Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree11Одобрявам

Избор на пералня Бюджет 1000 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    2
    #1

    Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Здравейте колеги,
    Без да ви занимавам излишно с детайли и предистория - търся добра пералня за споменатия горе бюджет (около 1000 лв, плюс-минус). Обмислям Аег за тия пари от магазинната мрежа, чудя се и за Електролукс. Като екстри и интересни опции, галещи окото хсресах и един-два модела на Самсунг, но все пак искам пералня на доказана марка. В. тоя ред на мисли обмислям и втора ръка Мийле от добре познатия Марти, но все пак искам да се допитам до познавачи като вас, не просто да се хвърля.

    Ше съм наистина благодарен ако споделите мнения, ако не съм достатъчно конкретен - само дайте знак и ще кажа какво искам за мен, жената и малкото ни момче

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    То без конкретни нужди как може да ти помогне човек дори и да иска?
    Има и доста голяма тема в която многократно са обсъждани пералки около тази цена. Прочете ли я?
    А "Мартин" кой е?

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Марти е гуруто на Миеле втора употреба.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Ами конкретните ми нужди са добра пералня за около 1000 лв. Ако дам желани програми, размери, цвят, тегло на уреда и тн. - по-лесно ли ще го направя за препоръка? Дал съм бюдже и между какво се колебая - останалото оставам на хора, които знаят много повече от мен. Ако молбата ми е неизпълнима без още конкретика - извинявам се за спама и ще изтрия темата, не искам да замърсявам форума.
    А за темата, която има тук - четох доста от нея и заради това съм прецизирал избора си доста, като накрая го сведох до конкретни избори и колебания. Както има теми за иьбор на пералня до 500, 700 и тн. лв - моят въпрос е такъв. Ако отговорът е да чета форума и всичко вече е казано - не разбирам защо има опция за създаване на нови теми.
    Ако с нещо нарушавам правилата или тона тук - извинявам се.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #5

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Щом то знаеш Марти, мини натам да видиш какво предлага.Като съвет за избор на пералня втора употреба- гледаш стъклото на люка да не е издраскано/това показва колко е ползвана пералнята/ А също и копчетата да изглеждат като нови. Какви екстри може да има една пералня, освен необходимия в някои случаи отложен старт. Да не ходи да ги простира дрехите? Пчелната пита на барабана на Миле, която щади прането още никой не я произвежда.За нови перални не мога да дам съвет в този бюджет.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #6

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Пералня втора употреба си е таралеж в гащите.Не Миеле,ами ако ще да е извънземна,все тая.Трябва да се познава техника,който ги обслужва и ремонтира преди продажба.Не се знае дали е била обществена или битова и с каква вода е прала. Влизане в сервизното за проверка на работни часове,записани грешки,проверка на аксиален и радиален луфт,амортисьори....
    Съветвам хора,които си нямат понятие,да не се хвърлят гьотаре да купуват такава техника,защото може да останат много разочаровани.
    Работещо 15 годишно Миеле в Германия,закупено от собственик е около 100€,разни Сименс-и са по 50€.
    Миеле също се чупят,ама при тях всичко е цифра.Тези пералки са за хора с много пари или за такива,дето могат да си ги ремонтират сами.Части за тях се купуват от Германия или през БГ-сервиз.В други магазини,всичко е китайски чарколяци и издържат от ден до пладне.
    За 1000 лв има голям избор пералки с пет години гаранция.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 22-01-19 в 12:50.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от siratevancho Виж публикацията
    Ами конкретните ми нужди са добра пералня за около 1000 лв. Ако дам желани програми, размери, цвят, тегло на уреда и тн. - по-лесно ли ще го направя за препоръка? Дал съм бюдже и между какво се колебая - останалото оставам на хора, които знаят много повече от мен. Ако молбата ми е неизпълнима без още конкретика - извинявам се за спама и ще изтрия темата, не искам да замърсявам форума.
    А за темата, която има тук - четох доста от нея и заради това съм прецизирал избора си доста, като накрая го сведох до конкретни избори и колебания. Както има теми за иьбор на пералня до 500, 700 и тн. лв - моят въпрос е такъв. Ако отговорът е да чета форума и всичко вече е казано - не разбирам защо има опция за създаване на нови теми.
    Ако с нещо нарушавам правилата или тона тук - извинявам се.
    Нерви ли усещам?
    С конкретни желания ще насочиш хората, които могат да помогнат естествено. Как иначе?

    И много странно .... подкрепям @Spitfaqr12

    Успех в избора!

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #8

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Защо втора употреба пералня да е таралеж в гащите? Аз миналата година си взех нова от Техно магазин и жестоко съжалявам. Толкова шумна и така подскача при центруфугиране, че още се чудя кога ще започне да обикаля стаята. Старата/Аристон/ бе на 15г и работеше 300 пъти по тихо. Двама приятели също реват, че са взели и те нови и имат същите симптоми. Сега обмислям продажба на новата и да си взема втора употреба.
    SPSt одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #9

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    стопорен кит за танцуващи перални.jpg
    Като танцува и е нова,има сервиз!
    Сигурно има причини така да се държи дадена пералня?

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #10

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Защо втора употреба пералня да е таралеж в гащите? Аз миналата година си взех нова от Техно магазин и жестоко съжалявам. Толкова шумна и така подскача при центруфугиране, че още се чудя кога ще започне да обикаля стаята. Старата/Аристон/ бе на 15г и работеше 300 пъти по тихо. Двама приятели също реват, че са взели и те нови и имат същите симптоми. Сега обмислям продажба на новата и да си взема втора употреба.
    Каква марка си взел да попитаме?Какви втори употреби ви гонят не знам.Втора употреба мога да купя до 100-120лв.Ама ако нямам пари.Има нови с 5г гаранция за 500лв вие втора употреба ще купуват.Направо смешна работа.

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #11

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Каква марка си взел да попитаме?Какви втори употреби ви гонят не знам.Втора употреба мога да купя до 100-120лв.Ама ако нямам пари.Има нови с 5г гаранция за 500лв вие втора употреба ще купуват.Направо смешна работа.
    Мойта е Беко,без малко 600лв струваше, с 5г гаранция. На моите приятели не помня какви марки бяха. Общото бе, че всички са много шумни и подскачат. А за 100-120лв може само да се снимаш с пералня втора употреба.
    SPSt одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #12

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    То затова има Аег,Електролукс,Сименс,Бош,ЛГ,Самсунг,на които софтуерно не е заложено да скачат по време на центрофуга.
    Намери си здрави маслени амортисьори/втора употреба/ от Миеле ,за шум може да поставиш изолация на панелите отвътре,няма да си познаеш пералката.
    Правил съм такъв тунинг на Беко с колекторна моторетка,стана перфектно.
    Отдолу се слага цяла антивибрационна гума,ако си я сложил върху ламинат,може и да тръгне да търси простора.
    Ето ти здрава пералня
    miele w750.jpg
    Произвеждат се от 83'-89',реставрация на една такава може да струва повече от Бекото ти.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 22-01-19 в 23:50.
    loshiat одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #13

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Мойта е Беко,без малко 600лв струваше, с 5г гаранция. На моите приятели не помня какви марки бяха. Общото бе, че всички са много шумни и подскачат. А за 100-120лв може само да се снимаш с пералня втора употреба.
    Нашта е АЕГ и ни се чува като пере и нито подскача наникъде.Върти се с 1200 оборота и си пее.680лв ,беше на промоция преди нова година с 5г гаранция.От черният петък пак АЕГ сушилня взех с 5г. гаранция.
    Spitfaqr12 одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #14

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Много пъти съм писал,че човек ако има нужда от нова пералка и попадне на промоция/ или има връзки за цена/на Аег около 700лв,няма какво да се чуди.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #15

    Отговор: Избор на пералня Бюджет 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Мойта е Беко,без малко 600лв струваше, с 5г гаранция. На моите приятели не помня какви марки бяха. Общото бе, че всички са много шумни и подскачат. А за 100-120лв може само да се снимаш с пералня втора употреба.
    Вече си се опарил и знам, че си стигнал сам до извода, че в този ценови клас всичко е боклук, пък бил той и с 10г. гаранция. Преди 3-4 години тръгнахме да търсим пералня за сина и просто се ужасих от всичкият бял скрап по магазините с цена до 600-700 лв. След като обиколихме повечето магазини, отидохме в магазин-сервиз за втора употреба и той си взе едно АЕГ Лавамат слим /не помня точния модел/. Правена е за Германия и с казан и барабан от неръждавейка. Цената беше, колкото или малко по-висока от най-евтините нови боклуци. Работи му вече 4 г. и е много доволен от нея.
    ruuni9 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на 43" телевизор. Бюджет 1000 лв.
    От lubomirsb във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 31-08-17, 21:18
  2. Избор на 43", Бюджет 1000 лв.
    От lubomirsb във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 31-08-17, 21:13
  3. Избор на телевизор 42-48'' (бюджет 900 лв)
    От georg7377 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-09-15, 17:08
  4. ръководство за потребителя за пералня sang ws 1000
    От slav1970 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 19-09-10, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе