Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #1

    Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Климатика е закупен миналата зима. От тогава му следя консумацията постоянно. Апартамента е двустаен разширен, в кухнята работи постоянно друга 12ска на Дайкин на стойност 1000лв.
    Тъй като целият блок е саниран със сменена дограма, имам изолация на пода и тавана миналата година не видях по-голяма консумация на Фуджитсуто от 750вата при външна температура от -12 градуса. При външна температура -5,-6гр климатика имаше консумация от 620-660 вата, засичал съм го многократно през нощта и за цяла нощ консумациите бяха от рода на 2 до 3кв за 8 часа (през нощта му намаляме градусите от 25 на 23 или 24 според зависи).
    Тази година обаче климатика ми прави консумациите от 700-800вата при външни температури от 1,2, 3 градуса. През нощите започна да прави сумарно по 6кв за 8 часа...наблюдавам го постоянно, забелязвам, че при температура от 10 до 15 градуса например консумацията е може би леко повишена, но при по ниски температури консумацията му е х2.
    Преди няколко дена си взех едно термометърче за да измеря температуратите на вътрешните тела. При еднаква външна температура при консумация от 600вата и вентилатор на макс Дайнина вади 45-46градуса, а Фуджитсуто при 800вата извади 38-39градуса като и в двете стаи температурата беше 25градуса...излиза, че Дайкин за 1000лв е по-ефективен от Фуджитсу за 2000лв (а не беше така).
    Преди няколко дена идваха от фирмата, от която съм го купил за профилактика (Мега Електроникс).Споделих им за проблема, те естествено казаха, че няма проблем, защото климатика си духал топло. Напръскаха вътрешното тяло с обезмаслител и това беше профилактиката. Отворихме вртаата, защото замириса много от този обезмаслител, той отчете студената температура и задуха горещо. Единия работник хвана термометърчето да му измери температурата и ми вика "кво искаш ти, 50 градуса, нищо му няма". Наведох се до контакта - 1500вата консумация....ми аз не съм си купил духалка за 20лв,аз си купих климатик за 2000лв...
    И така вече съм сигурен, че му има нещо на климатика, тъй като консумацията е мерена при всякаква влажност на въздуха на вън, а и след последните замервания с Дайнина...
    Някой има ли някакви идеи на какво може да се дължи повишената консумация и кой кадърен човек от варненски окръг може да дойде на място и да установи проблема?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #2

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Колега за Варна не се взема Нордик, точно защото харчи повече без да има смисъл от него. Обслужващата фирма няма да я коментирам. За съжаление не виждам какво може да се направи - кадърните майстори няма да рискуват с чужди машини в гаранция. Евентуално да се разправяш с тях, но като им знам капацитета ...

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от sstancho89 Виж публикацията
    Някой има ли някакви идеи на какво може да се дължи повишената консумация и кой кадърен човек от варненски окръг може да дойде на място и да установи проблема?
    Виж в тази тема. Ако Иван има време, мисля, че той е човекът. https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...%B0%D0%B6.html

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от sstancho89 Виж публикацията
    Преди няколко дена си взех едно термометърче за да измеря температуратите на вътрешните тела. При еднаква външна температура при консумация от 600вата и вентилатор на макс Дайнина вади 45-46градуса, а Фуджитсуто при 800вата извади 38-39градуса като и в двете стаи температурата беше 25градуса...излиза, че Дайкин за 1000лв е по-ефективен от Фуджитсу за 2000лв (а не беше така).
    Не може да сравняваш ефективността на климатиците така. Това не са печки, че да им мериш изходящите градуси.
    Двата климатика имат различен дебит.
    Погледни външния топлообменник да не е зацапан с прах и сажди. При мен питата на външното от мръсния въздух бързо се набива със сажди и прахоляци, като го измия с пръскачката под налягане климатика почва да топли повече.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #5
    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    Колега за Варна не се взема Нордик, точно защото харчи повече без да има смисъл от него. Обслужващата фирма няма да я коментирам. За съжаление не виждам какво може да се направи - кадърните майстори няма да рискуват с чужди машини в гаранция. Евентуално да се разправяш с тях, но като им знам капацитета ...
    Колега, миналата година климатика си беше пак Нордик, става въпрос за повишена консумация за същия климатик все пак...нагревателя е слаб, но миналата зима правеше много по рядко дефрост спрямо Дайкина, не ме притеснява леко повишената консумация спрямо такъв, който не е Нордик. Притеснява ме повишената консумация х2 спрямо миналата година. Не съм във Варна, в Провадия съм, за това написах варненско. Писах на ivan74.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #6

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Може и да греша , но понякога около 0° климатика е по-натоварен отколкото при -12.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не може да сравняваш ефективността на климатиците така. Това не са печки, че да им мериш изходящите градуси.
    Двата климатика имат различен дебит.
    Погледни външния топлообменник да не е зацапан с прах и сажди. При мен питата на външното от мръсния въздух бързо се набива със сажди и прахоляци, като го измия с пръскачката под налягане климатика почва да топли повече.
    Лошото е, че съм на 4ти етаж и малко не виждам как ще го измия...не трябва ли да се разглобява за да се измие?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не може да сравняваш ефективността на климатиците така. Това не са печки, че да им мериш изходящите градуси.
    Двата климатика имат различен дебит.
    Погледни външния топлообменник да не е зацапан с прах и сажди. При мен питата на външното от мръсния въздух бързо се набива със сажди и прахоляци, като го измия с пръскачката под налягане климатика почва да топли повече.
    Дори и да не могат да се сравнят така при почти еднаква квадратура снощи оставих Дайкина цяла нощ включен и за 10ч ми е изгорил 3.6кв....фуджитсуто напоследък гори 6-6.5кв за същите часове...

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #8

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Махни филтрите и направи една снимка на топообменника и една снимка на турбината при спряло положение ,че какви профилактики от тази фирма съм виждал косата да ти настръхне.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Цитат Първоначално публикувано от sstancho89 Виж публикацията
    Дори и да не могат да се сравнят така при почти еднаква квадратура снощи оставих Дайкина цяла нощ включен и за 10ч ми е изгорил 3.6кв....фуджитсуто напоследък гори 6-6.5кв за същите часове...
    При каква външна е това и каква площ е помещението на фуджицу-то?
    Относно миенето, моя го мия без да разглобявам, с гореща вода от задната страна.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Махни филтрите и направи една снимка на топообменника и една снимка на турбината при спряло положение ,че какви профилактики от тази фирма съм виждал косата да ти настръхне.
    Мога чак довечера, профилактиката не беше точно профилактика, напръскаха долната част на питата на вътрешното тяло с Меглио, дадох 45лв за да ми "върви гаранцията" и това е

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При каква външна е това и каква площ е помещението на фуджицу-то?
    Относно миенето, моя го мия без да разглобявам, с гореща вода от задната страна.
    Външната температура е -2 до +2 градуса. При всички измервания влажността е много ниска. Като е влажно съм го хванал,че гори повечко.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #11

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Да ви пита човек защо тичате при такива фирми като във форума има доказали се колеги професионалисти.При мен Fujitsu си върви с 3 години гаранция без задължителна профилактика.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #12

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Най често заради ниски цени.

    @sstancho89
    Опитай и на 2та климатика да зададеш 1ва степен и да вдигнеш на 30гр., че Fuji-то може да се е понапънало повечко и за това да е вдигнало консумацията моментно. После замери и за цял 1 ден. Но и 2те помещения ли са еднакви? А Дайкина кой модел е?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #13

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    От месец и половина засичам постоянно за 1, 2, 3 дена...не гледам само моментната консумация. Ако става въпрос за сравнението между Дайкина и Фуджитсуто в единия случай са 9 квадрата повече, но миналата година Фуджитсуто явно с качество компенсираше тези 9 квадрата.
    Миналата година платих 120лв ток в най-студения месец, тази година не е хванал такъв студ и като гледам консумацията на Фуджитсуто ще платя 100лв+ само за него...Реших, че уреда се е развалил но не е. Дайкина мога да му видя модела като се прибера...преди 5 години струваше 1100лв, малко външно тяло,,,нищо запомнящо се....и в момента доста по-добро от фуджитсуто :D
    Да, там беше най-ниска цената. Чел съм форума преди да го взема но не съм преглеждал всички теми.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #14

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Няма Дайкин на 220 волта, под 2000 лв, който да духа по-топло с по-ниска консумация от Нордика на Фуджитсу.
    Може леко да излиза газчицата. [emoji41]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #15

    Отговор: Проблем с Fujitsu ASYG LTCB 12 Nordic

    Добре де ти колко искаш да ти хаби по 150вата както на някои във форума които заблуждават читателите ли няма такъв филм вярвай ми. Моя климатик е същия само че без Б накрая намира се в 37 кв помещение и си хаби по 600-700 вата когато е нагласен на 24 и навън температурата е ниска. Вечерта го спирам щото няма смисъл да спя на 23 градуса а и не ми е приятно. Нормално е като го пуснеш да има висока консумация аз моя сутринта при минус 6 като го пусна на 23 градуса при вътрешна 19 веднага започва да работи на 2 кв но това е хубавото на мощните машини че имат запас от мощност която е на разположение веднага а не като другите да се лигавят и да развъртат както обикновено се изразяват в тоя форум на 1200-1500 вата и тогава чакай да се стопли. Моя като го пусна при по горните условия и точно за 20 минути прави 23 кво като хаби 2кв после нещата се успокояват. Ако искаш вярвай от началото на октомври до сега е изразходил 230кв не е работил 24 часа и не е необходимо работи около 10-12 часа на ден и не забравяй че по технически спецификации му дават да хаби по 1200 кв на отоплителен сезон сложи още 10% за иделани условия и ще видиш че не е кой знае колко като разход.И на последно място щом всичко ти е санирано защо изобщо вечерта го използваш моя апартамент е саниран вътрешно и температурата спада най много до 18-19 градуса ако навън е -10, -15. ако стане по студено вътре става 15-16 градуса но тогава трябва да е -20 и по ниска температурата на вън.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ASYG 14 LUCA или ASYG 14LMCB Nordic
    От Alexander Mladenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-17, 14:14
  2. Съвет за избор Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA vs Fujitsu ASYG-14LMCB NORDIC
    От wwflubo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-17, 17:01
  3. Проблем с FUJITSU ASYG 12 LEC
    От tr1ck във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 07-09-17, 16:13
  4. General-Fujitsu LTCB/LTCN Nordic
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 23-05-17, 23:21
  5. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 13:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе