Страница 173 от 205 ПърваПърва ... 123163171172173174175183 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,581 до 2,595 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2581

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Climaboy Виж публикацията
    Здравейте.
    Бях се спрял на Fuji 09 KGTA, но за съжаление в момента няма наличност във фирмата на която съм се спрял.
    Кой друг модел от марката Fuji бихте ми препоръчали?
    От фирмата ми предлагат 09kmta.
    Някой знае ли каква е разликата между тези два панасоника cs-z12skew-m и cs-z25vkew?
    Благодаря предварително.
    Разликата между панасониците е, че 25vkew e новата "9-ка" със светещо и отварящо се дистанционно + вграден wireless контролер, а 12-ката от стария модел z12skew e с по-голяма мощност, по-тежки тела, за разлика от новия има сензори за присъствие и е с обикновено дистанционно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    11
    #2582

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Благодаря.
    Да разбирам, че само това са разликите между новата и старата 9ка на панасоник.
    След 09kgta само панасоника ми влиза в определения бюджет за климатик.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2583

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Старият модел имаха сензори за присъствие, а в новия сензорите са махнати(и без това май никаква полза нямаше от тях) за сметка на ново светещо дистанционно и безжичния контролер.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    11
    #2584

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Може ли да ми препоръчате фирма от Бургас, която ще извърши качествен монтаж както си трябва?
    Благодаря.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #2585

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Climaboy Виж публикацията
    Може ли да ми препоръчате фирма от Бургас, която ще извърши качествен монтаж както си трябва?
    Благодаря.
    Писах Ви на лични.

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

  7. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #2586

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,В мен напират едни мисли за подмяна на стария и верен но малко лаком от към консумация Haier Hsu-18hk03.За сега ми харесва Fuji electric RSG-18LFCA.Ако някой по запознат с тази материя може да ми каже дали има смисъл в тази моя с цел икономия на енергия?Климатика се ползва основно зимата.Мисля стария да го монтирам в едно помещение от 18 кв.м.с изолация,северно изложение.Има ли смисъл да правя гимнастиката или просто да си взема една 9-а или 12 -а

    Помещение 1 за 18-.Жилищно,отопление,50 кв.м.,125 кубика,ПВЦ дограма с двоен пакет 4 сезона , южно изложение, къща, с вътрешна изолация,хол трапезария и кухня, 2 хладилника,2 етаж, южна България.
    Помещение 2 за старата 18-а или нов климатик:Работно,отопление,18кв.м.45 кубика с вътршна изолация 3 врати "аламин" и един "джам ПВЦ,северно изложение 1 етаж.
    Търсена Т около 23-25 градуса, бюджета е около 2 хилки за 18-а и около 1000 за 9 или 12 -а.
    Идеята ми е да си сваля старата 18-а в работното помещение и да си взема нова за етажа.
    Този пост е редактиран от j90; 18-10-19 в 10:38.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2587

    Отговор: Избор на климатик '2019

    j90, отговорете адекватно на въпросите от началото на темата, иначе не очаквайте, някой да прави "гимнастики" и да Ви отговаря. В крайна сметка, тук пророци няма...Но като се замисля, може и да има...

  10. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #2588
    Ок, грешката е моя мислих че ще е по лесно при подмяната на климатик.Редактирах си поста, дано сега някой добър човек ми обърне внимание.А може и вие ако вече сте развили шамански способности.
    Този пост е редактиран от j90; 18-10-19 в 10:39.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    3
    #2589

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    Някой може ли да съдейства за избора?


    Здравейте,
    Моля за помощ, относно избор на климатик за спално помещение! Идеята ми е да е тих и относително икономичен. Предварително се извинявам ако отговорите ако са объркващи или неясни както и за скицата с разположеннието.


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    2. за охлаждане и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 16м2 - 41м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - PVC с троен стъклопакет –бяло/К/енерджи
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 1,44м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? – тухлен блок, ет.4 от 5(средна стая от апартамент с усвоена тераса 300х60см.)
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? – гр.Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято 25-26 / зима 24-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? – челната външна стена с прозорец както и страничните стени са изградени с газобетон 10см над нивото на парапета на терасата и цялостна външна топлоизолация EPS-6см(това е усвоената тераса).Същата се подава навън около 60см от фасадата на сградата.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? – 1000-1500лв. с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Зима -15/ лято +35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. – след усвояването на терасата остава греда под горната плоча на границата между терасата и стаята с височина около 35см-страничните и подпрозоръчните стени и дограма са премахнати. Разположението на мебелите може да търпи промяна. Помещението не е климатизирано до момента

    AC-спалня.pdf


  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #2590

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Около 1000лв. Климатик за спалня не гледайте.
    Около 1500 с монтажа
    Mitsubishi Heavy SRC20ZS-W
    Mitsibishi Electric MSZ-AP25GV

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2591

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Pinko, ако може да го събереш на усвоената тераса го сложи там. Не го завирай над спалната без нужда.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    3
    #2592

    Отговор: Избор на климатик '2019

    bobivg, няма възможност да го събера на усвоената тераса.
    mimojef, благодаря за мнението!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    13
    #2593

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте. Вече питах веднъж, но за съжаление след като получих проекта на сградата се оказа, че е предвидена мултисплит система... ново строителство. Ще съм ви благодарен, ако предложите добра мултисплит система за 3 вътрешни тела (хол 30 квадрата, спалня 14 квадрата, спалня 13 квадрата).

    1. Зa какъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa климатизатора:
    · жилищнo;

    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe - охлаждане и oтoплeниe) щe ce ползва климатизатора?
    - и двете (повече за отопление)

    3. Каква е:
    · квадратурата и кубатурата на помещението - хол с кухня: 30кв.м; 2 спални: 13 и 14 кв.м на 2.60м височина.
    · вид на дограмата и стъклопакета: 7 камерна ПВЦ дограма с троен стъклопакет във всички стаи
    · квадратура на прозорците - хол: 6кв.м; спални: 3кв.м
    · излoжeниe на помещението; хол - юг; спални - север
    · eтaж на помещението в сградата - 2ри етаж - спалните са над мазите в сградата (има 10см изолация на тавана на мазите); хола е над хола на долния апартамент
    · какво е предназначението на помещението - хол с кухня (всекидневна), спалня, детска
    · Помещението е апартамент

    4. В коя чacт нa Бългapия (нaceлeнo мяcтo) e пoмeщeниeтo (cгpaдaтa)? - Варна

    5. Kаква е желаната температура за поддържане? Лято- 24/25; Зима 23/24/25

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и какъв е вида и дебелината на изолацията? - Външна изолация - 12см;

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - хладилник, фурна, микровълнова, котлони, съдомиялна, ТВ

    8. Какъв e бюджeтa зa пoĸyпĸa нa климатизаторa (вĸлючвa ли мoнтaж)? РАзбиха ми се представите за бюджет, след като разбрах, че е мултисплит. Предлагайте всичко (искам нещо което ще топли зимата без да се притеснявам, както и да няма гадни дефрости...)

    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? Зима -15/-20(рядко достига чак такива студове, главно до около -10); Лято 30/35

    10. Схема на помещението: https://photos.app.goo.gl/1my7UyS3bgaXF9kf9

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2594

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Toshiba RAS-3M26U2AVG-E + RAS-M13PKVPG-E1 + RAS-M10PKVPG-E1 + RAS-M10PKVPG-E1

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    16
    #2595

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте! Включвам се с въпрос за избор на климатици. По възможност искам да са подови или поне този в дневната да е подов. Благодаря предварително. Надявам се отговорите, които съм дал, да са достатъчни. Маркирал съм в червено възможните според мен места за монтаж на вътрешните тела, като ще се радвам да коментирате и това.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    И за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; Прилагам схема на апартамента. Височината още не е ясна, тъй като все още е на етап строителство /груб строеж/. Към момента е 2.60 м., но не знам колко ще се намали при поставяне на окачен таван/изолация
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa; Дограма 70мм на Рехау; Всички стъклопакети са двойни: 6мм бяло/14 мм дистанционер/4 мм 4 сезона + аргон между тях.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; Прилагам схема
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Прилагам схема
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти: не е първи или последен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; 1. кухня+дневна 2.спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 25-26 градуса / зима 23-25 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? външна изолация - 10 см ЕПС
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Ще има всичко стандартно за дневна и кухня (пералня и сушилня ще бъдат в мокрото помещене от схемата)
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? До 4 500 лв. (с монтажа) за двата климатика.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? При необходимост, мога да ползвам конвектор в най-големите студове, но като цяло в Бургас няма такива.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Novodomec; 21-10-19 в 16:00.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе