Страница 64 от 205 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #946

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Това, което пише в документацията, на практика обикновено не се случва. По добре виж какво казват потребители за реални стабилни минимуми, на които са работели машините им. Специално за Етериите, мисля че Мистикал беше писал, че неговата си поддържа реален минимум от около 180W под нулата, но там пък дефрости-?, изключвания под -17С и т.н.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #947

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от overboard Виж публикацията
    Ако може и едно-две предложения от новите модели на пазара. Благодаря!
    20Zs-s минимум от 160-170w. до -2 , но стаята ти е без изолация и покачването на минимума под -2 ще ти дойде дюшеш. А и нямаш грижи с дефрости !

    Друго което се сещам по данни от форума е KGTA.
    rosswen одобрява това.

  4. Syd
    Syd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    23
    #948

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте! Не съм имал досега много-много досег с климатици, защото съм на парно, от което съм много доволен. Но реших сега да си купя климатик за спалнята, който смятам да ползвам само за леко охлаждане в най-топлите летни нощи. Доколкото разбрах, за целта ще ми е достатъчен и неинверторен климатик. Бихте ли ме доориентирали какво точно ми е нужно. Искам климатика да е надежден, да не е шумен, да издържа безаварийно бездействието през нелетните месеци. Ще се ползва за спалня, 16 м2 в несанирана панелка, обитавана от едно лице, отвреме-навреме две
    Благодаря предварително за съветите
    Този пост е редактиран от Syd; 26-04-19 в 16:37.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #949

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Syd Виж публикацията
    Здравейте! Не съм имал досега много-много досег с климатици, защото съм на парно, от което съм много доволен. Но реших сега да си купя климатик за спалнята, който смятам да ползвам само за леко охлаждане в най-топлите летни нощи. Доколкото разбрах, за целта ще ми е достатъчен и неинверторен климатик. Бихте ли ме доориентирали какво точно ми е нужно. Искам климатика да е надежден, да не е шумен, да издържа безаварийно бездействието през нелетните месеци. Ще се ползва за спалня, 16 м2 в несанирана панелка, обитавана от едно лице, отвреме-навреме две
    Благодаря предварително за съветите
    Syd, какво да Ви съветват? Не сте отговорили акуратно на въпросите, най-малкото какъв Ви е бюджетът за нова машина или втора употреба? Някои за спални търсят като вариант и нисковолтови японски климатизатори втора употреба на съответната цена. За целите, за които питате, по принцип каквото и да сложите, ще е надеждно и ще Ви свърши работа. Единствено критерият "да не е шумен" е твърде субективен и определено не е съвместим с концепцията "най-евтин", комфортът си има някаква цена. Определете например според Вас над колко децибела само на вътрешното тяло, или и на външното, биха Ви били шумни, или как Вие разбирате това? Иначе на изключен климатик от контакта през зимата досега не съм срещал аварийно бездействие.
    Syd одобрява това.

  6. Syd
    Syd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    23
    #950

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Извинявам се за непълната информация. Като казах, че става и неинверторен, нямах точно предвид най-евтин, просто така прочетох на едно място. Като имам предвид слабото полвзване на климатика и размера на стаята, мисля, че един бюджет от 1000 лв. макс ще е достатъчен. А за шумност - колкото да може да се спи нощем, колкото и да е субективно това.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #951

    Отговор: Избор на климатик '2019

    И за кое населено място става въпрос?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Syd
    Syd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    23
    #952

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    И за кое населено място става въпрос?
    Бургас.
    Последните 2 лета нямаше екстремни горещини тук и беше сравнително поносимо, но едва ли ще е все така.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #953

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Аз едно не мога да разбера .Искате съвети и препоръки ,а дори ви е мързел да попълните въпросника.
    Човек и да иска да ви помогне трябва да ви вади думите с ченгел от устата.

    Започвам да разбирам ,защо няма желание за помощ от хората .
    oska, Syd и Genadi80 харесват това.

  11. Syd
    Syd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    23
    #954

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Извинявам се пак. Нямах представа, че има въпросник. Не бях погледнал първата страница на темата. Та подред: Бургас, жилищно помещение - спалня - 14 м2, 35 м3, изглед изток-югоизток, следобяд е сянка, панелен блок, несаниран, 5-ти етаж в 8-етажен блок; ПВЦ дограма Трокал със стъклопакет с висок коефициент на топлоизолация. Прозореца заема около 50% на външната стена, другите 50% са панел. Климатика ще се ползва само лятото нощем за охлаждане, когато температурата в помещението надхвърли 28-30 гр.С. Желана поддържана температура 25-27 гр.С. Други ел. потребители в помещението - само телевизор и осветление. В помещението има парно, което се използва за отопление през зимата. Ориентировъчен бюджет - около 1000-1200 лв. с монтажа.

    От това което поразгледах по сайтовете се двуумя между немарков нов инвертор от хипермаркетите за техника или рециклиран японски хиперинвертор. Нямам представа кое е по-добро.
    Този пост е редактиран от Syd; 28-04-19 в 22:55.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    5
    #955

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,

    Предстои ми закупуване на 2 броя климатици за всекидневна и спалня в малка новострояща се сграда. В момента сградата е в етап завършване на груб строеж. Предстои полагане на мазилки и шпакловки и ми се иска докато е на тухла все още да се изгради климатичната инсталация. Едно от главните ми изисквания е да има ефикасна система за пречистване на въздуха. Ето и допълнителните параметри за помещенията:

    Всекидневна:


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - За двете
    3. Kaĸвa e:


    • ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 26.5кв.м., 67.5 куб.м.
    • вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ; ПВЦ 70 мм "ТРОКАЛ - NEW", Стъклопакет: (4/12/4/12/4) – 36 мм – високоенергийно /+Арг./ бяло/ +Арг./ нискоемисийно, Топлоизолация/Uw/: 1.1 W/m2K
    • ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 5.4кв
    • изложение нa пoмeщeниeтo; юг
    • етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? 4-ти предпоследен етаж, последният етаж е с открити тераси с ширина ~1.5 метрa
    • ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - Всекидневна
    • в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? ~26-27
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Да, 10см външна стени. Окачен таван
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? телевизор, хладилник, готварска печка, миялна
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? ~2800лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 +40 Пловдив
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.



    Спалня:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - За двете
    3. Kaĸвa e:


    • ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 15.3кв.м., 39 куб.м.
    • вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ; ПВЦ 70 мм "ТРОКАЛ - NEW", Стъклопакет: (4/12/4/12/4) – 36 мм – високоенергийно /+Арг./ бяло/ +Арг./ нискоемисийно, Топлоизолация/Uw/: 1.1 W/m2K
    • ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 4.2кв
    • изложение нa пoмeщeниeтo; юг/изток
    • етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? 4-ти предпоследен етаж, последният етаж е с открити тераси с ширина ~1.5 метрa
    • ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтoСпалня
    • в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? ~26-27
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Да, 10см външна стени. Окачен таван
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? ~2400.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 +40 Пловдив
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    В момента съм се спрял на следните модели Mitsubishi Electric MSZ-LN35VG и MSZ-LN25VG. Моля ако някой има опит с тях да сподели. Интересува ме дали имат проблем с постигането/подържането на желаната температура в ауто режим, пукащи пластмаси и чести дефрости както се споменава из форума за предишния им модел MSZ-FH

    Благодаря предварително!

    Поздрави,
    Иво Милев
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    9
    #956

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    предстои ми закупуване на три броя климатика за ново жилище. Всякаква помощ ще ми бъде от полза и то много. Прилагам по-долу информация за всяка от стаите, които предстои да бъде климатизирана.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно - всекидневна
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - цяло сезонно (охлаждане и отопление)
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 20,06 кв.м/ 62 куб. м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ, троен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 5,65 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - Север
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - Четвърти жилищен /Пети над Гаражи и магазини/
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- кухня+хол /всекидневна/
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - гр. Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23/24 гр.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - 10 см. външна изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - готварска печка, керамичен плот, хладилник, телевизор, микровълнова
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1500 с монтаж (ако са възможни варианти за подов климатик)
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - 15/+40
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли - нямам


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - цяло сезонно (охлаждане и отопление)
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 13 кв.м/39 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ, троен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 2,93 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - Север
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - Четвърти жилищен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- Сплня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр. Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23/24 гр.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - 10 см. външна изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1200 с включен монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/+40
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли - нямам

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - цяло сезонно
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 13,38 кв.м/ 40 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ, троен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 4,5 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? – Четвърти жилищен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- детска стая

    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - гр. Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23/24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - 10 см. външна изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 1200 лв с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/+40
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли - няма.

    Благодаря много за предложенията.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #957

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Syd Виж публикацията
    Извинявам се пак. Нямах представа, че има въпросник. Не бях погледнал първата страница на темата. Та подред: Бургас, жилищно помещение - спалня - 14 м2, 35 м3, изглед изток-югоизток, следобяд е сянка, панелен блок, несаниран, 5-ти етаж в 8-етажен блок; ПВЦ дограма Трокал със стъклопакет с висок коефициент на топлоизолация. Прозореца заема около 50% на външната стена, другите 50% са панел. Климатика ще се ползва само лятото нощем за охлаждане, когато температурата в помещението надхвърли 28-30 гр.С. Желана поддържана температура 25-27 гр.С. Други ел. потребители в помещението - само телевизор и осветление. В помещението има парно, което се използва за отопление през зимата. Ориентировъчен бюджет - около 1000-1200 лв. с монтажа.

    От това което поразгледах по сайтовете се двуумя между немарков нов инвертор от хипермаркетите за техника или рециклиран японски хиперинвертор. Нямам представа кое е по-добро.
    Syd, за Вашите условия и изисквания, където явно не би се товарил толкова много климатикът, сте далеч от хиперинвертор, защото те са за отопление при много ниски външни температури и цената им е далеч от бюджета Ви. Както Ви казах вече, всичко ще ви свърши работа, но не и по отношение на относителна безшумност за тези пари. Обаче при така коригирания последно от Вас бюджет се появява някакъв избор и е хубаво да се насочите към максимално достъпното с ниски шумови характеристики, поне от някоя марка, за която сте чувал. Все пак климатик не всеки ден се купува и монтира. Бихте могли да огледате и помислите върху модели със сравнително приемливи шумови характеристики, доколкото в този сегмент до 1200 лв с монтаж е възможно, като например: Daikin FTXB25C Eco Comfort, Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-W, Mitsubishy Heavy Industries SRK25ZMP-S, Hitachi RAK-25PED/RAC-25WED Dodai, Hitachi RAK25RPB, Toshiba RAS-10BKV-E Mirai, Panasonic CS-KE25TKE, Fuji Electric RSG07LMCA или RSG09LMCA, Fuji Electric RSG09LLCB, Samsung Triangle AR09NXWSAURNEU и т.н. За Вашите непретенциозни изисквания и цели избор има. Обърнете внимание и на качествения монтаж с читави стойки, перфектна нивелация на двете тела, ползвайте си предоставения тръбен път от 3 м и антивибрационни тампони, което е релевантно към "обезшумяването". Нещата не приключват до покупката, а с приключването на добър монтаж.
    Syd одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #958

    Отговор: Избор на климатик '2019

    santimento, може да обърнете внимание на следните варианти:
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai + Toshiba RAS-10BKVG-E1 Mirai + Toshiba RAS-10BKVG-E1 Mirai
    General Fujitsu ASHG09KGTA + General Fujitsu ASHG07KMTA + General Fujitsu ASHG07KMTA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W Premium + Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-W Standart + Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-W Standart
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance + Hitachi RAK-25PED/RAC-25WED Dodai + Hitachi RAK-25PED/RAC-25WED Dodai
    rosswen одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #959

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Syd, за 1000 лв. с включен монтаж, избора Ви се ограничава до:
    01. японски употребяван климатизатор
    02. Hitachi RAK-25PED/RAC-25WED Dodai (ако някой благоволи да Ви направи промоция...)
    03. Mitsubishi MSZ-DM25VA (ако някой благоволи да Ви направи промоция...)
    04. Gree GWH09ACC-K6DNA1A (LCLH) Fairy или Gree GWH09AAB-K6DNA3A Bora
    05. General Fujitsu ASHG09LLCC Eco² Inverter (ако някой благоволи да Ви направи промоция...)
    VeleV.Klima, Mega, Phoenix_1 и 2 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #960

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Като чета горното от Aleksandars, ми идва на ум как понякога само 100 или 200 лв разлика в бюджета могат изведнъж силно да стеснят и ограничат избора и много други нелоши машини да останат само "на една ръка разстояние". Така че ако имаме финансови възможности, би било добра идея за всеки случай да се поинтересуваме какво има и в съвсем близкия ценови сегмент спрямо предварително наумения краен бюджет.
    Aleksandars, Mega и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе