Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    15
    #1

    Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

    Взех си на черния петък В8 ца. Обаче редовно като пускам 2160р фирлми с Долби Атмос, ми пише че не е поддържан звук на този файл ама после тръгва.
    Свалих си аз Venom 2018.MULTi.UHD.2160p.BluRay.x265.HDR.Atmos.7.1-DTOne и пускам на ТВто, ама върви на Френски. По дифолт е Френски.
    И изобщо не разчита втория аудио трак(на други филми ми го разчита). Поглеждам аз в инфото на филма и виждам че аудио трака е Dolby TrueHD with Dolby Atmos.
    Ползвах една програма MKVToolnit и изобщо махнах френския трак от филма и направих английския дефолт.
    Ама като го пуснах през плеъра на ТВто и изобщо нищо не се чува. През РС то няма проблеми.
    Обаче имам проблем с картината когато пусна ТВ-то да е монитор , т.е. пускам филма през РС то не през плеъра на ТВ-то и тогава нямам HDR и съответно е по гадна картината ама имам Долби Атмос.
    Сетъпа ми е
    РС,
    Ресивър Ямаха v681 (поддържа Dolby Atmos)
    LG 55B8PLA .
    Почетох после и се оказва , че АRC на ТВто изобщо не поддържа
    Dolby TrueHD with Dolby Atmos ад
    Поддържа някакъв друг формат на Dolby Atmos.
    DD+ soundtrack ,
    Та въпроса ми към по разбиращитете е :
    1. Има ли как да си пусна HDR прес РС то , за да мога направо да си ползвам звука от РС-то което си възпроизвежда Dolby Atmos без никакви проблеми.
    2. Има ли как от ТВ-то да пускам Dolby Atmos през ресивъра и да чета този вид файлове или някакъв начин за оправяне на проблема
    3. Има ли някакъв друг вариант да се справя с проблема ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2

    Отговор: Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

    Нямаш ли в настройките на телевизора - първи предпочитан език или на плеара, с който го пускаш филма?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    15
    #3

    Отговор: Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Нямаш ли в настройките на телевизора - първи предпочитан език или на плеара, с който го пускаш филма?
    той изобщо не го чете. Иначе друг път съм пускал филм с 2 езика, и мога да си избера кой аудио трак да пусна. На този филм не мога.

    - - - - - - - - - -

    Няколко открития които направих:
    1. Телевизора през ARC изобщо не изкарва правилния звук, разликата е огромна.
    2. Докарах HDR през РС то , като намалих опресняването на ТВ-то на 25 херца и активирах HDR. Сложих най новия VLC и MPC , и там малко странно ама го подкарах. Картината е същата , като на плеъра от ТВ-то.
    3. Най добрия звук и картина докарва Windows Movies & TV. Там като го пусна директно на усилвателя ми излиза True HD като качество на звука и има разлика. Но тъй като не ми се плаща за HEVC кодек(2лв е само не е проблема парите, а че трябва да активирма плащане на майкрософт акаунта). Сложил съм HEVC Video Extensions from Device Manufacturer , и там картината насича, и стават и разминавания със звука. Не знам дали е защото процесора ми е стар i5-3570 , или нещо друго. Видео картата ми е нова 1070 ti.
    Ако някой има опит и е пробвал с този потребителския HEVC кодек за 2лв с него дали си работи нормално да каже, че да пробвам. Реално този плейър докарва най доброто , ама с бъгове. Дано е заради кодека.
    Това е за сега. Бая рових и пробвах, ама си струваше. Дори само с VLC картината + звука е много по добре от плеъра на ТВ-то.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

    1. Аз използвам оптична връзка и за момента ми е най безпроблемния начин на свързване. Може да опиташ не е скъп кабела.
    2-3, Windows Movies & TV пуска всичко с хубаво качество и пуска реалния звук до ресийвера обикновено. Доста удобен вариант за такъв тип формати. Другите плеъри се налага доста настройка, за да подкарат HDR и звука да се изпраща (не конвертиран) до ресийвера. Сега щом самия ресийвер не може да поеме Dolby TrueHD with Dolby Atmos трябва пък плеъра да го изпрати коректно към другото устройство. А какви магии ще се случат е доста не ясно.
    Виж кое се товари CPU или Видео в таск мениджъра. Ако имаш хардуерна акселерация за видео формата ще е най добре. Така видеото ще е натоварено малко(защото му е лесно да обработва видео), а CPU ще е разтоварено.
    Опитвал ли си POT Player?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

    Оптиката не пропуска повече от 5.1, така че не му е вариант за ТруХД и Атмос.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #6

    Отговор: Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

    А вярно...забравих ... Остава мъката с PC+HDMI и различните плеъри със съответни настройки.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    15
    #7

    Отговор: Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

    Последен ъпдейт май:
    1. с VLC намерих насторйки за преминаване на звука spdif/hdmi audio pass trough. Първоначално не ми излизаше изобщо тази опция, направх нещо(в аудионастройките) и после излезе.
    След това VLC-то си подкара True HD звука без проблеми.
    2. Търсих много за Movies & TV , и hardware acceleration на GTX 1070 ti, и тука май Nvidia са виновни, защото никъде не намирам опция за активирането. Варианта с платения HVEC кодек е възможен, защото той ползвал софтуъера а безплатния ползва харуъер. Но тъй като с VLC ми работи, няма нужда да го пробвам това. Ако някой знае решение на този проблем, това би било супер.
    Хвана ме много яд , че ARC не поддържа пренос на тези формати, защото се оказва че съм по прецакан защото имам ресивър и тонколони. Но хубавото е, че имам РС което свърши работата.
    Накефих се на филма с реалния звук, сега трябва да гледам всичко друго наново , защото съм го гледал осакатено.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #8

    Отговор: Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

    Цитат Първоначално публикувано от stantheman Виж публикацията
    Последен ъпдейт май:
    1. с VLC намерих насторйки за преминаване на звука spdif/hdmi audio pass trough. Първоначално не ми излизаше изобщо тази опция, направх нещо(в аудионастройките) и после излезе.
    След това VLC-то си подкара True HD звука без проблеми.
    2. Търсих много за Movies & TV , и hardware acceleration на GTX 1070 ti, и тука май Nvidia са виновни, защото никъде не намирам опция за активирането. Варианта с платения HVEC кодек е възможен, защото той ползвал софтуъера а безплатния ползва харуъер. Но тъй като с VLC ми работи, няма нужда да го пробвам това. Ако някой знае решение на този проблем, това би било супер.
    Хвана ме много яд , че ARC не поддържа пренос на тези формати, защото се оказва че съм по прецакан защото имам ресивър и тонколони. Но хубавото е, че имам РС което свърши работата.
    Накефих се на филма с реалния звук, сега трябва да гледам всичко друго наново , защото съм го гледал осакатено.
    От любопитство.С какви и колко колони си , че ДТС ти осакатява филма.


    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #9

    Re: Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

    Да бутна малко тази стара тема.
    Процесора ти е слаб, за хардуерно декодиране с Интелското видео ти трябват няколко неща:
    - Intel SGX еnabled дънна платка + драйвер
    - 7мo и нагоре поколение процесор с Intel VGA 630
    - дънна платка с хдми 2.0а или дисплей порт 1.4 за HDR

    В случая тебе те спасява чудната 1070ti

    Сайбърлинк са направили чудно тулче за проверка:
    CyberLink Ultra HD Blu-ray Advisor


    п.с. TrueHD Atmos ТВ не поддържа, вариантите са или втория аудио канал или медиа сървър с транскодинг към ДТС или ДД.

    Моето дъно е с hdmi 1.4 port и DP1.2 и само за това не pass-вам.


    HEVC codec (2лв) и HEVC Video Extensions from Device Manufacturer са едно и също нещо
    Този пост е редактиран от lilos; 07-02-19 в 21:22.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    67
    #10

    Отговор: Проблем с Dolby TrueHD with Atmos

    Цитат Първоначално публикувано от stantheman Виж публикацията
    Последен ъпдейт май:
    1. с VLC намерих насторйки за преминаване на звука spdif/hdmi audio pass trough. Първоначално не ми излизаше изобщо тази опция, направх нещо(в аудионастройките) и после излезе.
    След това VLC-то си подкара True HD звука без проблеми.
    2. Търсих много за Movies & TV , и hardware acceleration на GTX 1070 ti, и тука май Nvidia са виновни, защото никъде не намирам опция за активирането. Варианта с платения HVEC кодек е възможен, защото той ползвал софтуъера а безплатния ползва харуъер. Но тъй като с VLC ми работи, няма нужда да го пробвам това. Ако някой знае решение на този проблем, това би било супер.
    Хвана ме много яд , че ARC не поддържа пренос на тези формати, защото се оказва че съм по прецакан защото имам ресивър и тонколони. Но хубавото е, че имам РС което свърши работата.
    Накефих се на филма с реалния звук, сега трябва да гледам всичко друго наново , защото съм го гледал осакатено.
    Бая късничко се включвам и може човека да си е решил проблемите но покрай покупката на 55SM9800APL бая ровене и четене беше та да споделя!

    Разминаването на звука и картината при Dolby Atmos е в голяма степен да не кажа почти сигурно от ARC / HDMI !
    Трябва ти eARC / HDMI 2.1 съпорт и на телевизора и на рисийвъра!


    https://www.youtube.com/watch?v=ynuL...ature=youtu.be - задължително погледни това видео!
    Също така ти е нужен много читав HDMI кабел!
    https://www.amazon.de/s?k=ultra+high...b_sb_ss_i_1_12
    https://www.lifewire.com/audio-return-channel-1846845
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Режими на циркулационна помпа Wilo Atmos?
    От dddilian във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-17, 11:25
  2. Dolby B, C, S
    От blekota във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-04-14, 00:10
  3. DTS,THX,Dolby,BLU RAY,DVD demo
    От granity във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-03-12, 14:12
  4. Dolby Pro Logic IIx или Dolby Pro Logic IIz?
    От koko_k във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-11, 14:16
  5. Dolby Digital
    От stefankos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 26-02-03, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе