Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By svetlio1
  • 1 Post By kosiosteff
  • 1 Post By pulsedriverbg
  • 1 Post By tony34al

Избор на колони за слушане на грамофон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #1

    Избор на колони за слушане на грамофон

    Здравейте,

    Моля за вашето компетентно мнение, относно следното:

    Ще купя тонколони за слушане на грамофон. Усилвателят е Yamaha А500 https://www.hifiengine.com/manual_li...ha/a-500.shtml
    Музиката ще се слуша в стая около 16 кв.м. Поради ограниченото пространство, колоните ще трябва да са Bookshelf или до 60 см височина.
    Набелязъл съм няколко модела:

    1. Mission 737 Renaissance
    2. Wharfedale EMERALD EM 93
    3. Infinity RS 3001
    4. DALI ZENSOR 3
    5. JAMO C-93

    Пак ще отбележа че на тези колони в 95% от времето ще се слуша само грамофона.
    Очаквам вашите отговори и благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    На какво ще ги поставяш колоните? На стойки, шкаф или на стената?
    Уточни (дай линк) кой "набор" са колоните, защото специално за Infinity излиза, че са спряни от производство през 1991!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    Колоните ще разположа на шкаф. Забравих да спомена че първите 3 типа колони са втора ръка, а последните два Jamo и DALI ще са нови.
    Линк към Infinity http://www.infinity-classics.de/tech...ical_sheet.pdf

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    От тия съм слушал само Zensor 3 и мисля са си идеален вариант за случая .
    Почти не съм срещал негативно мнение/ревю за тия https://www.richersounds.com/hi-fi/s...0i-walnut.html , но не съм ги слушал и не знам тука кой ги продава - по английските магазини често са на промоция за смешни суми.

    Тия също са в тоя клас и общо взето хвалени - https://www.technopolis.bg/bg/HI-FI-...%D0%A2/p/51807

    Ако ще е втора ръка, то търси поне няколко класа отгоре и задължително лично преглеждане и слушане.
    Gena_bs одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    Слушал съм Yamaha A-700 с Зенсор 3/7 и ми бяха прекалено плоски ниските. Нито корекции помагаха, нито странния им Loudness. Зависи и каква музика ще слушаш. После и с AX1050 .... пак подобно. Така и не ми харесаха старите Ямахи. Но скоро мисля да си припомня с последния каква точно беше ситуацията, че имам възможност и паметта ми е отслабнала.

    2ра ръка колони ...особено ако са на доста годинки може да имат нужда от профилактика на филтри и не само. Често се подменят/ремонтират изгорели говорители, а в резултат звука е коренно различен. Имай си едно на ум.

    Относно номер 5 виж тук.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    Дали проблема с "плоските ниски" не идва от колоните?
    Марката, или по-скоро тази серия не се слави с добро представяне в ниския регистър.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    С други три усилвателя ниските са страхотни при еднакви условия докато сравнявах с Ямахата. Все още не съм ги чул със стерео NAD в къщи, че много ги "женят". Случайно ми се откри възможност да чуя 3ки с ресийвер NAD(стар модел, около 17кг без HDMI), но доста на бързо и в огромно помещение, а източника PC+тубата ... баса беше доста по приятен от колкото с Yamaha. Та колоните явно си го могат.

    Ямахите се славят с по "плоското" си звучене също(това се коментира из интернет). Комбинацията на 2те евентуално може би идва в повече и нещата вървят към липси според мен. На някой може и да му допадне.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 22-01-19 в 16:41.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    Аз доколкото помня ги слушах с Денон и си ми харесаха доста , а също така и доста повече от 5-ците пак със същия Денон.

    Иначе при мен ресивъра (Ямаха) ми със старото Jamo не ми харесваше в стерео , нямаше никакъв обем и стерео ефекта не беше много добър - само някои денс парчета ми звучаха добре. А съм ги слушал за малко със стар стерео усилвател (Pioneer май беше) и си бяха по-добре... Сега с KEF все едно съм с друг ресивър ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    С Денон ресийвер биват, но пак не показват какво могат определено. Стерео усилвател на тази марка ако ми се отвори възможност също бих опитал, но за момента съм доволен от резултата. Само ме е яд, че се чудих много и не взех Q900 като беше на 1300лв. от Англия......

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #10

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    Денон стерео усилвател с Дали Зензор 3 и 5 съм слушал - нормална стая без много мебели, но и за не повече от 2 часа ... абе харесаха си ми тройките тогава.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    Благодаря на всички за отговорите до сега. Мисля да взема DALI ZENSOR 3 - нови.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #12

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    Ами дано оправдаят очакванията ти! И все пак ако имаш как иди и ги чуй с твоя усилвател.

    Позиционирането ако имаш вариант да го коригираш .... ще има доста разлики при разместване. Зенсор 3 не са никак малки - WxD - 205 x 293, а зад тях е хубаво да има пространство. Ако пък на шкафа се получи допълнителна "кутия" ....
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 23-01-19 в 14:46.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #13

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    Здравейте, Вече закупих DALI ZENSOR 3. Колегата pulsedriverbg е прав за позиционирането. Тепърва ще го мисля. Иначе колоните са много добри, според мен. Само да споделя мение, относно звук от грамофона.
    Пуснах плоча на рок група, която е немска преса от 2016 година. Звукът е добър но се приближава повече към цифров, отколкото аналогов звук. След това пуснах плоча на друга група от 1985 година преса на EMI. Ами какво да кажа разликата е от небето до земята. Това вече си беше чистият аналогов звук. Е разбира се не може да се постигне това което един лампов усилвател би направил, но за момента съм доволен и на това. С две думи доволен съм от покупката. Поздрави на всички и благодаря за съветите.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #14

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    Брей че си бърз ама! Честито!

    Дано си ги свързал с добри кабели. Също като ги послушаш известно време звука ще се промени. Остави ги да посвирят докато те няма на някое радио или подобно няколко дни. За рок/метъл с Ямахата .... не ми допадна изобщо.
    А за лампов с тези 3ки ми се струва няма да се получи добре, но не пречи да опиташ. Гладни са за мощност според мен.
    Gena_bs одобрява това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: Избор на колони за слушане на грамофон

    Цитат Първоначално публикувано от kosiosteff Виж публикацията
    Здравейте, Вече закупих DALI ZENSOR 3. Колегата pulsedriverbg е прав за позиционирането. Тепърва ще го мисля. Иначе колоните са много добри, според мен. Само да споделя мение, относно звук от грамофона.
    Пуснах плоча на рок група, която е немска преса от 2016 година. Звукът е добър но се приближава повече към цифров, отколкото аналогов звук. След това пуснах плоча на друга група от 1985 година преса на EMI. Ами какво да кажа разликата е от небето до земята. Това вече си беше чистият аналогов звук. Е разбира се не може да се постигне това което един лампов усилвател би направил, но за момента съм доволен и на това. С две думи доволен съм от покупката. Поздрави на всички и благодаря за съветите.
    Това с Ямахата ли? Трябва да я смениш ако търсиш аналогово звучене, според мен.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на грамофон
    От blekota във форум Аудиотехника
    Отговори: 13
    Последно: 22-10-21, 10:41
  2. Избор на тонколони за слушане на музика
    От the.runner във форум Тонколони
    Отговори: 21
    Последно: 01-03-17, 10:06
  3. Мнение за грамофон?!
    От asiurib във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 22-09-14, 22:53
  4. тежест за грамофон G601
    От rotor във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 20:38
  5. Избор на колони за РС
    От kolev във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 20
    Последно: 07-07-03, 09:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе