Резултати от 1 до 7 от общо 7

Телевизор Панасоник ТХ21СК1Р лош контраст, замазано

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #1

    Телевизор Панасоник ТХ21СК1Р лош контраст, замазано

    Купих телевизора казаха ми, че не е работил 10 г. Като го гледам от 3 м, субтитри се виждат що-годе, които са по-едри, обаче инфото е ама буквално замазано, нищо не се чете, логото на каналите също някакво размазано, и образа не е баш както трябва, някакъв промит, ама се преживява.
    Та какво ми казаха да направя...да го отворя, на ТХО-то да бъзикам контраста с една отвертка. Понеже грам не разбирам, как мислите дали ще има някакво подобрение...или пък цялото ТХО ако сменя ще стане ли картината по-добра и на инфото и като цяло. Май това стоене 10 г.не се отразява добре!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #2

    Отговор: Телевизор Панасоник ТХ21СК1Р лош контраст, замазано

    Кинескопът ти е изтощен. Каквото и да направиш, ще е временно.
    Просто са те измамили. Особено, ако са ти го продали за повече от 30лв. в това състояние.
    Нали се сещаш, че ако е бил изправен, нямаше да стои някъде неизползван и непродаден 10 години? И това е модел от 2005-6 някъде.
    Да гледаш 21" ТВ от 3м си е направо изтезание

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #3

    Отговор: Телевизор Панасоник ТХ21СК1Р лош контраст, замазано

    И от неползване ли се изтощава? 50 лв се набутах демек.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #4

    Отговор: Телевизор Панасоник ТХ21СК1Р лош контраст, замазано

    Телевизорът е бил е повреден преди това, естествено. Все пак е модел от началото на 2000-те години!
    Последните произведени кинескопи на всички марки са с много ниско качество. Я изкарат 5 години нормална експлоатация, я не.
    Посещение в сервиз - минимум 20-25лв. за диагностика. И ако е кинескопа, трябва да имат стенд за регенерацията му. Стига твоя да подлежи на такава, може и да има някакъв ефект. Но не е сигурно дали ще е желаният от теб. ТВ може да изкара около 1-2 години.
    Другия вариант е увеличаване на отоплението на кинескопа, но това ще е максимум до 6м. И пак зависи от състоянието на кинескопа и ТВ като цяло. Отделно сигурно ще има електролитни кондензатори за смяна.
    Ето ти сервизно ръководство, но ако нямаш познания и опит в областта на електрониката, по-добре не пипай. За да не стане играчка-плачка!
    https://elektrotanya.com/panasonic_t.../download.html

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #5

    Отговор: Телевизор Панасоник ТХ21СК1Р лош контраст, замазано

    valerko този телевизор според мен е работил без прекъсване в някоя кръчма 10 години .
    Изтощаването на кинескопа се дължи на десетки хиляди часове работа .
    Аз имам Panasonic TWIN TOP DOME TX-14-2FT работил 15 години 1996-2011 в кухня 25 000 часа по груби изчисления.
    В момента е на вилата и работи доста прилично.
    Gena_bs е прав ,просто не хвърляй излишни пари ,всичко ще е временнно.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #6

    Отговор: Телевизор Панасоник ТХ21СК1Р лош контраст, замазано

    valerko
    Върни го и си поискай парите обратно.
    Ниската яркост и слабата наситеност на цветовете показват, че кинескопът е изтощен - от натрупани часове работа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #7

    Отговор: Телевизор Панасоник ТХ21СК1Р лош контраст, замазано

    Явно изгорях с 50 лв. Страшно доверие излъчваше бабката. Аз изглупях че не го пробвах преди да го купя. Живи здрави, благодаря на всички. Продава се за 20 лв, някой грамотен да го съживи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. нямам субтитри на телевизор панасоник TX-L32X5E
    От AAA във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 17-07-15, 15:51
  2. Остатъчен образ на нов плазмен телевизор Панасоник?
    От chavdarr във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-13, 15:07
  3. Отговори: 5
    Последно: 03-01-12, 14:21
  4. Wi-Fi dongle за телевизор Панасоник
    От sporty123 във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 26-01-11, 20:01
  5. Отговори: 7
    Последно: 18-01-10, 10:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе