Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 116

Котел Vaillant - постоянна работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #91

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Предполагам проблемът/поведението е като при мен, преди преместването на сондата.

    Днес е втори-трети ден след смяната на позицията и мога да кажа само за засичането ми вчера. Времето за работа на котела за първи път, откакто го наблюдавам, беше паднало на около час (отброява на час и няма минути), което е двойно по-малко на предходните ми засичания.
    Температурата от сондата стана много стабилна и сега мога да видя как се движи при използване на топлата вода.

    За консумацията на газ ми е трудно да кажа в момента, тъй като котела няма опция, с която да видя колко газ е изгорил. Правя засичане всяка сутрин на газомера, но в момента смятам, че не мога да ти дам точна оценка дали има разлика или не, тъй като промените по настройки и т.н. се застъпи с по студеното време през изминалите дни.

    В момента котела рабори така - загрява до 60 гр (в средата на бойлера). Когато Т падне до 51-52 гр. се включва да топли пак. През нощта от 59-60 гр Т сутрин ми е 55.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #92

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Колкото вода изхарчите толкоз ще платите. Дали ще я подгрявате бързо с голяма мощност или бавно с малка, необходимата енергия е все една и съща, Определено не е добре на всеки две чаши вода да се включва, защото тогава все едно сте с двуконтурен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #93

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    То ако включва често котела, няма никакъв смисъл от едноконтурен. Единственото предимство за мен на едноконтурен котел е избягването на постоянното включване при отваряне на кран за топла вода. Няма ли го това, то остават само недостатъците - допълнителен бойлер и управление.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #94

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    ....както и безпроблемното ползване на топла вода от два консуматора.
    Докато се къпеш и някой реши да си измие ръцете с двуконтурен не е много приятно...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #95

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ....както и безпроблемното ползване на топла вода от два консуматора.
    Докато се къпеш и някой реши да си измие ръцете с двуконтурен не е много приятно...
    Както и при спиране на тока докато се къпеш с едноконтурен имаш предварително затоплена вода. С двуконтурния спира тока ,спира водата.
    Както и ако се повреди газовия котел, можеш да си ползваш бойлера на ток докато го оправят.
    Аз съм бил с двуконтурен, сега съм с едноконтурен с бойлер 150л и съм много по доволен. Единственият минус е ,че бойлера ми е с 6kw серпентина и бавно го загрява.


    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    36
    #96

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Здpaвeйтe дa нe oтвapям нoвa тeмa, щe ce пpиcъeдиня ĸъм вac. Имaм гaзoв ĸoтeл Vаіllаnt vuw 202 2 5 r3, пoлзвaм гo oт тaзи зимa тaĸa зaĸyпиx жилищeтo.Hoвo cтpoйтeлcтвo 1 eтaж 84ĸв c пвц дoгpaмa, външнa изoлaция, вътpe нaвcяĸъдe e c гипc ĸapтoн нo дaли имa вaтa бoжия paбoтa.Днeвнa 28ĸв(paдиoтop H800 16глидepa) юг 2 cпaлни(H800 9глидepa eднaтa дpyгaтa H350 22глидepa) пo 14ĸв ceвep, бaня 4ĸв(лиpa) ĸopидop 10ĸв (H350 14глидepa)вcичĸo oтoпляeмo.Ha paдиaтopитe имaм caмo тepмoглaви, нямaм тepмocтaт oщe eĸcпepeмeнтиpaм нa гaз,yчa ce дa xвaнa бaлaнca и дa пoлзвaм пpaвилнo.Зa мeceц дeĸeмвpи e paбoтилo пocтoяннo(бeз 3-4дни) и ми дoйдe cмeтĸa 241лв(пapнo и тoплa вoдa) гaз,виждa ми ce мaлĸo мнoгo зaщoтo нe бeшe cтyдeн мeceц нeзнaм, като в дневната температурата е около 22-23,5, а в спалните 21-21,5.Ceгa oт вчepa зaпoчнax дa зacичaм гaзoмeтъpa и зa 24чaca ми дaвa oĸoлo 15ĸyб. Гaз тoплaтa вoдa бeшe нacтpoeнa нa 55гpaдyca. Kaĸвo e вaшeтo мнeниe нa ĸoтeлa пишe 9kw тoвa дoлнa гpaницa ли e мaĸcимaлнa гpaницa ли e нeзнaм+ дa дoбaвя пpeди дa зaĸyпя aпapтaмeнтa тoзи paдиoтap oт H350 22глидepa гo нямaшe ĸyпиx дo дoпълнитeлнo чe ми ce виждaшe мнoгo мaлaĸ H350 14глидepa зa cтaя 14ĸв ĸoятo e ceвepнa и тeзи 14глидepa ги мoнтиpax в ĸopидopa тaм имaшe paдиaтop oт 3 глидepa H350

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #97

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от vini7 Виж публикацията
    Както и при спиране на тока докато се къпеш с едноконтурен имаш предварително затоплена вода. С двуконтурния спира тока ,спира водата.
    Както и ако се повреди газовия котел, можеш да си ползваш бойлера на ток докато го оправят.
    Аз съм бил с двуконтурен, сега съм с едноконтурен с бойлер 150л и съм много по доволен. Единственият минус е ,че бойлера ми е с 6kw серпентина и бавно го загрява.
    То при дълго спиране на тока, точно къпането няма да ми е най-важния проблем. Просто има хора, при които е по-трудно поставянето на допълнителен голям бойлер. Отделно се изисква и допълнително управление, което както се чете по някои постове, ако не е направено както трябва и се почват някои проблеми. Иначе аз също съм за вариант с едноконтурен котел. Всичко друго да загърбя, но това постоянно пали-гаси при всяко врътване на кран за топла вода е гадно.
    rusnaka1330 , няма вариант на правилна употреба на локално парно с газов котел без допълнително управление по стайна температура. Най-добре за мен е фирмено управление за модела, което да поема цялото управление над котела, настройване на стайни температурни режими по часови зони и ден от седмицата и т.н. Намерих описание на твоя котел, където му дават 7.7КW минимална мощност. 9 дават на 24-ката. Системата ти трябва е направена и настроена така, че температурата във всички помещения да е еднаква, освен ако самият потребител не иска нещо друго.
    Този пост е редактиран от VanDan; 12-01-19 в 15:30.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    36
    #98

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Напротив,спалните са ми северни и ако не съм оставил вратите отворени да поемат топлина от дневната и коридора не подържат нормална температура 21гр, в едната спалня беше малък радиатора Н350 с 14глиреда и го смених със същия размер само че 22глидера(и пак при 60гр на водата не подържа стаина температура около 21 пада към 20) а този с 14глидера го сложих в коридора, където е 10кв. и бяха сложили радиатор Н350 с 3 глидера. В другата спалня пак е северна и радиатора е Н800 с 9 глидера пак не се задържа температурата ако не са отворени вратите, мисля че ще трябва да ги подсиля, макар като сметка мощноста на всички радиатори при 60гр на водата е 9кв и нещо без да смятам лирата в банята защото незнам как да сметна.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #99

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    7.7 е ако модулира.
    Иначе си бачка на 20kW според мен и прегрява преди да е стоплил помещенията.
    Vandan е прав, че най-добре ще е с оригиналния термостат(програматор).
    То май и Lazar ти го писа.
    А, и в тея студените стаи - или повече ребра или изолация.
    Е, или и двете.
    То да си топлиш спалнята от коридора не е работа.

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #100

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от rusnaka1330 Виж публикацията
    Здpaвeйтe дa нe oтвapям нoвa тeмa, щe ce пpиcъeдиня ĸъм вac. Имaм гaзoв ĸoтeл Vаіllаnt vuw 202 2 5 r3,
    Здравейте,

    Мога да Ви посъветвам на база моят опит следните неща:
    1. Ясно е, че котела е голям за вашите нужди и инвестиция в оригинален КалорМатик, който е на висока стойност е много хубаво заради модулацията, но едва ли ще достигнете до нея. Така, че какъвто и да е ОН/ОФФ и повече от добре.
    2. Балансирайте системата си, чрез секретните вентили на изхода на всеки един от радиаторите така, че радиаторите ви да затоплят напълно равномерно всяка една стая и/или според нуждите ви.
    3. Предполагам имате достъп до сервизните настройки на котела, което означава да се снабдите и прочетете напълно Ръководството:
    3.1. - Намалете горният праг на мощност на котела в параметър "d0" - до съответстващата на вашата ОИ.
    3.2. - Намалете долният праг на мощност възможно най-ниско ниво в параметър "Р2" до толкова до колкото не произлезе проблем с първоначалното запалване и грешка F28
    3.3. - намалете скоростта на помпата от параметър d19 на 1 степен.
    3.4. - Настройте подходящо време според вашата ОИ за блокировка на горелката в параметър "d2" като това дава възможност котела да почива повече според зададената температура на изходящата вода
    4. Задължително монтирайте стаен термостат за управление котела по стайна температура бил той модулиращ или ОН/ОФФ - моят Вайлант ТурбоТек Плюс дори в ОН/ОФФ режим може да модулира по температура на водата когато е ограничен от котела, надявам се и вашият модел да може, но това е една доста голяма химера при толкова неправилно подбран/монтиран котел.

    Надявам се да съм бил полезен.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #101

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Е, то по-малък двуконтурен Вайлант няма. Само не се сещам какво означава това r3 в означението на модела. Моделите, които се предлагаха в Бг преди 10-на години нямаха такива символи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #102

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Моят при 80/60 е с долен праг 6.7 кВ.
    А ако някой ми бе споменал само едно от всичките неща дискутирани тук във форума последните 10 год. за мощностите при различните температурни режими и пр., демек някой да си бе свършил работата когато плащах - нямаше да избера въобще двуконтурен ама а де.
    Сега ни остава само българското "удовлетворение" - "глеи кък сам го побългарих и открих.....топлата вода"

    ПП. Имам бегъл спомен, че R3 се води Турбомакс ако не се лъжа и бе със "скромните" 28 кВ. мощност
    Този пост е редактиран от JKanchev; 13-01-19 в 18:18.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    36
    #103
    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Здравейте,

    Мога да Ви посъветвам на база моят опит следните неща:
    1. Ясно е, че котела е голям за вашите нужди и инвестиция в оригинален КалорМатик, който е на висока стойност е много хубаво заради модулацията, но едва ли ще достигнете до нея. Така, че какъвто и да е ОН/ОФФ и повече от добре.
    2. Балансирайте системата си, чрез секретните вентили на изхода на всеки един от радиаторите така, че радиаторите ви да затоплят напълно равномерно всяка една стая и/или според нуждите ви.
    3. Предполагам имате достъп до сервизните настройки на котела, което означава да се снабдите и прочетете напълно Ръководството:
    3.1. - Намалете горният праг на мощност на котела в параметър "d0" - до съответстващата на вашата ОИ.
    3.2. - Намалете долният праг на мощност възможно най-ниско ниво в параметър "Р2" до толкова до колкото не произлезе проблем с първоначалното запалване и грешка F28
    3.3. - намалете скоростта на помпата от параметър d19 на 1 степен.
    3.4. - Настройте подходящо време според вашата ОИ за блокировка на горелката в параметър "d2" като това дава възможност котела да почива повече според зададената температура на изходящата вода
    4. Задължително монтирайте стаен термостат за управление котела по стайна температура бил той модулиращ или ОН/ОФФ - моят Вайлант ТурбоТек Плюс дори в ОН/ОФФ режим може да модулира по температура на водата когато е ограничен от котела, надявам се и вашият модел да може, но това е една доста голяма химера при толкова неправилно подбран/монтиран котел.

    Надявам се да съм бил полезен.
    Здравей
    Благодаря за информацияга много ще ми е полезна, защото нямам книжка с упътване, така закупих имота с изградено парно.Досега не съм ползвал Парно и газов котел, само климатици и съм доста скаран с тази техника. От известно време чета по интернет из форумите и силно се надявах да намеря повече инфо за тези котели Вайлант и нищо, докато не се включихте Виие. Влизал съм в това меню на котела, но не съм нищо променял че незнам кое, как точно да настроя и кое, какво означава(по-добре като не знаеш не пипай).Това "d0" съм го виждал но незнам как за го настроя,мисля че беше от 1-99 или 1-15 и незнам какво означават нези цифри(това ОИ каво значи) .Ще бъде много благодарам ако ми дадете повече информация или, ако е удобно тел.да ми обясните вместо да пишеме цяла вечност.Поздрави

    - - - - - - - - - -

    Сега проверих част от настройките.d0-2,d2-20,d19-има само една чертичка(-), а това P2 незнам как да го намеря!За 23часа на 65гр вода ми е изгоряло 17-18куб.газ вижда ми се много.
    Този пост е редактиран от rusnaka1330; 14-01-19 в 15:43.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    36
    #104
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    7.7 е ако модулира.
    Иначе си бачка на 20kW според мен и прегрява преди да е стоплил помещенията.
    Vandan е прав, че най-добре ще е с оригиналния термостат(програматор).
    То май и Lazar ти го писа.
    А, и в тея студените стаи - или повече ребра или изолация.
    Е, или и двете.
    То да си топлиш спалнята от коридора не е работа.
    В момента в едната спалня(14кв. Северна, има изолация) съм с н300 22бр глидери(50гр/82watt 60гр/104watt) , дали ще ми е от полза да добавя имам още един радиатор н300 с 14бр глидера, тъй като съм чувал, че не е хубаво да бъде много дълаг радиатора че губил мощноста си. Така ще го направя с 36 глидера на н300.Другият вариант който обмислям е да добавя по висок радиатор на друга стена, защото този на н300 е пред нещо като френси прозорец, какво ще ме посъветваш?

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #105

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    https://www.termosilikat.com/bg/blog...E%D1%80%D0%B8/

    И това 50,60С дето го гледаш е делта Т, което е невъзможно при нискотемпературен режим.
    Т.е. отдават ти по-малко.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 16-01-19 в 15:56.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 16-08-19, 12:14
  2. 6W постоянна консумация
    От rum4o във форум Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 18-11-17, 00:54
  3. Отговори: 4
    Последно: 02-12-13, 17:45
  4. Отговори: 1
    Последно: 14-11-12, 21:55
  5. Постоянна работа на перката на външното тяло
    От omp във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 30-11-09, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе