Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 186

Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #166

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)



    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-02-20 в 16:12.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #167

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)


    Panasonic HX800 & the 75-inch HX940 will use VA-type LCD panel; the rest are IPS. Only the Panasonic HX940 will feature 100Hz/ 120Hz panel.


    https://twitter.com/HDTV_Magazin
    Настройка на аудио системата в HZ2000 и HZ1500
    - разстояние от телевизора до стената
    - разстояние до тавана
    - дистанция до зрителя


    Разликата в озвучаването между GZ2000 и HZ1500




    HZ1000 отзад




    Настройка на HDR тонмапинга





    https://www.4kfilme.de/hzw2004-hzw10...fernseher-vor/



    https://www.homecinemamagazine.nl/20...20-tv-line-up/

    Демонстрация на Intelligent Sesing и Dolby Vision IQ.

    Светлинният сензор измерва интензивността на околната светлина, тази информация след анализ на сигнала за изображение, процесорът коригира изображението. Ако има много околна светлина, осветеността на картината се повишава. Това е, което светлинният сензор прави от години. Но тази сравнително проста стъпка може да доведе до избледняване на изображенията (цветовете изглеждат избледнели и контрастът намалява). Следователно Panasonic също регулира наситеността на цветовете и гамата на сигнала. Детайлите в сянките при тъмни изображения се подобряват, а белите детайли - в ярки изображения. Panasonic е направил много изследвания, за да гарантира, че изображението остава перцептивно идентично както при силна, така и при слаба светлина.

    Долу в ляво под телевизора ще видите, че нещо свети. Това е фенерчето на мобилен телефон, което е поставено там, за да осветява датчика и така да се активират настройките за светло помещение в телевизора отляво.

    Демонстрацията ясно показа разликата. Моля, обърнете внимание, че снимката е леко преекспонирана. На дървените панели на къщата има ясно по-видими детайли в сянката. Тъмната фигура е толкова добра, колкото тази на телевизора отдясно, без интелигентно усещане. С интелигентното усещане виждате детайли на сенките в дрехите му и той придобива известна дълбочина.
    Донякъде е иронично, че Panasonic избра да допълни режима на Filmmaker (който трябва да показва изображението недокоснато) с Intelligent Sensing (което настройва изображението въз основа на околната светлина). Но това е отличен избор. Режимът на създаване на филми с интелигентно определяне също работи върху всички изображения (HDR10 +, HDR10, HLG и SDR) и това е добро предимство. Така че да се надяваме, че вече не трябва да променяте настройките, в зависимост от съдържанието или условията за гледане.

    Режимът на режисьора с интелигентно определяне не работи на Dolby Vision. Това също не е необходимо, тъй като Dolby също призна, че съдържанието, което изглежда страхотно в тъмна гледна точка, може да използва доста усилване на осветеността, ако има много околна светлина. Ето защо сега съществува Dolby Vision IQ.
    Dolby Vision IQ също използва сензора за светлина, за да коригира изображението. И също като Intelligent Sensing, той не само регулира осветеността, но и PQ кривата (HDR еквивалент на гама кривата). В комбинация с метаданните на сигнала и всички знания, които Dolby има за това как се обработва изображението, тук може да се очаква и ясно подобрение.
    Моля, обърнете внимание, че тази снимка също е малко преекспонирана.

    В бъдеще Dolby Vision IQ може да вземе и повече решения. Например, може да регулира цветовата температура на изображението, когато гледате спорт. Или може да избере правилния режим на изображение въз основа на съдържанието ви.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-02-20 в 20:04.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #168

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    Графика за Германия.

    OLED TVs

    TX-65HZW2004, from July
    TX-55HZW2004, from July
    TX-65HZW1004, from May
    TX-55HZW1004, from May


    4K LCD TVs

    TX-75HXW944, from June
    TX-65HXW944, from May
    TX-55HXW944, from May
    TX-49HXW944, from April
    TX-43HXW944, from April
    TX-65HXW904, from April
    TX-55HXW904, from April
    TX-49HXW904, from March
    TX-43HXW904, from March
    TX-65HXW804, from April
    TX-58HXW804, from April
    TX-50HXW804, from March
    TX-40HXW804, from March

  5. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #169

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    Подскажите, пожалуйста, как войти в сервис меню GX700?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #170

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-05-20 в 15:48.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #171

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    Так и не смог зайти. Ну да ладно, судя по сервис-мануалу меню очень куцое и обрезанное. Ничего интересного там нет

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    11
    #172

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    Здравейте, поздравления за страхотната и изчерпателна тема. След дълги проучвания и колебания, от няколко дни съм собственик на Panasonic OLED TX-55GZ950E. Това е моят първи ОЛЕД ТВ след няколко поредни Самсунг-а, последният от които 55JU7000, модел 2015-та. Няма смисъл да ви казвам, че разликата в картината е от небето до земята. Невероятно качество, страхотни цветове, уникална дълбочина на черното, HDR-a e зашеметяващ. Но имам 2 въпроса: при предишните си ТВ-та ползвах приложението Smart IPTV за стриймване на телевизия, а в ОС на Панасоника, My Home screen (която е доста постничка откъм съдържание, бях го проучил предварително и се оказа наистина така), не намирам никакво подобно приложение. Има ли някакъв начин да се инсталира приложение за ИПТВ, или ще трябва да купувам отделен външен плейър? Другият е свързан с функцията "Управление осветеност на логото". Предварително се извинявам ако го има някъде описано в темата, но съм го пропуснал. Как точно действа? ТВ-то само на логото ли намалява яркостта, или на целия екран, и ако е 2-рото, за определен период от време ли го прави, или през цялото време, докато съм на същия канал? Зависи ли от това дали съм задал нивото на тази функция на максимум или минимум? Знам, че това е направено за защита от бърнаут, но честно казано не ми допада идеята телевизорът сам да си определя нивата на осветеност и да си ги сменя както му скимне, затова съм изключил всякакви еко режими, сензори на обкръжение и т.н. Благодаря предварително.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #173

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    Принципно Панасоник си имат вградена такава възможност -трябва просто да добавиш в тв сигнал DVB по IP, но не съм пробвал как е с външни сървъри . Правил съм си експерименти преди и от един тв Пнасоник си гледах на другия стрийм на канали , но само за експеримента.

    В магазина освен Плекс за друго не се сещам, но не съм го ползвал и не знам какви са му възможностите - имам спомени за някакви други приложения, но сега като прегледах не видях нищо подобно - доста е обеднял "магазина".


    Нямам ОЛЕД модел, но аз бих оставил опцията за логото , особено ако се гледат тв канали. Също и другите подобни защитни , най-вече орбитал пиксел-а.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    11
    #174

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    DVB по IP функцията не служи ли само да се пускат канали от едно тв към друго? Едва ли може да се гледа ИПТВ с нея. С Plex май става единствено ако имам DVR устройство доколкото прочетох. Явно изглежда няма друг начин освен да закупя някой андроид стик/плейър за да мога да гледам ИПТВ. Жалко, Самсунг имат най-малко 5 приложения в техния магазин за гледане на ТВ чрез стрийминг на плейлисти, Панасоник - нито едно.
    Относно функцията "Управление осветеност на логото", тя не може да бъде изключена така или иначе, има 3 опции - минимално, средно и максимално. В упътванията за модела препоръчителната настройка е max, но докато се рових из TV форумите, видях мнения на потребители това да се остави на минимум, защото според специализирания сайт rtings.com при настройка "максимум", това отчетливо се отразява на цялостната осветеност на ТВто (това го забелязах и аз), вместо само на логото, което на мен не ми допада. Дори при минумум зададена стойност ми се струва, че след няколко мин. гледане на един канал картината пак потъмнява съвсем леко, но поне не е така явно.
    Този пост е редактиран от ivander; 06-06-20 в 02:57.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #175

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от ivander Виж публикацията
    Относно функцията "Управление осветеност на логото", тя не може да бъде изключена така или иначе, има 3 опции - минимално, средно и максимално. В упътванията за модела препоръчителната настройка е max, но докато се рових из TV форумите, видях мнения на потребители това да се остави на минимум, защото според специализирания сайт rtings.com при настройка "максимум", това отчетливо се отразява на цялостната осветеност на ТВто (това го забелязах и аз), вместо само на логото, което на мен не ми допада. Дори при минумум зададена стойност ми се струва, че след няколко мин. гледане на един канал картината пак потъмнява съвсем леко, но поне не е така явно.
    Въпреки че логото е на отделен алфа канал, то няма въможност за отделно управление на неговата осветеност, тъй като става част от картината.
    Автоматичен детектор за статични елементи в картината(логотипове и т.н.) ASBL (Automatic Static Brightness Limiter). При откриване на неподвижно изображение за повече от 1 мин. Контрастът постепенно се намалява, за да се предотврати изгарянето.

    провери линковете и ако откриеш нещо работещо - пиши в темата
    https://www.google.com/search?q=iptv...hrome&ie=UTF-8

  13. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #176

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    hristoslav2

    Подскажите, есть ли возможность узнать частоту ШИМ , с которой работает подсветка у модели gx800?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #177

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    akarma


  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    67
    #178

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    Тв-то ми е Panasonic TX-49CX750 и при гледане на You Tube женски глас ми казва това което правя- стоп, пауза, плей. Как се изключва това.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #179

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    Виж да не е някоя настройка "за достъпност" - имаше "гласови указания" май за незрящи .

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #180

    Отговор: Panasonic телевизори 2019 / (често задавани въпроси на първа страница)

    GZ2000, GZ1500, GZ1000, GZ950 GX900, GX800, GX700
    HDMI 2.1 (48Gbps) no no
    HDMI 2.0 (18Gbps) Yes Yes
    4K HFR no no
    2K HFR no no
    eARC (Enhanced ARC) no no
    VRR (Variable Refresh Rate) no no
    ALLM (Auto Low Latency Mode) Yes Yes


    https://www.avmagazine.it/forum/148-...5-quot-65-quot
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-07-20 в 19:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic телевизори 2019
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 11-03-19, 07:46
  2. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 23:14
  3. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 10:01
  4. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 19:57
  5. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 11:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе