Резултати от 1 до 8 от общо 8

Toshiba RAS-255UDR, като реши и не работи..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    6
    #1

    Toshiba RAS-255UDR, като реши и не работи..

    Здравейте, имам проблем с Тошибата- RAS-255UDR,
    Вече за трети път ми се случва(през десетина дни), като се пробера вечер и климатика не топли. Външното тяло не работи, нито вентилатора нито компресора. Усилвам градусите докрай- нищо. Изключвам го включвам, изчаквам по час, дори и от контакта и пак нищо. Дистанционното показва 18 градуса а аз съм му задал 25 и нищо,
    Вътрешното тяло изглежда всичко както като когато си работи. но не се включва външното. Забелязал съм че външната температура ми я показва на дистанционното само когато компресора работи, сега ми я показва без да работи. Грешка с проба от дистанционното ми дава само 04, но така си даваше още когато го купих, а досега наближават 3 години съм нямал проблеми. Също не мога да усиля степените на вентилатора .Така няколко часа нищо не става, оставям го и .. сутринта като се събудя вече работи.
    Всичките пъти това става при външна температура около 5-6 градуса. Климатика е поставен в 25кв (хол), сравнително топло помещение, почти винаги работи на минимум, не се тормози особено. Още е в гаранция, но засега се въздържам да се обадя.
    Този пост е редактиран от jortes; 21-01-19 в 21:26.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    242
    #2

    Отговор: Toshiba RAS-255UDR, като реши и не работи..

    Изчакай да мине поне гаранцията и след това се обади на фирмата да те оферират за друг!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    33
    #3

    Отговор: Toshiba RAS-255UDR, като реши и не работи..

    Климатика ти е гаранционен.Не те топли.Не тръгва въобще, а ти се чудиш дали да викаш техниците.
    За техник си.Обаждай се смело.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: Toshiba RAS-255UDR, като реши и не работи..

    Според мен изчакай .. на гаранционни машини твърде не се обръща внимание .

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Toshiba RAS-255UDR, като реши и не работи..

    Добре де, може би аз не съм се изразил както трябва. Климатика в момента работи, вчера стоя няколко часа изключен, само за да видя дали ще тръгне студен - няма проблем. В момента топли добре, всичко си е ОК, няма записани грешки. Но трети път се случва описаното от мен в първия пост. Лесно ще се обадя на гаранцията, и какво да им кажа, вие елате, пък ще почакате малко и до седмица две ще спре.
    Всъщност обадих се в сервиза, казаха като спре да се обадя пак..
    Сетих се и друго, като беше спрял да топли,преди да го рестартирам, вентилатора на външното тяло работеше, а компресора не.
    Очаквах отговор от вида: вероятно компресор, термозащита на компресор, някой температурен датчик или нещо друго. Знам че не сте гадатели, диагностиката става с преглед, но все пак по симптомите някакви насоки. А може би не трябваше да пиша, че е в гаранция още,за да не се бъзикате с мен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #6

    Отговор: Toshiba RAS-255UDR, като реши и не работи..

    Те тези точни и професионални диагностики така от дистанция по мъгляви описания във форум ли очакваш да се случат. Както сам си писал, не е голяма вероятността това да се случи на момента. И дори някой да напише нещо, сам ли ще го ремонтираш или ще "обучаваш" твоите майстори. Някои от тях много се ядосват, като почнат да ги обучават с "четено от форуми". Дори и да си прав в някои моменти. Реално съвет дистанционно може да помогне ако сам си ремонтираш нещата.
    Този пост е редактиран от VanDan; 23-01-19 в 22:19.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #7

    Отговор: Toshiba RAS-255UDR, като реши и не работи..

    Нали се сещаш, че за гаранционен климатик друг съвет освен викни хора от фирмата да го видят, няма как да получиш.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #8

    Отговор: Toshiba RAS-255UDR, като реши и не работи..

    Имам една конвенционалка IceBlue by GENEX
    изпада в такава невменяемост когато има спиране на тока от типа цък-цък. Включи го да работи и пробвай със щтепсела, вадиш и вкарваш веднага. Ако нямаш щепсел с главния бушон.

    - - - - - - - - - -

    Аaaa.... сега видях, че твоя е от много икономичните и май няма рестарт след спиране на тока.
    Ама не пречи да пробваш.
    Този пост е редактиран от mimojef; 24-01-19 в 11:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 26-11-18, 16:59
  2. Хладилникът бълбука - компресорът като че ли не работи
    От kod във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 01-03-18, 21:15
  3. Проблем с TOSHIBA RAS-255UDR
    От shivers във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 19-11-13, 00:08
  4. Защо работи като on-off???
    От milenjs във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 13-02-11, 12:42
  5. LG LS-J0960NL инвертор - държи се като изправен, но не работи
    От nikabooker във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-08, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе