Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree5Одобрявам
  • 2 Post By VanDan
  • 3 Post By Mega

Ваничка с подгряване или без?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1

    Ваничка с подгряване или без?

    Здравейте,
    Предстои да ми монтират климатик и ще искам ваничка с тръба, тъй като съм на 5 етаж , а на първия етаж терасата е изнесена напред и трябва да се изведе конденза по-напред. Разбрах, че има и вариант на ваничка с подгряване. Какво ви е мнението? То кога се включва и каква мощност е и може ли да се спира от мен или като се монтира си работи като падне температурата под нулата и това е, не може да се намесиш? Ако натоварва сметката зимата с около 5-10 лв не ми е проблем, ако приноса наистина си заслужава.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    Според мен е добре да можеш сам да си го включваш ако имаш видимост към тавата. Или да се включи към външното тяло, за да се активира само когато размразява климатика.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    33
    #3

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    Според мен излишно ще се занимаваш с глупости.Да ти нивелират добре стойките/климатика и няма да имаш проблеми.Колкото е по-къса тръбата толкова по-добре.Ако ще те успокои може да и сложиш изолация на пвц тръбата.Друг вариант е да не слагат джуча , а под тялото да сложат голяма вана,която да отводнят...ама пак играчка :D

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    Той човека иска да не пречи на комшиите колега....прочете ли? И говори точно за "а под тялото да сложат голяма вана,която да отводнят...ама пак играчка :D" ама с нагревател, че и тя ще замръзне. Иска да изведе конденза извън тераса под него, а ти му препоръчваш по къса тръба :D

    Играчка ....ама ще се поздравяват после с комшията и ще си пият ракията вечер заедно :D

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    33
    #5

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    Нищо няа замръзне.То така ако замръзваше аз тряа ходя с нагреватели в джоба :D Тръба ф25 и климатика да бичи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #6

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    как ф25 .. обикновено ваничките са с ф32 ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    31
    #7

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    А няма ли как да се монтира вънщното тяло така, че да избегне издадения балкон ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #8

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Здравейте,
    Предстои да ми монтират климатик и ще искам ваничка с тръба, тъй като съм на 5 етаж , а на първия етаж терасата е изнесена напред и трябва да се изведе конденза по-напред. Разбрах, че има и вариант на ваничка с подгряване. Какво ви е мнението? То кога се включва и каква мощност е и може ли да се спира от мен или като се монтира си работи като падне температурата под нулата и това е, не може да се намесиш? Ако натоварва сметката зимата с около 5-10 лв не ми е проблем, ако приноса наистина си заслужава.
    Направете го ,както трябва. Самият Вие казвате, че 5-10 лв не са проблем. Ето тук един пример без подгрев:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post902477

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #9

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    Цитат Първоначално публикувано от v7777 Виж публикацията
    А няма ли как да се монтира вънщното тяло така, че да избегне издадения балкон ?
    Няма как, а и аз съм на 5 от 10 етажа и пръв слагам киматик на тази стая и ако някой сложи също, който е под мен, то тогава ще има проблем и ще му капе на неговото външно тяло. По принцип на дневната си сложих климатик и пак с вана без подгряване и не е имало проблем, но там е на южна стена и през нощта там не се спи и не работи или работи на зададена по-ниска температура, а в слчая става въпрос за спалня с източно изложение и си обичам да е топличко, а през нощта са и по-ниски температурите, така че сигурно ще има замръзвания.
    На мен въпроса повече ми беше да разбера как работят тия тави с подгрев, датчик за темепратура ли, при какви условия и темепратура се вклюва , дали цяла нощ ще ми работи и ще ми натовари много сметката или само облекчава при екстремни температури и съответно мога ли да го изключа тоя подгрев или всеки път трябва да викам монтажник?
    Този пост е редактиран от marqn; 15-12-18 в 21:50.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #10

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    Цитат Първоначално публикувано от lqndar92 Виж публикацията
    Нищо няа замръзне.То така ако замръзваше аз тряа ходя с нагреватели в джоба :D Тръба ф25 и климатика да бичи.
    Това с "нищо няА замръзне" не е точно така. Писано е доста пъти. Примерно аз имам лични наблюдения. И примера със снимката на Велев със замръзналата тава е от Плевен. При нас в по-голям студ, водосточните тръби (май са няколко пъти по-широки от ф25) от покрива на къщата ми замръзват от горе до долу изцяло с масивно дълго кръгло парче лед вътре. Колкото искате замръзнали климатици и вани има в квартала около нас в такъв период. Аз лично няколко пъти все обмислям да търся някой да ми монтира нагреватели в улуците и тръбите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-12-18 в 12:49.
    SPSt и XOPMOH харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    33
    #11

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    Както решите.Ако искате и бързовари си сложете в ваните :D Аз съм на мнение,че ако е чист климатика и ваната и тръбите са си чисти няма да има проблем.Ще започне да замръзва от "тънката вода" в отводнението ти.Няма да ти замръзне веднага горе ваната.За това казвам че е добре тръбата да е с по-голям диаметър и да е по-къса.Успех.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #12

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    Няколко поста по-нагоре го има линка - https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post902477
    Най-вероятно не искаш да го видиш, за това ето и тук:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Отговор: Ваничка с подгряване или без?

    Доста хора тук не искат да разберат, че България има доста различна зима в различните градове. Едно е зима в Кнежа, друго в Петрич. В София след по-твърда зима, пластамасови тръби за отводняване не оцеляват, дори и Ф50
    ivan74, tony34al и XOPMOH харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подгряване на компресора?
    От dodo_pv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 8
    Последно: 19-11-14, 22:27
  2. Отговори: 9
    Последно: 04-02-14, 11:05
  3. Ваничка за крака /хидромасажор/
    От avenger във форум Друга битова техника
    Отговори: 3
    Последно: 08-10-13, 15:44
  4. Помощ- подгряване на компресор
    От knave във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 03-12-10, 17:35
  5. Котел за подгряване на масло
    От Vancheto във форум Друга битова техника
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-08, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе