Страница 25 от 25 ПърваПърва ... 15232425
Резултати от 361 до 370 от общо 370
Like Tree60Одобрявам

XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,362
    #361

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от Milen Berberov Виж публикацията
    За 55 инча става въпрос
    55'' го давай за части.Скоро един приятел даде SAMSUNG 55'' с проблем в матрицата (каза,по спомен,че някакво петно)за 400 лв. и за 1000 си взе много по-добър ,нов.
    За 2к има 65+ тв-ри с подобно качество.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #362

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    55'' го давай за части.Скоро един приятел даде SAMSUNG 55'' с проблем в матрицата (каза,по спомен,че някакво петно)за 400 лв. и за 1000 си взе много по-добър ,нов.
    За 2к има 65+ тв-ри с подобно качество.
    И аз така мисля. Ако беше 65 инча да го оправиш за 1000лв, но 55 май не си струва.
    Аз имам 3 бр XF9005.
    Първо си взех на себе си за около 3300лв. А година по-късно, преди около 2 год май взех на сестра ми и майка ми някакви ликвидационни бройки за около 1600лв парчето. Тогава мнооого се замислих дали да не си взема 2ри и да си ги гледам стерео. Накрая се отказах и ползвам стария си 46 инчов самсунг като помощен.
    XF9005 го ползвам интензивно, от сутрин до вечер като монитор. Да чукна на дърво, работи си. Не мисля, че има смисъл от ОЛЕД. Дори при висококачествен 1080p картината е изключителна. При 4к няма забележка.
    Като монитор съм го сложил 1080p на 120 Hz. Малко ТВ го могат това.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,707
    #363

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Кажи кой модел е OLED-а. Може и тук да се продаде.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    616
    #364

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    не е олед - 55XF9005

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    14
    #365

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте, имам проблем с пускането на филм от флашка. Раздробява картината на квадратчета или направо спира, докато субтитрите продължават да вървят. Телевизорът е с последния софтуер пробвано през вградения плеър, Nova и VLC с две различни флашки. На лаптопа с VLC няма проблеми. Някакви идеи?

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,387
    #366

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Пробвай с няколко минутно изкл. от контакта, ако не стане нищо направи му хард ресет.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    14
    #367

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Проблемът се оказа в адаптера от лаптопа към флашката (usb-c към usb)

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    616
    #368

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    а къде каза за този преходник в описанието на проблема ???!! - ние да не сме Нострадамус-и да знаем какво и как си навързал към телевизора

    и без значение дали е с адаптер или без него ако запишеш коректно филм на флашката на ТВ не трябва да имаш проблем с пускането му

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    14
    #369

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Преходникът е за да запиша филма на флашката, която поставям директно в USB порт-а на телевизора!!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #370

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте, след едно спиране на тока се развали някаква настройка, която имах на XF9005 и не мога и не мога да я оправя. Направо ме подлудява, пробвах горе долу всички варианти, търсих и в нета доста, но поради спецификата не мога да намеря описание на проблема. А почти съм сигурен, че съм се сблъсквал с абсолютно същото преди 1-2 години.

    Проблемът е следния. Имам вързана стара аудио система към 3.5мм жака за слушалките. Искам да работи и аудиото на ТВ и аудиото на системата. Също така, през HDMI подавам картина и звук от компютър, чийто аудио също искам да се чува и от ТВ и от аудио системата. Също искам да се контролира силата и от ТВ дистанционното.

    Бях го направил това и си работеше супер. Но с ъпгрейдите на андроида нещо се разбъзикаха някакви настройки. Бях ги оправил, но сега нещо пак се разбъзикаха и няма оправяне.


    Парадоксалното е, че:
    1. Youtube, системните звукове и другите Апове си работят и през 2те аудиота (ТВ и аналоговия жак)
    Единствено при пускане на ТВ от HDMI не работят и 2те едновременно
    2. Ако включа на "audio out fixed" работят и 2те също
    3. Ако включа на "audio out variable" + audio system работи само аналоговия жак (аудио системата)
    4. Ако включа на "audio out variable" + TV speakers работят само ТВ говорителите (без аудио системата)
    5. Ако включа на "headphones" работят и 2те, но пък не може да се контролира силата на звука през телевизора.

    Мъгляво помня, (може и да бъркам), че оправяне на проблема може да стане с вадене на HDMI кабела и слагане обратно (пробвах го, но май не съм уцелил точната последователност)
    Също мъгляво помня, че някой в този форум ми даде решение.

    - - - - - - - - - -

    След 1 ден (и някой и друг рестарт), проблемът се оправи от самосебе си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 25 ПърваПърва ... 15232425

Подобни теми

  1. Хубав бойлер 500-600 лв
    От ilhanbg във форум Бяла техника
    Отговори: 30
    Последно: 27-01-17, 01:12
  2. хубав нож
    От ops5 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 47
    Последно: 09-03-15, 23:36
  3. Хубав 40'-42' LCD TV до 1000 лв.?
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 16:39
  4. Нов хубав GSM до 50 лв.?
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-11, 00:47
  5. Хубав хотел
    От mike_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-04, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе