Страница 20 от 32 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 475

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #286

    Отговор: Gree Fairy

    Ами за целта си има настройки от сервизното меню +2 \ -2°. Не знам при грее дали има и как става но на моите има ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #287

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Дали не е точно обратното? Не всички, но някои, които са монтирани близо до тавана и близо до стена, поддържат по-ниска температура от зададената от ДУ, защото датчикът отчита температурата горе, която е с няколко градуса по-висока. Задавам 26 и поддържа 23. Ако искам точност, го пускам да се управлява от датчика в ДУ.
    А обърна ли внимание на това "ако се управляват от датчик във вътрешното тяло" ???
    Добре ще напиша и другото изключение въпреки, че модела не е такъв и безсмислено, но някой само и дамо да се заяде ще каже и тези с ОЧЕТА. ДА и тези с "ОКОТО" се управляват по друга логика.
    Доволни.....................

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #288

    Отговор: Gree Fairy

    Ако не се лъжа би трябвало да има датчик в дистанционното също - I feel. Пробвай с него. После има голямо значение на каква степен на вентилатора е. Ако е на висока степен (по-икономичен е тогава определено, но и доста шумен) ще работи on/off като ще подминава всеки път с градус-градус и половина температурата и ще с пира после за по-дълго. На auto ще работи по-равномерно, пак ще офи (по-рядко може би), но ако не го бараш определено време може и съвсем да се кротне и да поддържа развномерна темепература. Аз имам друг от дърводелските модели на Гри, но съм наблюдавал, че това е поведението на всички от клас 1000- лв. на марката.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #289

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    А обърна ли внимание на това "ако се управляват от датчик във вътрешното тяло" ???
    Добре ще напиша и другото изключение въпреки, че модела не е такъв и безсмислено, но някой само и дамо да се заяде ще каже и тези с ОЧЕТА. ДА и тези с "ОКОТО" се управляват по друга логика.
    Доволни.....................
    За какво заяждане говориш? Ставаше въпрос /за това пита и човека/ за въздушния датчик във вътрешното тяло. Ти просто беше написал нещо, което не е вярно и противоречи на логиката. Вместо да обвиняваш другите, че се заяждат, прочети какво си написал и го осмисли.
    И това не е заяждане, да знаеш, а само корекция.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #290

    Отговор: Gree Fairy

    Не мога да разбера защо продължава да се обсъжда този проблем вече толкова години. Просто тези климатици така си работят. Даже и на I feel да го сложиш, изтощените китайски батерии на дистанционното правят климатика неадекватен. Човек пие една студена вода и живота продължава, като следващия път гледа да не прави подобна грешка.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    7
    #291

    Отговор: Gree Fairy

    Работи от 6 дена. Вентилатора е на 'Ауто'. Стаята е около 21-22кв.м. В книжката пише, че трябва да изключи 2гр над зададеното и да се включи 2гр под. Довечера ще пробвам как се държи с 'I Feel'. Интересното е че вънка е 21гр, а вкъщи климатика е настроен на 19,за да поддържа 24.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #292

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    За какво заяждане говориш? Ставаше въпрос /за това пита и човека/ за въздушния датчик във вътрешното тяло. Ти просто беше написал нещо, което не е вярно и противоречи на логиката. Вместо да обвиняваш другите, че се заяждат, прочети какво си написал и го осмисли.
    И това не е заяждане, да знаеш, а само корекция.
    Кое не вярно, на теб логиката ти куца. Отговора ми в контекста на условията в които работи и оплакването. А те са висока външна температура, прегряване и неясно помещение.
    Това което ти описваш е вярно принципно, но се случва при други условия, когато е ниска външната температура и помещението има големи загуби. Тогава оплакването няма да е от прегряване, а от студено помещение и работа он/офф.

    - - - - - - - - - -

    Cescfabregas, виж в книжката колко е минималното време за работа след он и ако ти работи (по всяка вероятност да) он/оф ще се досетиш, защо прегрява помещението.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #293

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Cescfabregas Виж публикацията
    Работи от 6 дена. Вентилатора е на 'Ауто'. Стаята е около 21-22кв.м. В книжката пише, че трябва да изключи 2гр над зададеното и да се включи 2гр под. Довечера ще пробвам как се държи с 'I Feel'. Интересното е че вънка е 21гр, а вкъщи климатика е настроен на 19,за да поддържа 24.
    Аз съм с Кози Еко (по-стар модел - предшественик на Бора Еко). Няма такива амплитуди, въпреки е пишеше същото по памет. Първите няколко цикъла докато се опомни е доста дразнещ - надува на макс и директно бие офф, но като се кротне си е ок. Пиши какъв е резултатът.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #294

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Кое не вярно, на теб логиката ти куца.
    "Всички климатици в режим на отопление, ако се управляват от датчик във вътрешното тяло държат няколко градуса по-висока температура, защото при тавана е по-топло."
    Ето това според мен не е вярно и не намирам логика, па макар и куца.
    Ако е по-топло и датчикът е отчел достигната температура, ще намали оборотите или ще изключи. В същото време долу на ниво обитатели температурата ще е по-ниска, а не по-висока от зададената. Това, а не обратното съм наблюдавал при някои от моите машини, поради високия монтаж и близо до стена от страната на въздушния термодатчик.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #295

    Отговор: Gree Fairy

    При мен между другото има до тавана доста над 15-20 cm - по-скоро са към 50 (светла височина над 3 метра) и това мисля има доста ползотворно влияние към работата на всякакви климатици.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #296

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    "Всички климатици в режим на отопление, ако се управляват от датчик във вътрешното тяло държат няколко градуса по-висока температура, защото при тавана е по-топло."
    Ето това според мен не е вярно и не намирам логика, па макар и куца.
    Ако е по-топло и датчикът е отчел достигната температура, ще намали оборотите или ще изключи. В същото време долу на ниво обитатели температурата ще е по-ниска, а не по-висока от зададената. Това, а не обратното съм наблюдавал при някои от моите машини, поради високия монтаж и близо до стена от страната на въздушния термодатчик.
    Защо ме цитираш половинчато не ми е ясно.
    " Всички климатици в режим на отопление, ако се управляват от датчик във вътрешното тяло държат няколко градуса по-висока температура, защото при тавана е по-топло. Това какво ще измериш вътре в помещението много зависи от това как е разположен климатика и до колко е добра циркулацията."
    Може и да измериш повече може и по-малко от заданието зависи. Виждал съм ги и двете. Защото когато се управляват единствено от датчика във вътрешното тяло имат някакво отместване в режим на отопление с 1-2 градуса между това което отчита датчика и това което е настроено. По всяка вероятност не я е променял тази фабрично зададена стойност, както и не спомена, че го е оставил да се управлява по сензора в дистанционното.
    На мен ми писна да ти се обяснявам за това, че не си опитал да вникнеш в поста ми и ме цитираш половинчато. Жив и здрав да си.
    А на собственика, ако му се чете как, какво и защо е при неговата машина да заповяда.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #297

    Отговор: Gree Fairy

    Относно минимума на 12-ката ми - не мога да го видя да падне под 500 вата, изключва гадината

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #298

    Отговор: Gree Fairy

    При мен на положителни температури е падал до 400w, а при отрицателни 480w. Толкова си може машината.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #299

    Отговор: Gree Fairy

    Еми ей го на - в момента е така: външна температура: +11.6, влажност: 85%, задание: 21С, поддържа температура в стаята: 22.5С (на височина 1м), вентилатор на ауто. След офф около 10 мин. започва с 1000W, постепенно до 5-та минута пада до 900W, на 7-мата минута падна до 750 и изключва, тоест работи 7 почива 10 минути
    Иначе си поддържа зададената температура, даже с връхче
    Странно се държи според мен?
    9-ката при същите външни условия, (но в по-малка и по-топла стая): задание: 21С, поддържа температура в стаята: 22.5С, на втората минута е на 600W, на 7-ма минута при 500W - офф.Следва 10-тина мин. почивка...
    Същата работа!
    Този пост е редактиран от zdravko; 12-11-19 в 22:07.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #300

    Отговор: Gree Fairy

    Ако не се ръчка известно време би следвало да спре да се форсира след пускане. Зависи и от стаята. До колкото съм забелязал 9-ките са с минимум на 12-ките и просто не са подходящи за отопление на малки стаи. При on/off шуми ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 32 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 19:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 20:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 11:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 18:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе