Страница 8 от 25 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 370
Like Tree60Одобрявам

XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #106

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    На този ТВ точно HDR му е една от силните страни, поиграй си с настройките може още да се подобрят нещата а може и да се влошат де. На моя при HDR наистина си е супер картината, възможно е и самата бройка да има някакъв дефект и да се наложи да го замениш.
    Ясно, е да, то и на моя е супер освен в определни сцени както това на 0:50 на това клипче което дадох в коментара си, при тебе на тъмна стая свети ли около тоя обект или е перфектно черно?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #107

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Как го пускаш това клипче? Не тръгва нито директно от телевизора (дава ми грешка при възпроизвеждането), нито от компа през WI-FI (този видеоклип не е на лице за дистанционно възпроизвеждане)

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #108

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от gen66 Виж публикацията
    Ясно, е да, то и на моя е супер освен в определни сцени както това на 0:50 на това клипче което дадох в коментара си, при тебе на тъмна стая свети ли около тоя обект или е перфектно черно?
    Ще го погледна вечерта на тъмно и ще докладвам как е(няколко пъти съм го гледал този клип но никога на тъмно), никога не гледаме в абсолютно тъмна стая над музикалната система и ТВ имам слабо осветление когато зяпаме някой филм.
    gen66 одобрява това.

  5. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #109

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Режим картина: Потребителски

    ЯРКОСТ
    Яркост: 12 в HDR е 48
    Контраст: 88
    Гама: 1 в HDR е 0
    Ниво на черното: 44
    Автоматично локално затъмняване: Силно
    X-tended Dynamic Range: Средно
    Другите неща са изключени

    ЦВЕТНОСТ
    Цветност: 50
    Нюанс: 0
    Цветна температура: Експерт 1
    Живи цветове: Изключено

    Чистота - - тук всичко каквото маже съм изключил а другото не съм барал.
    Движение - - също всичко е изключено
    Видео опции - - всичко е на Автоматичен режим

    При тебе някои настройки може леко да ги барнеш но като цяло е доста добре, аз съм гледал и приложението на Булсат така че съм търсил някакъв баланс м/у двете.
    https://youtu.be/N1-Jmq7BLFE
    https://youtu.be/7Y9nX0QHqzA
    https://youtu.be/1La4QzGeaaQ
    Все е добре + твоят
    Мисля и аз да се възползвам от настройките да видя как ще е картината.
    gen66 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #110

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от gen66 Виж публикацията
    ntool Brightness ако на това се вика подсветка (защото ми е на англ.) е на 35 на 1 става ужасно тъмно. За Долби Вижън от netflix трябва да е на 50 иначе е толкова тъмно че е негледаемо. В youtube 4k hdr video на 35 е перфектно на 1 или 20 е видимо тъмно и неприятно. А ако при подсветка 1 не ти е тъмно на твоя телевизор и се вижда всичко, значи моя нещо не е наред. Настройка 1 просто е абсурд освен ако задам от HDR MODE сигнал HDR 10 вместо AUTO. Ако се даде HDR10 става супер светло и там на 1 е ок. Но само тогава. Motion настройките са на TrueCinema, но и при другите и при изключено няма промяна в резултата.
    При кабелната всичко е ок, но просто защото не съм гледал още тъмен филм явно. Но в youtube особено тея тестовите видеа 4k с храните, пейзажите и тн. има една сцена нощен град е там просто петната се виждат толкова силно, че само тях виждаш, направо си светят, правят сцената негледаема с видим дефект.
    Искам да спомена и че е обновен с последната версия 8.0 oreo който свалих от sony.bg ако това има значение. Но съм убеден на 90% че си е дефектен телевизора

    1 brightness дава 100 нитс https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f/settings
    В нас е доста тъмно но дори през деня гелдам на 6/50 и за мен всичко се вижда идеално. Ще пробвам довечера без и с локално затъмнение примерно на 40/50 да видя колко, ще е видим блуминга.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #111

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Dedo1975 не знам, би трябвало ако се намираш в България да ти го пуска.

    Ntool, значи, моите настройки важат само когато картината е на Standard когато е на Custom(Потребителски) и при мене е ок с 1 подсветка. Между Standard и Custom има огромна разлика, при Стандартни задължително подсветката трябва да е поне на 30-35, за това се получава това разминаване и се чудиш защо е толкова много при мене.

    А за този clouding аз горе долу разбрах как стоят нещата, значи когато ТВ-то превключва канали примерно на кабелна(или минаваш режим Netflix от ТВ с бялото копче на дистанц.), тогава екрана е черен за около 1-2 секунди преди всеки канал, тогава не се прилагат нито една настройка и подсветката автоматично е висока и е без локално затъмянване, след като включи канала вече прилага всички настройки и се затъмява много екрана. Но в тея 1-2 секунди при превключване ако се виждат зоните от облачетата на екрана(главно в абсолютна тъмна стая) то задължително при определени сцени на HDR и Dolby Vision ще ги виждате, защото там подсветката е горе долу на максимум. Главно на сцени тип малък светъл обект и черен екран зад него. При мен примерно горе вдясно ако има светлина и зад нея черно си се вижда цялото облаче (като лента), това е само при HDR и Dolby.

    Демек при пълна подсветка и без локално затъмянване екрана на телевизора ми изглежда така в тъмна стая https://ibb.co/TbDZj4L виждате clouding-a който ще виждам при HDR когато има светли обекти зад или близо до тези облачета.

    Сега идеята е, дали повечето телевизори имат такъв clouding като на снимката когато се гледат в тъмна стая без локално затъмняване и с пълна подсветка (brightness) или нямат. Ако нямат си заслужава да го върна и да го сменя, ако имат си го запазвам.

    Ако някой, може да сподели как е неговият и има ли такъв тип clouding при тея специфични условия, ще съм безкрайно благодарен. Най-лесно се тества при превключване на каналите, но за абслютно сигурно и за да има време да се види екрана хубаво може и ръчно да се зададат настройките(изключено локално затъмянване и подсветка на max) докато е на пауза на някой от тея youtube клипчета с 99% черен екран и една бяла точка/квадратче по средата, тогава ще се види целия clouding много ясно ако има такъв, примерно тук
    https://www.youtube.com/watch?v=utpTIOJve-g и е важно да е тъмна стая.

    Предварително благодаря, на който се реши да тества това, от това зависи дали ще го връщам или не.
    Този пост е редактиран от gen66; 27-06-19 в 11:54.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #112

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Не знам защо се бавиш и не го връщаш?!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #113

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Ако така се вижда на живо както на снимката аз бих го върнал, моделът има клаудинг но не чак така изразен в рамките на нормалното е. Но локалнаото затъмнение оправя и малкия клаудинг който има.
    gen66 одобрява това.

  11. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #114

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    За съжаление и при мен стана проблем. Снощи докато гледахме нова-тв картината замръзна и на места светнаха бяло пиксели. Телевизора не реагираше не дистанционното и сам се изгаси. Отново не можах да го пусна с дистанционното а сам се рестартира с google надпис и си тръгна телевизията. Този път аз го загасих и реших да го изключа от контакта за минута-две но след това не се пуска. Светваше само белия диод под надписа Сони. Изключих го от всякъде и го оставих вечерта така. Сутринта го пускам и пак същото, не реагира на дистанционното а през около минута светва белия диод. Сетих се да пробвам от power бутона на самия ТВ но след натискането свети само в червено вече въпросния диод и мига. Някакви съвети. Дали да го нося на сервиза на Сони или на магазина. Не съм правил застраховка, мислих за по-нататък. С нов контакт на стената съм заземен както трябва и с разклонител на Sono, не сме усещали никакви проблеми с тока.
    Този пост е редактиран от Martin_vn; 28-06-19 в 07:04.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    622
    #115

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    някъде имаше описание броя премигвания на светодиода какъв проблем индикира, но сега не мога да се сетя къде го четох
    контакта няма отношение към проблема (поне при мен щепсела е обикновена двойка без заземителни пластини тип шуко) а само към твоята безопасност
    предполагам че трябва да се обадиш в магазина, откъдето си го купил за проблема и те да си поемат задълженията по закон
    относно застраховката - всеки си мисли, че има достатъчно време за всичко, но когато стане белята обикновено е късно
    ако ТВ-то е в гаранция не трябва да се притесняваш

  13. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #116

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    В гаранция е. Закупен е на 05.06.2019. Няма и месец. Аз съм си такъв че се притеснявам (не съм спал :D ) Толкова много му се радвахме и такъв късмет.
    Четох за премигванията и ще пробвам.

    - - - - - - - - - -

    Единствено реагира на копчето на самия телевизор. Като го натисна и почва да свети в бяло, ако го натисна пак започва да мига три пъти по осем в червено.
    Според вас към магазина ли да се обърна първо или направо в сервиза на Сони за Варна?

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #117

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Обаждай се в сервиза да видиш какво ще ти кажат, в магазина най-вероятно ще ти кажат да го носиш в сервиза.

    gen66
    Изгледах го клипа на тъмно, и при мен има на няколко места където черното може да е по-добре ама са много трудно забележими и единични(малко на брой и наистина започват от 50сек. на татък). Фактически трябва да се оглеждам за дефекти по картината а не да зяпам самият клип.
    Нищо чудно твоят да е за смяна, ремонт и т.н.
    Martin_vn и gen66 харесват това.

  16. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #118

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Обаждай се в сервиза да видиш какво ще ти кажат, в магазина най-вероятно ще ти кажат да го носиш в сервиза.
    Ходих за по сигурно и до магазина но те ми казаха, че по добре да отивам в сервиза понеже така или иначе и те ще го занесат там, но ще стане по-бавно. Оставих го в сервиза и до понеделник ще знам диагнозата. Сега пак трябва да гледаме на Philips 32" 4007.
    "Голям" късмет имам.
    Благодаря за съветите.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #119

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим


  18. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #120

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Пробвах всичките варианти, но не "пали". Комбинациите от бутони на дистанционното. Светва бялата светлина и единствено когато натисна power бутона на самия телевизор реагира като започва да мига червено. Аз толкова можах, за съжаление ми е втория телевизор от този тип и първия в този клас. Надявам се оторизирания сервиз да свършат работа.
    Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 25 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хубав бойлер 500-600 лв
    От ilhanbg във форум Бяла техника
    Отговори: 30
    Последно: 27-01-17, 00:12
  2. хубав нож
    От ops5 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 47
    Последно: 09-03-15, 22:36
  3. Хубав 40'-42' LCD TV до 1000 лв.?
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 15:39
  4. Нов хубав GSM до 50 лв.?
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-11, 23:47
  5. Хубав хотел
    От mike_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-04, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе