Страница 45 от 75 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 1119

SONY телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #661

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Всяко едно ревю се оплакват от blooming при xg95, дали според вас е по-лошо положението от xf9005 ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #662

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Блуумингът е неизбежното зло при моделите с FALD подветка. Единственият вариант е micro led подсветка с един светодиод на всеки 9 пиксела, но и цената ще скочи с доста.

    Sony KD65A8G review
    https://www.lcdtvthailand.com/review...B8%B2-A8F.html

    превод на английски
    https://translate.google.com/transla...%25B2-A8F.html


    Sony KDL50WF660 test
    Sony 50WF660 – test – TV TEST

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #663

    Отговор: SONY телевизори 2019

    А как при samsung q8fn (US версията с FALD) blooming практически е минимален, не се вижда въобще. (примерно тук човека ги сравянва подробно 3:50 https://www.youtube.com/watch?v=ZzDlbtz7aoU).
    И тази година при q70r q80r q85r bloom е минимален до колкото виждам от клипчетата и ревюта, а при сони с 9005 и 9505 го има и си е като проблем направо, дават го като негатив при ревютата чак, явно нещо има при sony не както трябва...
    И тук xg95 vs q70 https://www.youtube.com/watch?v=8EbF9QxbmxA&t=1121s от 18:35 нататък се вижда огромната разликата между двата модела при blooming
    А сони ми харесва повече и като цвят и като всичко и има и dolby vision Но моя 9005 го върнах главно заради това като мислех, че е изолиран проблем, вече и аз не знам
    Този пост е редактиран от gen66; 22-07-19 в 16:54.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #664

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от niki1973 Виж публикацията
    Здравейте! Взех си SONY KD-55 AF9 и ме интересуват настройките на картината.
    Ще съм ви благодарен и ако споделите впечатления от модела.
    Здравей и аз взех същия след доста четене тук във форума (макар и да не бях регистриран) и в нета. Аз го гледам от 2,4м 65" на SD каналите на А1 за телевизия и мисля че се справя добре със скалирането. За настройките имаше примерни в rtings,но аз ползвам тези от темата в avforums - давам примерна страница защото я чета от време на време за новости. Известно време гледах със стандартния полегнал режим на телевизора но от това разстояние близоста на долната част спрямо горната изкривяваше картината и си направих стойка от 2 гредички от Бриколажа защото не знам все още каква стойка да си взема (а и май стана добре така). Ако някой се интересува мога да кача снимки на стойката. Свързването с компа ми след като пробвах де що има dlna програми е с KODI (upnp настройката) - и след смяна да стария мегабитов рутер с гигабитов 4k филмите не насичат вече (въпреки че и мрежовата карта на af9 си е мегабитова, рутера все пак ограничаваше скроста).
    Иначе мойте настройки са:
    brightness: 37
    contrast: 90
    gamma: -2
    black level: 90
    black adjust: off
    adv.contrast enhancer: off
    peak luminance: medium
    color: 48
    hue: 0
    color temperature: Expert 1
    live color:
    sharpness: 50
    Reality creation: manual
    Resolution: 20
    Random noise: off
    Digital noise: off
    Smooth gradation: low
    Motion: custom
    Smoothness: 2
    Clearness: low
    Film mode: off
    Откъм 5% grey положението не беше съвсем розово - имах една черта отляво която се виждаше най-много, но сега след първия "compensation cycle" на картината ми се появи една в средата която преди не се виждаше (вижда се на Metro Exodus последните чаптъри на тъмно - в Новосибирск, като и на Red Dead съм я иждал в някои случаи). Въобще този цикъл май "изостри" лентите но четох че след 3-5 цикъла се подобрявало положението така че ще изчакам тв-то да си ги направи само като навърти необходимите часове. Скоро пък видях че имам лек "tint" на жълтото при тестване - погледнато отстрани става малко като петно в единия край но вече не знам дали и аз не си въобразявам. Айде ако има нещо пак ще пиша, поздрави!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    23
    #665

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Здравейте, реших да си закупя 65” телевизор. Колебая се между Sony 65XF9005 и Samsung 65Q8DNA. В сони-то ме притеснява силно изразения блууминг, основно ще се гледат филми със субтитри. Никъде по маркетите не намерх да има Самсунг, за да го видя. Според Вас, кой е по-добрият избор? Благодаря предварително!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #666

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от GMC44 Виж публикацията
    Здравейте, реших да си закупя 65” телевизор. Колебая се между Sony 65XF9005 и Samsung 65Q8DNA. В сони-то ме притеснява силно изразения блууминг, основно ще се гледат филми със субтитри. Никъде по маркетите не намерх да има Самсунг, за да го видя. Според Вас, кой е по-добрият избор? Благодаря предварително!
    А ако решиш да вземеш Q8DNA от къде ще го купиш? В емаг има само разопакован. Иначе Q8DNA е по-добрия избор ако не гледаш netflix редовно и не ти трябва Dolby Vision а дори и това май не е кой знае какво предимство....Но гледай в youtube сравнения x900f vs q8fn (us версията) и ще видиш разликата. И Самсунг е доста по-скъп....но ако намериш да го предлагат в България, кажи от къде да си купя и аз
    Този пост е редактиран от gen66; 24-07-19 в 11:50.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    23
    #667

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Мислех от емаг

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #668

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от GMC44 Виж публикацията
    Мислех от емаг
    Поръчвай бързо 9005 докато имат 10% отстъпка в емаг 2700 е добра цена
    Ако попаднеш на читава бройка, няма да имаш проблеми със субтрити и тн. Моя го върнах защото си беше дефектен направо(може да видиш в темата за 9005), но даже и той нямаше проблем с блууминг при субтитри
    Този пост е редактиран от gen66; 24-07-19 в 12:26.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    23
    #669
    Цитат Първоначално публикувано от gen66 Виж публикацията
    А ако решиш да вземеш Q8DNA от къде ще го купиш? В емаг има само разопакован. Иначе Q8DNA е по-добрия избор ако не гледаш netflix редовно и не ти трябва Dolby Vision а дори и това май не е кой знае какво предимство....Но гледай в youtube сравнения x900f vs q8fn (us версията) и ще видиш разликата. И Самсунг е доста по-скъп....но ако намериш да го предлагат в България, кажи от къде да си купя и аз
    Току що говорих с колцентъра на емаг, от там ми казаха, че не е от отдел разопаковани. Ако е отварян ще го върна.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #670

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от GMC44 Виж публикацията
    Току що говорих с колцентъра на емаг, от там ми казаха, че не е от отдел разопаковани. Ако е отварян ще го върна.
    Аз обаче виждам само 55инча, 65инча не ми излиза, не знам как така имат като не го показва в сайта им

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    23
    #671
    Цитат Първоначално публикувано от gen66 Виж публикацията
    Аз обаче виждам само 55инча, 65инча не ми излиза, не знам как така имат като не го показва в сайта им
    Поръчах го сутринта, пишеше че е последна бройка. Сега показва - недостъпен.
    Обясниха ми, че когато останат единични бройки, понякога от ценообразуващият им отдел намаляли цените.

    - - - - - - - - - -

    В момента като последна бройка е 65Q7FN на цена от 2949 лв.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #672

    Отговор: SONY телевизори 2019

    gen66
    Всичко това е обусловено от приложеният тип подсветка и комплектация от дифузьори. Колкото повече на брой са светодиодите от FALD подсветката, толкова по ясно видим ще бъде блууминга при поява на дребни ярки обекти на дисплея. Да не пропуснем и разликата в настройката на картината между двете марки модели.
    По спомен имаше оплаквания от Семсун, че при поява на субтитри, скача яркостта на картината като цяло и при изчезването им, яркостта на картината спада. Не съм следил дали са оправили този проблем, провери и за него.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    23
    #673

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Току що ми звъннаха от емаг-а, много се извинявали, но станала грешка и нямали наличен Самсунг и ми анулират поръчката. Поръчах си Сонито с отстъпка 10%, дано е за хубаво.
    Този пост е редактиран от GMC44; 24-07-19 в 18:43.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #674

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Ай честито, и аз днеска получих 55 инчовата версия, пак си има блуум в тъмна стая като се гледа ама не е нищо фрапантно, не разваля кефа Аз след много разучаване и четене на форуми, най накрая разбрах горе долу добри настройки ако те интересува и не забравяй да си свалиш на USB последния фирмуер да го обвновиш щото не се трае иначе

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    23
    #675
    Цитат Първоначално публикувано от gen66 Виж публикацията
    Ай честито, и аз днеска получих 55 инчовата версия, пак си има блуум в тъмна стая като се гледа ама не е нищо фрапантно, не разваля кефа Аз след много разучаване и четене на форуми, най накрая разбрах горе долу добри настройки ако те интересува и не забравяй да си свалиш на USB последния фирмуер да го обвновиш щото не се трае иначе
    Благодаря, на теб да ти е честит! Аз ще почакам ден, два да го доставят. Ако може да ми пратиш настройките или чрез линк ще съм ти благодарен!
    Като се замислих относно блуминга, имах един самсунг ц650, така му светеха лампите на подсветка на черен фон, но въобще не ме дразнеше, продължавам да смятам, че това тв е с най-яката картина, която съм гледал. Май всичко опира до индивидуалното възприемане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 75 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11
  2. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  3. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 07:21
  4. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 18:45
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 08:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе