Страница 61 от 75 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1119
Like Tree172Одобрявам

SONY телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    16
    #901

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Ще пробвам изпратените настройки и ще пиша .Не знам кога ще ходят техниците на Мсат ще ги провам след тях.Мерси за бързите отговори.Ще пиша за резултата .Лека вечер.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #902
    Цитат Първоначално публикувано от DOLBY VISION 4K Виж публикацията
    Подробно тествах модела и да, в определени моменти има такова насичане-предърпване при различна ситуация на видеото. Бях на 90% пред купуването му, но това определено ме отказа. Пробвах всички възможности на контрола на движението, но ефекта на плавността е само при 50% от нещата. Тествах с най-различни конкретни файлове точно за този проблем, който е съществен при доста модели. Не е от мрежа, сигнал на кабелна и т.н. Просто не може да се справи. При 49XG9005 този проблем не съществува в управлението на движещи обекти във видео сигналите
    На мен това ми звучи доста странно, все пак говороим за телевизионен сигнал в конкретният проблем. Модела е с моушунфлоу 1000, аз дълго време съм гледал на модел с моушънфлоу 400 и такивава сериозни проблеми не имало.
    Ти с какви файлове тества? Може все пак да има бъг или да е нещо с кодеците.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #903

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Колеги, искам да вмъкна един бърз въпрос - при телевизионен сигнал къде мога да видя "сила на сигнала" и "качество на сигнала"? Тази информация я имам на Филипса и на Самсунга и често ми е помагала да разбера дали проблеми с картината се дължат евентуално на слаб сигнал или има проблеми със самото излъчване от оператора. На Сонито не мога да я видя никъде. Има ли я?

  5. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #904

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Колеги, искам да вмъкна един бърз въпрос - при телевизионен сигнал къде мога да видя "сила на сигнала" и "качество на сигнала"? Тази информация я имам на Филипса и на Самсунга и често ми е помагала да разбера дали проблеми с картината се дължат евентуално на слаб сигнал или има проблеми със самото излъчване от оператора. На Сонито не мога да я видя никъде. Има ли я?
    Аз съм я виждал на ефирната телевизия, на по-стар модел, на новите не знам как, но ако има тунер, би ърябвало да има информацията.

    Сега проверих, при отворен канал, от меню Options, System information (най-долу в списъка с опции)

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от javorenator; 06-12-19 в 00:19.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #905

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Интересно, но вижте къде 49XG9005 влезна в търсения от мен кино, топъл (6500К) режим на картината.
    Едва ли ще предположите, но не е: Реални кино, Потребителски и т.н.
    Единствено влиза в 2 точни избора на плътна и спокойна, топла картина само чрез HDMI входовете и в режим на картина: Снимки-Настрорни и режим: Графика.
    Само при тях, 49XG9005 започва да работи, както другите ниски модели го постигат без локално и директна подсветка.в режим: Реално кино.
    Що така са го решили, само те си го знаят.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    22
    #906
    Цитат Първоначално публикувано от DOLBY VISION 4K Виж публикацията
    Интересно, но вижте къде 49XG9005 влезна в търсения от мен кино, топъл (6500К) режим на картината.
    Едва ли ще предположите, но не е: Реални кино, Потребителски и т.н.
    Единствено влиза в 2 точни избора на плътна и спокойна, топла картина само чрез HDMI входовете и в режим на картина: Снимки-Настрорни и режим: Графика.
    Само при тях, 49XG9005 започва да работи, както другите ниски модели го постигат без локално и директна подсветка.в режим: Реално кино.
    Що така са го решили, само те си го знаят.
    Има ли проблеми с контраста и бързо движещи се обекти при тази настройка на картината?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #907

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Нямах време за тези тестове, но картината стана чудесна. Контраст и цветове всичко е както трябва да е.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #908

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Аз съм я виждал на ефирната телевизия, на по-стар модел, на новите не знам как, но ако има тунер, би ърябвало да има информацията.

    Сега проверих, при отворен канал, от меню Options, System information (най-долу в списъка с опции)

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Дали имаше предвид телевизор с Андроид или не? Никъде нямам меню, кръстено "Options", а навсякъде където пробвам да намеря информация, не пише нищо.

    Пуснали са 4К телевизии в мрежата на Нет 1 в София. Малко ми насичат. Може ли някой с по-висок клас телевизор да пробва и да каже дали вървят гладко?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #909

    Отговор: SONY телевизори 2019

    HELP>диагностика на сигнала

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #910

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Благодаря ти, колега, никога нямаше да го намеря!

    Качеството на сигнала на 4К-то се колебае между 84 и 87, в цветове е точно на границата между жълто и зелено. Насичането е при малко по-бързо движеща се картина. Образът не се размазва, като да губи пакети, но сякаш липсват по 1-2 цели кадъра на всеки 15-20. Пробвах и на друг канал, там качеството е 100, но го има същото насичане. Сигнал на едната честота 61 децибела / кач. 100 , а на другата - 54 децибела / кач. 84-87.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    16
    #911

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Добър ден искам да дам отчет по въпроса със насичаненото на телевизора за който писах по горе , техниците ходили да мерят сигнала всичко било наред сложили някакъв филтър на кабела на входа за телевизора и накъсването спряло сега всичко било наред.Благодаря на всички за съветите лек ден и късмет.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #912

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Здравейте, имам следния проблем с TV Sony KDL-40WE660:


    Ако не си личи на снимките, проблемът е, че се появиха вертикални тъмни линии на равни разстояния. Линиите се виждат само, когато телевизорът показва определени цветове. Забелязах ги вчера, миналата седмица сякаш ги нямаше. До момента съм ги забелязал на зелено и на червено. При бяло, черно, сиво не се виждат. Интересувам се ще мре ли? Шегата настрана, ТВ-то е на около една година, гаранционен е. Ако допуснем, че ми го подменят, има ли вероятност пак така да стане? Дайте някакъв съвет
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dimitar Kostov; 07-12-19 в 16:26.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #913

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Ползвай си гаранцията. Тя е точно за това.
    А дали ще ти го подменят с нов, зависи от сервиза и самата повреда.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #914

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Молба за една проба към притежателите на 49XG9005. Пуснете чисто бял фон при включено локално затъмнение на HIGH и вижте в четирите ъгъла на панела Ви има ли леко оцветяване в бледо синьо. После изключете съвсем локалното затъмнение и вижте пак изчезна ли това оцветяване и станаха ли бели ъглите, както цвета на целия екран? Искам да разбера това само при бройката, която тестваме ли е, или е фабрична ситуация като цяло за този модел?
    Благодаря Ви за резултати те!!!

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #915

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Article ID : 00177599...Image retention on Sony OLED TVs
    https://www.sony.com/electronics/sup...icles/00173479

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 75 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  2. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  3. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 06:21
  4. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 17:45
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе