Страница 39 от 83 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 1245
Like Tree703Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #571

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Имам едно питане.При дефрост перката на външното тяло трябва ли да се върти?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #572

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Росен Виж публикацията
    Имам едно питане.При дефрост перката на външното тяло трябва ли да се върти?
    Трябва да е спряла, за да се стопли топлообменника максимално бързо. Включва се накрая, за да изсуши питата.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #573

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Благодаря!
    rosswen одобрява това.

  5. Junior Member Аватара на gogobros
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    15
    #574

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Здравейте, в началото на ноември месец смених стария климатик с Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W, днес направих няколко снимки понеже стана вече студено и той направи един дефрост но искам да знам дали това е нормално. На питата на външното тяло да има скреж горе и долу но в средата не, ще прикача няколко снимки да видите, и на моя не върти перката на вътрешното тяло при дефрост, днес го гледах.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    22
    #575

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от gogobros Виж публикацията
    Здравейте, в началото на ноември месец смених стария климатик с Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W, днес направих няколко снимки понеже стана вече студено и той направи един дефрост но искам да знам дали това е нормално. На питата на външното тяло да има скреж горе и долу но в средата не, ще прикача няколко снимки да видите, и на моя не върти перката на вътрешното тяло при дефрост, днес го гледах.

    А моята 35ца ми направи много странно впечетление....При дефрост не вкара нито студен нито никакъв въздух.Перката на външното не само ,че не се въртеше но издаваше звук..все едно се опитва да завърти но неможе...едно бръмчене такова.На вътрешното мигаше стартовия индикатор и издаваше доста странен..не звук..ами...шум като на кипящя вода.вода която е оставена на котлона да заври и тя вече е завряля ...доста странно.Другото което също ми направи впечетление беше ватметърът по време на дефрост...Все едно изведнъж спря климатика..както си сваляше обороти към офф (100-80-70-50-40-30-20-10-9) при дефрост оборотите бяха(100-0) все едно токов удар ..изведнъж..рязко се изключи.За около 5 мин всичкото това ,което ви описвам и си почна да бачка но този път стигна доста високи обороти..за 1 мин 1300w и после си влезе в обичаен ритъм...но ако не бях се сетил че прави дефрост щях да звъня да идват МАЙСТОРИТЕ И ДА СИ ГО ВЗИМАТ

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #576

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Кое му е странното впечатление? Най-обикновен дефрост. При дефрост климатика не вкарва въздух (нито изкарва), то да не е аспиратор. Перката не трябва да се върти, а звукът е от компесора. И кипящия звук и ватмеътра са нормални ефекти. Нали искаш дефроста да е кратък, за да не настинеш - как да стане ако ватметъра сваля плавно. А после пак, за да не настинеш завърта до 1300w и духва топла струя, нали трябва да стопли вътрешния топлообменник, който при дефрост се охлажда до 0 градуса. Представи си да ти духне с 0 градуса къв ужас е.
    rosswen и Bokobogdan харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #577

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Здравейте имам два климатика mitsubishi heavy srk35zs-w/src35zs-w premium единият работи съвсем тихо но от другия се чува едно леко свирене от вътрешното тяло подобен на струя въздух през тънка тръбичка или когато навън е ветровито и се чува едно виене от прозорците.Някой има ли някаква идея от какво може да е.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #578

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Запуши му кондензната тръба с едно дунапренче и виж дали ще се оправи.
    П.С. Ако се оправи да не забравиш да я отпушиш на лято.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #579

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Ако забрави, той климатика си има начин да напомни.
    mimojef, Mega и ivan9494 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #580

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Само дето свиренето е като (а не от) въздух в тънка тръбичка. Което отива на лагери.
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #581

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Преди 2 дни ми монтираха SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM.
    При промяна на оборотите на външното тяло се чува нещо като 'бас от субуфер' за 3-4сек. и изчезва, какво да очаквам при -5, -10 градуса не знам.
    На друго място съм виждал същата машина, но без тампони и се чуваше много по стената.
    Вътрешното тяло е много тихо и затова махнах GREE AMBER, но пък при него нямаше шум от външното тяло.

    Дайте идеи и съвети.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #582

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    След монтажа махнаха ли предпазната решетка на външното отзад ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dobatavision1 Виж публикацията
    Преди 2 дни ми монтираха SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM.
    При промяна на оборотите на външното тяло се чува нещо като 'бас от субуфер' за 3-4сек. и изчезва, какво да очаквам при -5, -10 градуса не знам.
    На друго място съм виждал същата машина, но без тампони и се чуваше много по стената.
    Вътрешното тяло е много тихо и затова махнах GREE AMBER, но пък при него нямаше шум от външното тяло.

    Дайте идеи и съвети.
    След монтажа махнаха ли предпазната решетка на външното отзад ?

    - - - - - - - - - -

    Относно проблема с тракането от вътрешното тяло, което много ме дразнеше миналия отоплителен сезон , мисля ,че сам намерих лек...машината работи от месец без да се спира просто я включих на режим 3 D AUТО (досега не бях ползвал този режим) , вентилатор-AUTO, температура 23-24 С от ДУ,когато сме си в къщи и 22C ,когато сме на работа , ДОСЕГА НЕ СЪМ ЧУЛ ДА ТРАКА , а често се заслушвам особено когато намали оборотите на вътрешното преди за изключи. Това е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #583

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Металната # решетка ли да махна ?
    Има и друго, от страната на компресора тампоните се смачкаха повече и реално тялото не е перфектно нивелирано в момента...


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #584

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Първо нивелирайте външното тяло, след това махнете решетката. Шумът, който описвате, не би трябвало да е от решетката.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #585

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Този шум май е недостатък на еднороторните компресори при много ниски обороти и високо налягане ( на отопление ) . При някакъв много тесен диапазон на ниски обороти изпадат в резонанс . При някои модели е по-силен на други по-слаб , много зависи как се предава шума по стената. Във форума преди 10 тина години много се изписа за това и има цяла тема . Например на моето 20 ZS-S е м/у 300-370 Вт консумация и е едва забележимо , но си го има .
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 83 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 08:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 13:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 17:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе