Страница 21 от 32 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 475
Like Tree243Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #301

    Отговор: Gree Fairy

    Не е нещо фрапиращо, но се чува, да!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #302

    Отговор: Gree Fairy

    Ми като не дразни много, моят съвет е да не му се впрягате. Между другото, Зубадан е тих и on/off не се чува, струята е винаги топла, но пък пластмасите припукват, а си е с висок минимум. Козито е тихо на auto (в голямо помещение е и това има значение), но пък на фиксирана по-висока степен е доста по-икономичен според мен. Единствено на централното парно нищо не се чува, но там си има други кусури.
    zdravko и rosswen харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #303

    Отговор: Gree Fairy

    То дори точната дума не е "чува се" а "усеща се"

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #304

    Отговор: Gree Fairy

    Е значи има градация. При Козито и се чува и се усеща!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #305

    Отговор: Gree Fairy

    А нормално ли е да прави 5-6 минутен дефрост при +2С + дъждовно, но без мъгла време?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #306

    Отговор: Gree Fairy

    zdravko, не е нужно да питаш за едно също в няколко теми...
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #307

    Отговор: Gree Fairy

    Здравейте колеги,

    От миналата зима имам Gree Fairy 9ка. Сложена е в стая с размер 13 кв. Само една стена гледа навън като терасата е с дограма, тоест реално нямам външни стени. Цялото жилище се отоплява с климатици.

    Проблемът, който имах и миналата, и тази година, е че след като пусна машината в режим отопление и стаята се стопли, има много дълги периоди на off (може да се проточи и много над час). Тоест машината е включена, но не духа. Държи се еднакво и при -5, и при + 12 градуса навън. В момента навън е 10 или 12 градуса, аз съм задал 23 градуса от ДУ, в стаята е 22 градуса и климатика от около вече час си стои без да духа. Държа вентилатора на режим Ауто и ползвам Ifeel, не ползвам тих режим(silent). Причината, поради която съм задал толкова висока температура , е че ако задам 20-21 градуса то климатика няма да се пусне минимум 2 часа (тествано и потвърдено много пъти). Това нормален начин на работа ли е , не трябва ли този период на "недухане" да е по-къс и то при такива високи температури навън? Ако не ползвам Ifeel, а сензора във вътрешното тяло е същата работа. Сменял съм батериите на дистанционното, за да пробвам от тях ли е - не даде резултат.

    Миналата година помолих техниците да дойдат и да изкарат сензора на външното тяло в по-предна позиция , но това не помогна. Говорих с тях за това държание на климатика , но нищо не направиха. За мен е странно да има периоди на Off от по 1,2,3 часа. Не ми пречи и да вдигам ръчно един два градуса, за да почне да духа, но тогава и консумацията се вдига повече. Сигурен съм, че няма ситуация, при която аз не чувам струята, защото машината не е толкова тиха.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #308

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от mkoev Виж публикацията
    Здравейте колеги
    Здравей.

    В момента навън е 10 или 12 градуса, аз съм задал 23 градуса от ДУ, в стаята е 22 градуса и климатика от около вече час си стои без да духа.
    Ти колко градуса искаш да е в стаята? Ако искаш да е 23 задай му 24 и си ти.

    В момента навън е 10 или 12 градуса, аз съм задал 23 градуса от ДУ, в стаята е 22 градуса и климатика от около вече час си стои без да духа.
    В това няма нищо лошо според мен. Както се казва "дай боже всекиму"

    не трябва ли този период на "недухане" да е по-къс и то при такива високи температури навън?
    Високи, ниски навън нямат никакво значение. За него е важна температурата в стаята. А и за теб предполагам.

    Не ми пречи и да вдигам ръчно един два градуса, за да почне да духа, но тогава и консумацията се вдига повече.
    Хем искаш да духа, хем да не се вдига консумацията!

    Не го базарай. Явно са ти ниски топлозагубите, а вероятно имаш и топлоприходи. Радвай се на тихото и топло помещение.
    Ако искаш да духа постоянно смени марката. Тогава пък ще питаш защо не спира след като си е достигнал температурата а духа със слаба хладна струя.

    Внимавай какво си пожелаваш.
    zxc0, Phoenix_1 и mkoev харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #309

    Отговор: Gree Fairy

    @mimojef, благодаря за отговора. Аз бях останах с впечатлението, че той все ще си подухва.

    Днес ми направи впечатление следното: климатика е настроен на 22 градуса, температурата в стаята падна до 20 и машината почна да отоплява чак след като му вдигнах аз ръчно температурата до 23. Това малко ме притеснява и заради това писах : трябва да вдигна температурата ръчно , за да се раздуха, а не се включва сам, т.е ще чака още един градус да падне.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #310

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от mkoev Виж публикацията
    @mimojef, благодаря за отговора. Аз бях останах с впечатлението, че той все ще си подухва.

    Днес ми направи впечатление следното: климатика е настроен на 22 градуса, температурата в стаята падна до 20 и машината почна да отоплява чак след като му вдигнах аз ръчно температурата до 23. Това малко ме притеснява и заради това писах : трябва да вдигна температурата ръчно , за да се раздуха, а не се включва сам, т.е ще чака още един градус да падне.
    Да споделя моите впечатления:
    Имам, го от по-миналото лято, но е в спалня и беше най-неудачният избор за целта..., не знам дали има по-шумен от него дори на най-ниски обороти.За други помещения може би става. Имам и General в другата стая, та мога да правя сравнение. Той е сложен на 22гр, поддържа близка температура и работи като инвертор според моите разбирания, т.е. почти не съм го виждал изключен, върти все около 300W, духа леко топло, но достатъчно да поддържа и...не се чува, че работи.
    Фейърито работи почти като неинвертор. Сложен е на 19гр, I FEEL, QUIET, автоматичен вентилатор. Като се включи чувам външното тяло първо, тръгва от 300W, повишава плавно и около 700 се включва вентилатора, повишава плавно до около 1300/400, температурата се покачва до 45-50гр, започва да пада до около 7-800W, така се задържа 10-20мин, температурата около 33-35гр. Започва да пада мощността, задържа се около 400-450 и изключва. В зависимост от външната температура може да стои изключен повече от час и повтаря упражнението, като по някога не стига 1300, а само до 7-800.
    За мен основните кусури са, че е шумен и не е за спалня и не поддържа точно температурата (голям хистерезис). Мързи ме да нагрея дистанционното със сешоара когато бичи на 1300W, да видя дали ще изключи веднага/бързо (това е само за проба, но ме съмнява, че ще следва точно логиката). Струва ми се, че софтуера е калпав, дори агрегатите да са читави, демек има голям лаг в следването на термо датчика, независимо дали в тялото и дистанционното. Друг недостатък на софтуера- натискаш бутона за смяна показанията на външна/вътрешна температура на вътр. тяло и освен, че външен датчик няма, което е описано в книжката, че е възможно, но вътрешната темп. се показва за 3 сек и се връща на зададената. Може би нарочно е направено така, че да не може да остане на която искаш, защото много ясно ще проличи как не може да я поддържа...
    Също, тъпо е нагревателя, около 70W да стои включен винаги под 0гр външна, дори климатика да е изключен. А защо няма две светодиодчета показващи вкл. нагревател и дефрост- е, нарочно, за да не дразни потребителя, че харчи допълнителна мощност (тези неща не са и описани в ръководството)
    Както и да е, аз съм си виновен, аз си го избрах, само по книга и параметри, още нямаше отзиви по форумите, беше нов модел.
    Имам два въпроса:
    С електроника и хардуер съм ОК.
    1. Има ли лесен достъп до датчика във вътр. тяло за да направя експерименти да го извадя навън, макар, че някои казват, че няма ефект. Какъв е датчика?
    2. Какъв вид е мотора на вентилатора и как променя оборотите си. Възможно ли е и какъв ще е ефекта ако намаля всички степени на половина с цел по-нисък шум? Теоретично дебитът ще е по-малък и по-дълго ще работи, за да достигне температура, което може да увеличи разхода...

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    7
    #311

    Отговор: Gree Fairy

    Здравейте отново, по-горните постове мога да кажа, че пък при мен много добре работи логиката с поддържане на температурата. Само, че за да ми поддържа 23гр, аз го оставям на 19, което вече не ми прави впечатление и се отказах да търся причина и да викам техници. Вентилатора е на авто,при достигане на температура духа по-силно, после намаля и поддържа с по-ниска степен на турбината, а следобяд като напече дори спира, и гледам че е станало около 2гр над зададените.
    Отделно въпроса ми сега е за външното тяло, та неговата перка работи постоянно на максимум или спира когато вече климатикът спира, понеже е надскочил градусите. Лятото също така работеше, но си обяснявах с факта, че е сложен на западна стена и го пече яко слънцето, но пък сега като се замисля и вечер въртеше яко. Та така линтрябва да работят, вашите как са?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #312

    Отговор: Gree Fairy

    Имам един китайски климатик конвенционакен, който работеше с голям хистерезис. Затопляше до +2 над заданието включваше на -2 от заданието. Извадих му датчика и обелих термо шлаухчето в което е поставен. В момента работи като часовник.
    ОН/ОФФ циклите са на абсолютно точен интервал. И поддържа температурата на +- 0.5 градуса.
    При моите топлозагуби на външна около нулата работи точно 6 минути на 1500W и почива между 30 и 50 минути в зависимост от движението в стаята.
    Rafailiev одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #313

    Отговор: Gree Fairy

    Така работят китайските марки напьлно нормално е. Какво очаквате за тази цена?
    bobovo и ccankov73 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #314

    Отговор: Gree Fairy

    @cibik, при мен нямаше абсолютна никаква разлика след като изкараха датчика от вътрешното тяло, за да усеща уж по-добре (смисъл издърпаха кабелчето с датчика на по-предна позиция). Просто климатика е смотан и Velev.Klima е прав. Аз за съжаление се подведох по съвет от форума, а аз самия не разбирам от климатици. Трябваше да дам едни 1400-1500лв. и да ми е мирна главата. По същата логика някой като дойде да ми каже искам хубав и нов лаптоп за 1000лв. аз му казвам, че няма как да стане.

    При мен поне видях, че ако го сложа на ниски обороти, не затопля стаята така бързо и съответно не изключва много бързо и повече врема духа топло, и по-този начин на мен самия ми е по-комфортно. Нямам проблем със звука и т.н. , въпреки че наистина е шумничък. Проблем е, че като стоя 1 час на бюрото и даже и в стаята да е 20-21 градуса пак става некомфортно ако климатика не подуха малко топло, а съм го засичал да си мълчи по 3 часа.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #315

    Отговор: Gree Fairy

    Mimojef добре го е обяснил.
    Аз в караваната накарах една дърта Осака да си следи заданието точно .
    Изкарайте сензора отстрани до вътрешното и ако няма разлика го оголете .
    Аз на Осаката го изкарах под нея на около 5 см и си държи градусите почти точно (+ - 0.5 от градуса )
    Преди това го бях изкарал отстрани и горе ,но не видях някаква съществена разлика.
    Иска си експерименти

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 32 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе