Страница 10 от 38 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 568

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #136

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    ако съм с текущи 24 градуса и пусна powerful, трябва ли да ходя на 32 градуса, или хитачито по подразбиране работи на макс, въпреки текущите зададени? И на каква степен на духалката - 4 чертички?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #137

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от super teemo Виж публикацията
    ако съм с текущи 24 градуса и пусна powerful, трябва ли да ходя на 32 градуса, или хитачито по подразбиране работи на макс, въпреки текущите зададени? И на каква степен на духалката - 4 чертички?
    Като зададеш този режим, не е необходимо да пипаш нищо друго. Компресора и турбината се развъртат на макс за 20 минути и после машината преминава в обичайното си задание.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #138

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    другата седмица и аз ще почна тестовете, чакам си дигиталния термометър със сондичката...

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #139

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от ohluva Виж публикацията
    по моя оценка някъде около 50 градуса.
    Вземи си купи един термометър, не се мъчи да ги определяш на усещане.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #140
    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Вземи си купи един термометър, не се мъчи да ги определяш на усещане.
    Абе чудя се дали да се занимавам толкова. То освен термометър ще трябва и ватметър и т.н. Съдя по косвени показатели Ето например 35цата за 5 дена е изразходвала около 80 КВ (по показание на дистанционното) Това прави средно 660 вата на час, което според мен е нормално предвид атмосферните условия за периода и вътрешните условия на климатика, описани по-горе. Между другото днес изпрах филтрите на климатиците. От както ги сложиха септември не бях ги пипал. Не бяха задръстени, но определено имаше не малко прах по тях и според мен е влияел на оптималната работа.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #141

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Това вече си е до личен избор, но за да си обективен и наистина да даваш реална информация ти трябват измервателни уреди. Така на око и на усещане не е много достоверно. Аз лично, за моето хитачи RPC съм споделял консумацията му, понеже имам SPS3, който мери и изразходваната енергия. На тази вградената не и имам много доверие. Няколко пъти е губила информация и затова спрях да я гледам. Филтрите е хубаво да се почистват на поне две седмици, за по-ефективна работа на машината.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #142

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    80kwh за 5 дена са колосален разход. Освен ако денонощно не са минусови температурите при вас.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #143

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Споменава -8,-9, -4,-5гр, и като за 42м2 общо.
    Горе-долу нормално ми се види 666W.
    Ако няма изолации даже е добре.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #144
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    80kwh за 5 дена са колосален разход. Освен ако денонощно не са минусови температурите при вас.
    Ами от началото на декември през деня е около нулата, а вечер си е доста студено, а и климатиците ги държим на ауто на 25 градуса с 2 градуса шифтнати от сервизното (реално все едно са на 27), защото така е комфортно долу на пода, където играят децата. Ако примерно са на 24 без шифт, то на пода е около 20-21, което е на границата на комфорта, да не кажа студено. Миналата зима се отоплявахме с котел на ток, който при такива условия си работеше средно с около 4-5 КВ на час и то държахме по-студено (около 21 градуса), така че на фона, този разход ми се вижда доста добър. За сравнение 25цата в др. стая от първи декември е изразходвала
    25 КВ. при зададени същите параметри от ДУ. Но там се топлят само 14 кв. метра с изолация отвсякъде (тавана вкл.).
    Този пост е редактиран от ohluva; 06-12-19 в 09:06.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #145

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Ее това е друго. 27° са си доста. Важното е да ви е комфортно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #146
    Да попитам нещо. Тези машини имат ли опция за принудителен дефрост, когато аз преценя. Пробвах да обърна за момент цикъла от отопление на охлаждане и нещата се получиха. Но през това време вътре духаше студено и по-големия минус е, че след пускане отново на топло, вътрешното тяло започна да духа с ония влажен и тежък въздух, докато не издуха влагата от топлообменника. При стандартен дефрост няма такива ядове
    Този пост е редактиран от ohluva; 06-12-19 в 12:44.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #147

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Май ще позная ,че пак са грабили дефрост термистори от рафта но тоя път грешката е в другата посока

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #148
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Май ще позная ,че пак са грабили дефрост термистори от рафта но тоя път грешката е в другата посока
    Дефроста си е ок, прави го рядко и само при необходимост и при лоши метеорологични условия (отрицателни температури, висока влажност и мъгла), като преди дефроста климатика продължава да си духа прилично топло. Просто аз искам да се заигравам

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #149

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Какво стана? Започна да събира много лед по твата ли?
    Това с дефростите само при нужда, май не е много ОК в условия на висока ввлажност и температури 0- (-5)

    При мен цял ден днес температурите са под нулата с много висока влажност. Външното на машината която със сигурност прави дефрост само при нужда изглеждаше най зле. Добре, че ги накарах при монтажа да ми го смъкнат на 1.5м от земята. Стана с близо 7м тръби и 5м. денивелация, но пък ми е удобно. Люснах му един чайник топла вода, че му се беше запушил отвора под топлообменника. Много е малък. Съжалявам, че не му сложих нагревател.

    Имам и друга машина която е с нагревател, който не съм включвал (за сега няма нужда). Тази ми е най натоварената маина. Тавата изглежда доста прилично. В сегашните условия дефроста е точно на един час след края на предходния, който трае 3мин.

    Имам и една друга машина която не знам дали дефроства по часовник или при нужда. Според някой съфорумци трябваше да започне с дефрости на половин час под нулата. Имам го от един месец и съм засичал само 3 дефроста а спя при него. И той е с нагревател който не е включван, но няма грам лед по тавата.

    П.С. в момента е -1 с 90% влажност.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #150

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Точно Хитачи, няма проблеми с запушени дренажи на външното тяло. Имат доста големи бъбрековидни отвори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 38 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 11:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 01:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 23:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе