05-12-18 в 18:36.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #12

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Доза късмет винаги си трябва .И все пак дайте конкретни предложения за модели от които имате добри впечатления .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #13

    Отговор: Избор на лаптоп Делл

    Гледай в notebookcheck. Правят доста подробни ревюта. Имал съм няколко бройки от тези, които са представени там и всичко е както е описано там.

    А за да ти се предложи нещо по конкретно....трябват и по конкретни желания. Доста общо си ги задал. Кажи за размер на екрана,резолюция,батерия трябва ли издръжлива, лек ли да е,какви приложения ще се използват и т.н..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. избор на лаптоп
    От Firefox във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 21:57
  2. Избор на лаптоп
    От sineochko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 03-11-08, 17:40
  3. Пак за избор на лаптоп
    От shell във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-06, 00:05
  4. Избор на лаптоп
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 28-03-05, 12:28
  5. Избор на лаптоп
    От TIMEX във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 31-07-03, 00:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе